advertise

مزایای آموزش سوارکاری به کودکان در شیراز

مزایای آموزش سوارکاری به کودکان در شیراز | باشگاه اسب سواری ماهان

در این راستا باید بگوییم در ابتدا کودک بر اساس اشتیاق و علاقه ای که به یادگیری این مهارت دارد در وهله اول می بایست بتواند باید با اسب ارتباط مثبت برقرار نماید . همچنین بسیاری از والدین خود از ارتباط با اسبها و حتی حیوانات دچار وحشت و استرس می گردند و به خاطر ترس خطرات احتمالی تماس کودک خود با اسب – چنین حیوان بزرگی – تمایلی به آموزش سوارکاری به کودکان خود ندارند. که متاسفانه این موضوع می تواند در روحیه کودک نیز اثرگذار باشد سوارکاری و ارتباط با اسب از ابتدا تا انتها دارای شیرینی و لذتی عجیب است که والدین می توانند در ابتدا با ترس های خود و کودک مبارزه نموده و با اسب ارتباطی بسیار زیبا برقرار نمایند که می تواند یکی از بهترین تجربه های زندگی افراد باشد زیرا اسب ها موجوداتی هستند بسیار اجتماعی و از طرفی تمامی احساسات طرف مقابل اعم از آرامش ، محبت و حتی استرس یا ترس طرف مقابل را با تمام وجود درک می نمایند . این مهم می تواند ابتدا از طریق نوازش اسب و یا دادن هویج اغاز گردد و -حتی صحبت نمودن با اسب بسیار موثر و مفید می باشد.
با این وجود سوارکاری فواید بسیار زیادی برای کودکان دارد.یادگیری سوارکاری و برقراری ارتباط با اسب ، همگی می تواند تجربیات شگفت انگیز در زندگی فرزندان شما ایجاد کند و به آنها احساس دوستی و مسئولیت پذیری می بخشد ، زیرا آنها یاد می گیرند از اسب خود مراقبت کنند.سوارکاری اصفهان می تواند به تولید تعدادی از مهارت های اجتماعی ، چابکی ذهنی و مهارت های بدنی کمک کند که همه این موارد می تواند به بهبود زندگی آینده فرزندان شما کمک کند.

بهبود سلامتی و تناسب اندام

سوارکاری با اسب یک تمرین عالی برای کودکان است و می تواند به بیرون راندن آنها از مبل و بهره گیری از هوای تازه کمک کند.اسب سواری آنها را فعال و در بیرون از خانه نگه می دارد ، همچنین باعث می شود کودکان از فعالیت بدنی که می توانند با دوستان خود انجام دهند لذت ببرند.سوارکاری یک ورزش عالی است و نیاز به قدرت ، استقامت و هماهنگی دارد و این یک فعالیت بدنی ایده آل برای حمایت از بهبود سلامت و آمادگی جسمانی برای کودکان در هر سنی است.همچنین اسب سواری می تواند به کاهش اضطراب کمک کند و هرچه کودکان با اسب خود پیوند برقرار کنند ، این می تواند اثرات روانشناختی مفیدی نیز داشته باشد.


همچنین سوارکاری می تواند در زمینه شکل گیری و بهبودی عضلات بدن، هماهنگی بین آنان ، تناسب اندام و افزایش سطح انرژی کودک تأثیر بسزائی داشته باشد .- کودک را از خستگی های مفرط و روزمره رها می نماید و او را تبدیل به کودکی شاد و فعال می نماید به طوری که در زمان فرا رسیدن روز و ساعت تنظیم شده اش جهت حضور در کلاس سوارکاری کودک از روز قبل خود و والدینش را آماده می نماید تا حضور پیدا کند و نهایت لذت را ببرد . حضور والدین در کنار مانژ البته فقط به عنوان نظاره گرمی تواند نقش تشویقی و انگیزشی بسیار زیادی داشته باشد که والدین حتی می توانند کودکان خود را در صورت پشتکار نشان دادن و تلاش نمودن به یک پاداش خوب دعوت نمایند . در این حالت کودک می تواند درک نماید که چقدر برای خود و خانواده اش ارزشمند است برگزاری کلاس سوارکاری برای کودکان منجر به کاهش استرس و اضطراب در انان می شود . آرامش نقش بسزایی در تمام مراحل زندگی کودک دارد هر چه آرامش بیشتر باشد کودک راحت تر می تواند به اهداف کوتاه مدت یا بلند مدت خود در تمامی ابعاد زندگی اش بپردازد . از آنجایی که موفقیت کودکان چه در زمان حال و چه در زمان آینده برای خودشان و الدینشان مهم می باشد.

سوارکاری کودکان و اعتماد به نفس آنها | باشگاه اسب سواری ماهان

اسب سواری در شیراز| باشگاه اسب سواری ماهان

با ورود بچه ها به دنیای سوارکاری ، آنها درسهایی می آموزند که در سایر زمینه های زندگی در آینده ، دارای ارزش بسیار زیادی هستند.مانند افتادن و شروع مجدد ، مقابله با ترس ، یادگیری همدلی با یک حیوان ، پشتکار ، کار سخت و پاداش. آنها همچنین می توانند صبر و ارزش دوستی و کار سخت و همچنین احترام سالم به حیوانات را بیاموزند.اسب سواری برای موفقیت ، به صبر و عزم و اراده نیاز دارد و اگر آنها در مسابقات به رقابت بپردازند ، مهارتهای کاملاً جدیدی را در مورد کار تیمی و موفقیت آموخته اند.
یادگیری مهارت سوارکاری ضمن تقویت جسم و روح کودک درسهایی را در راستای زندگی شخصی و اجتماعی نیز به کودک آموزش می دهد که در موفقیت آینده شغلی او نقش مهمی را ایفا می نماید. همچنین قدرت تصمیم گیری ، سرعت عمل و دقت وی نیز تقویت می گردد . 


مزایای سوارکاری در کودکان

کودک یاد می گیرد به عنوان مثال در مدرسه و فعالیت های گروهی ، همکاری و مشارکت و حتی نقش رهبری و لیدرینگ را به خوبی ایفا نماید . قطعا کودکان نیز اجتماعی هستند از این لحاظ که تمایل دارند حتی دوستان و همسن و سال های خود را به ورزش سوارکاری دعوت نمایند و از بقیه بخواهند با شرکت در کلاس سوارکاری لذتی دو چندان را ببرند و معاشرت ها و ارتباطات خود را گسترش دهند که در کودک یاد می گیرد در شرایط مختلف چگونه با رویدادها بدون استرس مقابله نماید و تصمیم گیری مؤثر و اثر بخشی را در ذهن خود مجسم نماید . قوه تصمیم گیری چند مورد بصورت هم زمان لازمه زندگی هر فرد می باشد پس چه بهتر که از طریق ورزش های مفرح و شادی بخش و پر تکاپو این مورد تقویت گردد . از آنجاییکه در ورزش سوارکاری می بایست از مغز تا پنجه های پا را به کار گرفت چه بهتر که این ورزش مفید را از کودکی آغاز نمود و تا بزرگسالی ادامه داد . کودکان و الدینشان در مجموع می بایست بسیار صبور باشند چرا که برای این رسته ورزشی پایان و انتهایی وجود ندارد . متاسفانه بسیاری از والدین و حتی کودکانی هستند که کمی بی حوصلگی به خرج می دهند و منتظر این می باشند که کودکشان بتواند در کوتاه ترین زمان به حرفه ای ترین سوارکار تبدیل شوند !! ضمن اینکه این ورزش صبر و بردباری را نیز آموزش میدهد که قطعا لازمه زندگی هر کودک می باشد کودک یاد می گیرد آرام آرام با انجام تمرین ها و اجرای اثرهای صحیح اسب را تحت فرمان خود قرار دهد و بر همه چیز احاطه گردد.

تقویت اعتماد به نفس آنها

 غیر ممکن است کودکی بیاد و اسب را ببیند و از او فرار کند که به لحاظ روانشناختی بسیار حائز اهمیت است . طی این مراحل کودک آرام آرام به اسب نزدیک می شود و شور و اشتیاق کودکانه همچنین مهربانی و عطوفت در چهره اش موج می زند . اسب نیز این احساس و ارتباط را درک می نماید . پس از این مرحله کودک دارای عزت نفس بیشترمی شود و با نظارت و مراقبت مربی می تواند سوار بر اسب شود و گام های اهسته با اسب را تجربه نماید.بارها مشاهده گردیده است حتی کودکانی که از لحاظ برقراری ارتباط با اطرافیان کمی خجالتی یا کمرو می باشند پس از حضور در کلاس و برقراری ارتباط با مربی و حتی همکلاسیان دیگر تبدیل به کودکی فوق العاده اجتماعی و سرشار از اعتماد به نفس می گردند.سوار شدن و مراقبت از اسب می تواند یک اطمینان واقعی برای اعتماد به نفس کودک باشد زیرا آنها مهارت های جدید را می آموزند ، ستایش می کنند و لذت خالصانه از مراقبت از دوست چهار پا جدید خود را تجربه می کنند.آموزش کودکان به سوار شدن می تواند به ایجاد اشتیاق مادام العمر به اسبها کمک کند و یادگیری نحوه مراقبت ، نظافت اسب ها و غیره می تواند اعتماد به نفس کودکان را در برخورد با چنین حیوانات بزرگ بهبود بخشد.

اسب سواری کودک در شیراز| باشگاه اسب سواری ماهان

باشگاه سوارکاری ماهان شیراز

باشگاه سوارکاری ماهان شیراز با به کارگیری مربیان مجرب و کارآزموده توانسته بستر مناسبی را برای آموزش به کودکان فراهم نماید و در راستای رشد و پرورش آنان گامی مؤثر و بسیار مفیدی را بردارد . که در ابتدا با ثبت نام در دوره های مقدماتی و آشنایی با اسب این مهم انجام می گیرد . سپس کودک در صورت تشخیص مربی به مراحل بعدی ارتقا می یابد همچنین در این مرحله در صورت کنترل اسب کودک می تواند در گشت های طبیعت گردی در مناطق بکرپیرامون باشگاه سوارکاری و پرورش اسب ماهان شیراز نیز تجربه نماید که این خود تجربه ای بسیار خاص و فوق العاده زیبا می باشد .
کودک با چالش های جدیدی روبرو می گردد که در پیشرفت و پیشبرد روند آموزش وی تاثیر بسزایی دارد . به عناون مثال با موانعی از جمله جوی های آب ، چشمه های بسیار کم عمق و سطحی ، پستی و بلندی های موجود در طبیت و حتی تپه های زیبا روبرو می گردد که خود بسیار لذت بخش می باشد . همچنین می توان گفت کودکان شجاع تر می شوند و کنترل و تعادل خود را بر روی اسب بهتر می نمایند . امیدواریم که والدین گرامی و محترم در این کشور پهناور که دارای توانمندی بسیار بالایی در این زمینه می باشد بتوانند با اگاهی از این ورزش مفید و لذت بخش خود گام های موثری را در زمینه بهبود رشد جسمانی شناختی و اجتماعی کودک خود جهت موفقیت های روزافزون کودک و همچنین لذت بیشتر از زندگی فردی و اجتماعی بردارند . شما میتوانید برای دریافت مشاوره رایگان با متخصصان ما از باشگاه سوارکاری ماهان شیراز از طریق لینک زیر تماس حاصل فرمایید.