advertise

خرید اسب در شیراز

خرید اسب در شیراز | باشگاه سوارکاری ماهان
باشگاه سوار کاری ماهان
برای همه دوستانی که از سوارکاری خوششان می آید و قصد خرید اسب در شیراز را دارند این سوال پیش آمده است که برای خرید اسب در شیراز به کجا مراجعه کنم؟ بهترین فروشگاه اسب در شیراز کجاست؟ باشگاه سوارکاری ماهان یکی از بهترین باشگاه اسب سواری در شیراز علاوه بر دوره های آموزش سوارکاری و فروش تجهیزات سوارکاری در شیراز در زمینه فروش انواع اسب نیز فعالیت می کند. در خرید اسب نکاتی را باید رعایت کنید تا یک اسب سالم و سرحال خریداری نمایید.
در مورد خرید اسب باید توجه داشته باشید که اسبی که خریداری می کنید اصیل باشد. در مورد نژاد اسب باید توجه داشت درصد خلوص بالایی داشته باشد. هرچه اسب نژاد دار تر و اصیل تر باشد با ارزش تر هم است. امروزه متاسفانه تلفیق نژاد های مختلف بسیار زیاد شده است و برای خرید یک اسب اصیل و نژاد دار باید به اندازه کافی تحقیق و جستجو کنید. برای خرید انواع اسب در شیراز به باشگاه ماهان یکی از بهترین باشگاه سوارکاری در شیراز مراجعه فرمایید. برای اطلاعات بیشتر و هماهنگی برای خرید اسب با ما تماس حاصل فرمایید.


چه اسبی سالم است؟

برای خرید اسب در شیراز سالم بهتر است از یک فرد حرفه ای در زمینه نگهداری و سوارکاری مشورت بگیرید تا راهنمایی های لازم را به شما بکندُ شما می توانید با تماس با باشگاه سوارکاری ماهان در شیراز کلیه خدمات مشاوره در مورد خرید و فروش انواع اسب در شیراز را بطور رایگان دریافت کنید. یک اسب سالم باید خصوصیات بدنی و فیزیولوژیکی مناسب با نژاد خود را داشته باشد. برای مثال برای خرید اسب باید به پوست و پوشش اسب که کرک و مو است که بایستی متناسب با نژاد اصیل اسب باشد. اسب های تروبرد پوشش بدنشان در تابستان نرم است. پوست اسب باید عاری از هرگونه پینه های بدون مو که به bald patches معروف هستند باشد تا بتوان گفت این اسب از نظر پوستی مشکلی ندارد. همچنین برای بررسی سلامت اسب ها باید وضعیت اسب را نیز در نظر گرفت. وضعیت هر نژاد اسب با توجه به تغذیه، نژاد و فعالیت هایشان متفاوت می باشد.
لاغر بودن اسب الزاما نشانه ناسالم بودن آن اسب نمی باشد شما باید توجه داشته باشید که اسب بیماری هایی که موجب لاغری می شود مانند ضعیف، اسهال، کم اشتهایی، سستی یا شرایط کاری ضعیف را نداشته باشد که سلامت وی در معرض خطر باشد. برای بررسی سلامت اسب باید رفتار های اسب را نیز مورد بررسی قرار داد.
اگر اسب رفتار های عجیبی مانند گریختن، خیلی آرام بودن، خیلی با هیجان بودن، عدم هوشیاری، کند بودن، ملایمت قبل از تهاجم یا از این قبیل موارد را دارد می تواند نشانه ای از ناسالم بودن آن باشد.


خرید اسبچه شیراز | باشگاه سوارکاری ماهان
خرید انواع اسب در شیراز | باشگاه سوارکاری ماهان
خرید اسب عرب در شیراز | باشگاه سوارکاری ماهان

مورد دیگر مهم در مورد بررسی سلامت اسب بررسی غشاهای مخاطی اسب می باشد، غشای دور چشم و لثه های اسب باید به رنگ صورتی غلیظ باشند. اگر رنگ غشاهای مخاطی اسب قرمز تیره باشد نشانه پرخونی اسب، قرمز روشن نشانه التهاب، رنگ زرد نشانه زردی یا یرقان، بی رنگ بودن غشا های مخاطی اسب نشانه کم خونی و رنگ آبی این مخاط ها نشانه سیانوزه بودن یا عدم دسترسی به اکسیژن می باشد. همچنین این غشاها باید مرطوب و براق باشند. این ها موارد مهمی در بررسی وضعیت سلامت اسب بودند. همچنین بررسی مواردی مانند اشتها اسب،شکل اندام اسب، اندام‌های حرکتی قدامی اسب، اندام های حرکتی خلفی اسب، دفع فضولات اسب، گوش های اسب، چشم های اسب، طرز راه رفتن اسب، تعداد ضربان قلب اسب، تنفس و دمای بدن اسب برای تضمین سلامت اسب لازم است.


خرید اسب در شیراز

نژاد های مختلف اسب در شیراز

اکثر افرادی که قصد خرید اسب در شیراز را دارند. هنگام اقدام برای خرید با نژاد های مختلفی آشنا می شوند و برای انتخاب اسب مناسب گیج می شوند. در این قسمت با ما همراه باشید تا به بررسی معروف ترین نژاد های اسب موجود در ایران بپردازیم. اسب های ایرانی از معروف ترین اسب ها در جهان می باشند، مارکوپولو جهانگرد معروف در وصف اسب های ایرانی می نویسد: در ایران بهترین و زیباترین اسب‌های جهان موجود است و با توجه به شهرت آنها بازرگانان خارجی آنها را برای فروش به هندوستان آورده و به بهای هنگفتی می‌ فروشند، بهای هر اسب ۲۰۰ لیره طلا می ‌باشد.

خرید اسب ترکمن در شیراز | باشگاه سوارکاری ماهان

اسب ترکمن
از معروف ترین نژاد های اسب ایرانی اسب ترکمن می باشد. محل زندگی اسب ترکمن در ترکمن صحرا می باشد. از مشخصات ظاهری این اسب ها می توان به رنگ خاکستری، بدنی لاغر و کشیده، شکم تخت، مفاصل قوی و گوشهای بلند می باشد. اسب ترکمن یکی از بهترین نژاد های اسب ایرانی می باشد که می توانید خریداری کنید.

اسب کردی

یکی دیگر از نژاد های اسب ایرانی اسب کرد می باشد که دارای تاریخچه باستانی طولانی می باشد. اسب کردی علاوه بر ظاهر بسیار جذابی که دارد دارای استفامت بالایی می باشد که می تواند در مسابقات چوگان یا مسابقات پرش وسواری استقامت موفقیت های چشمگیری را کسب کند. عمدتا این نژاد متعلق به کرمانشاه و نواحی اطراف آن می باشد.

اسب عرب
اسب عرب از جمله اصیل ترین نژاد های اسب ایرانی به حساب می آید. از ویژگی های ظاهری این نژاد می توان به شکل سر متمایز و دم بلند آن اشاره کرد. نژاد عرب دارای ویژگی های خوبی همچون قدرت تحمل بالا، فرمان پذیری و سرعت بالا می باشد. این اسب ها بسیار باهوش، خون گرم و زیرک می باشند و به سرعت با انسانها ارتباط میگیرند.


خرید اسب کردی در شیراز | باشگاه سوارکاری ماهان

اسب قره باغ
از قدیمی ترین نژاد های اسب ایرانی می توان به اسب قره باغ اشاره کرد، اسب غره باغ از جمله اسب های باستانی ایرانی می باشد. این اسب به علت زندگی در مناطق کوهستانی دارای تاندون و عضله بندی بسیار قوی می باشد و قد این نژاد اسب معمولا ۱۴۱ تا ۱۴۵ سانتی متر می باشد. اسب قره باغ یکی از نژاد های سرعتی اسب ایرانی می باشد.

اسب سیستانی
یکی از نژاد های اصیل ایرانی اسب سیستانی می باشد. این اسب ها در سیستان و بلوچستان زندگی می کنند. متاسفانه به این نژاد از اسب ایرانی، توجه و رسیدگی کمی شده است. عدم توجه به این نژاد از اسب ایرانی موجب شده است که امروزه نژاد اسب سیستانی در حال انقراض باشد. امروزه تعداد محدودی از این اسب در مرز سیستان بلوچستان زندگی می کنند.


اسب تالشی
اسب تالشی از نژاد های اسب ایرانی می باشد که استقامت زیادی دارد. از اسب تالشی معمولا درمسیر های سراشیبی و کوهستانی استفاده می شود. از اسب تالشی به علت استقامت بالایی که دارند در مسابقات اسب سواری نیز استفاده می شود. متاسفانه شرایط زندگی اسب تالشی هم تعریفی ندارد و از گونه های اسب است که کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

اسب خزر
یکی از اسب هایی که دارای نژاد اصیل و قدمت بالایی می باشد، اسب خزر می باشد که دارای قدمت تاریخی طولانی می باشد. این اسب اصیل ایرانی معمولا در قسمت های شمالی کشور پرورش میابد اما متاسفانه عدم توجه و رسیدگی به این گونه حیوانات موجب شده است. پرورش این اسب ها استرالیا، انگلی و آمریکا انجام شود.