advertise

ویژگی های شخصیتی اسب

چند ویژگی شخصیتی قدرتمندی که از کار با اسب ها می آموزیم

باشگاه سوارکاری ماهان شیراز، بهترین باشگاه سوارکاری در شیراز است که بهترین خدمات را در زمینه آموزش سوارکاری در شیراز، خرید و فروش اسب در شیراز را به شما همشهریان عرضه می کند. در این مقاله از سری مقالات مجله باشگاه ماهان، به چند ویژگی شخصیتی قدرتمندی که از کار با اسب ها می آموزیم پرداخته ایم. پس برای اینکه بیشتر با این حیوان دوست داشتنی و محبوب آشنا شوید، ادامه مبحث ویژگی های شخصیتی اسب  را از دست ندهید.


اسب ها موجودات بسیار باهوشی هستند و در جابجایی مرزها عالی هستند تا ببینند چه چیزی می توانند از پس آن برآیند. با توجه به این واقعیت که ما بیش از ۲۰ سال از زندگی خود را صرف کار با اسب های متعدد در تمام سنین کرده ایم، مجبور شدیم صبر را یاد بگیریم.
وقتی صحبت از آموزش اسب ها می شود، تکرار زیادی وجود دارد و باید صبر داشته باشید و احساسات خود را کنار بگذارید تا کار را انجام دهید.

ویژگی های شخصتی اسب| باشگاه سوارکاری ماهان

برای اینکه حتی کودکان ۹ ساله در کلاس سوارکاری شرکت کنند و مراقب باشند. چون یاد گرفتند که مسئولیت پذیر، قابل اعتماد و مسئولیت پذیر باشند.
همین که ما به اسب ها غذا می‌دهیم، اسب‌ها را بیرون می‌کشیم، خود نشانه های مسئولیت پذیری میباشد. لازم به ذکر است که برای آموزش سوارکاری به کودکان در شیراز نیز می توانید به این مجموعه مراجعه فرمایید.

هیچ چیز مثل کار کردن با یک اسب و همسو بودن نیست. شما باید یاد بگیرید که به زبان آنها صحبت کنید و اگر آنها چیزی که شما می خواهید را نمی فهمند، به احتمال زیاد به آنها سیگنال های ترکیبی می دهید. در مورد انسان ها هم همینطور است.
همه ما متفاوت هستیم و متفاوت فکر می کنیم، یاد می گیریم، ارتباط برقرار می کنیم، دوست داریم، آموزش می دهیم و احساس می کنیم. ما باید یاد بگیریم با وجود اختلافاتمان در این دنیا با هم کار کنیم. اسب‌ها نیز مانند انسان‌ها، محرک‌هایی دارند.
بنابراین داشتن احترام و درک متقابل نسبت به یکدیگر باعث می‌شود یک تیم بزرگ چه تیم انسان-اسب یا تیم انسان-انسان باشد. وقتی ارزش کار گروهی را یاد بگیرید.

اسب ها حیوانات گله ای هستند و زمانی که در یک گله قرار می گیرند طبق دستور رئیس گله که اغلب یک اسب نر است در زمین حرکت می کنند. اسب های اهلی نیز در مورد کار با انسان به دنبال یک رهبر هستند.
اگر به شما به عنوان یک رهبر احترام نگذارند یا به شما اعتماد نداشته باشند، آنطور که شما می خواهید عمل نمی کنند. به دلیل جثه اسب، شما باید قاطع باشید اما با احترام. اسب ها به "هل زدن" یا "قلدری" شدن پاسخ نمی دهند.
بنابراین  باید در تاکتیک های قاطعانه و در عین حال محترمانه خود خلاق باشید. کار با اسب ها تفکر خلاق و مهارت های حل مسئله شما را بهبود می بخشد که شما را به یک رهبر عالی تبدیل می کند.


کار تیمی اسب | باشگاه سوارکاری ماهان
رهبری و قاطعیت در اسب ها | باشگاه سوارکاری ماهان
اموزش اسب سواری به کودکان در شیراز| باشگاه سوارکاری ماهان

توانایی کار با اسب ها کمک کرده تا اعتماد به نفس و عزت نفس مثبت را افزایش دهیم.
اسب ها به افراد کمک می کنند تا به طور طبیعی به دلیل جثه شان اعتماد به نفس خود را افزایش دهند. اسب ها همچنین به افراد در داشتن هدف و ایجاد عزت نفس مثبت کمک می کنند.

آموزش سوارکاری با اسب| باشگاه سوارکاری ماهان

پیوند بین اسب و انسان چیزی است که نمی توان آن را توضیح داد فقط احساس کرد. از آنجا که آنها بسیار شهودی هستند و شما اعتماد و احترام زیادی برای یکدیگر ایجاد می کنید، احساس عشق بسیار قوی است.
مهم نیست روز شما چقدر بد باشد، همیشه کسی در انبار منتظر شما است این عشق بی قید و شرط است.


آموزش اسب سواری | باشگاه سوار کاری ماهان

بارها دیده ایم که با اسبی مبارزه کرده ایم که برنده نشده ایم. ما فکر نمی‌کنیم رویارویی بد باشد، در واقع فکر می‌کنیم می‌تواند واقعاً سالم باشد، اما درایت و راهی برای انجام آن وجود دارد. فکر می کنیم این را از برخورد با اسب ها یاد گرفته ایم.
ما یاد گرفته ایم که از چیزهای کوچک کار بزرگی نکنیم. وقتی سوار می‌شوید، همیشه باید «با یک قدم خوب خاتمه دهید». در مورد مردم هم همینطور. هنگام درگیری باید همیشه با یک نکته خوب پایان دهید.

همه این ضرب المثل را می دانند که "اگر از اسب افتادی، باید دوباره سوار شوی". حتی برای سوارکاران باتجربه، این می تواند سخت باشد، اما اکثر ما این کار را انجام می دهیم. در طول زندگی ما مواقع زیادی وجود خواهد داشت که به ترس اجازه می دهیم بر آن مسلط شود.
اما واقعیت این است که "شما باید دوباره سوار آن اسب شوید". برای برخی فقط راه رفتن با اسب یا قرار گرفتن در مجاورت نزدیک می تواند باعث ترس شود. زمانی که شخص از طریق آن احساسات کار کند، احساس موفقیت بسیار عالی است.
من معتقدم که داشتن ترس سالم است. این به ما کمک می کند تا باهوش بمانیم و تصمیمات بهتری بگیریم. من فکر می‌کنم که بتوانیم خود را از طریق ترس مان کنار بگذاریم یک ویژگی قابل توجه است.

اسب ها در طبیعت بسیار شهودی هستند. این یکی از هدایای بسیاری است که خدا به آنها داده است. آن‌ها می‌دانند که ما چه زمانی خوشحال، غمگین، عصبانی، مضطرب و ترسیده‌ایم، حتی قبل از اینکه بدانیم.
اسب‌ها احساسات ما را آینه می‌کنند یا به ما نشان می‌دهند، که آنها را به حیوانات درمانی بسیار قدرتمند تبدیل می‌کند. آنها به ما می آموزند که احساسات خود را کنترل کنیم و به ما نشان می دهند که چگونه از طریق زبان بدن و اعمال آنها به بقیه جهان ارائه می دهیم.
آنها به معنای واقعی کلمه این قدرت را دارند که درباره خودمان به ما بیاموزند. اینکه بتوانیم احساسات خود را تنظیم کنیم بسیار مهم است و اسب ها می توانند به شما در یادگیری نحوه انجام این کار کمک کنند.


در آخر باید گفت که اسب ها نیز مانند انسان ها احساسات دارند و به روش های مختلفی این احساسات را نشان می دهند. برای ارتباط بهتر با آن ها لازم است با احساسات آن ها و چگونگی بروز آن ها آشنایی داشته باشید. برای آشنایی با احساسات اسب ها نیز می توانید با ما همراه شوید. شما همچنین می توانید برای دریافت سایر خدمات این مجموعه با ما در ارتباط باشید.