advertise

حمل و نقل اسب در شیراز

حمل و نقل اسب | باشگاه سوارکاری ماهان

یکی از خدماتی که بهترین باشگاه اسب سواری در شیراز باید ارائه دهد، ایجاد بستری برای حمل و نقل اسب می باشد. یکی از کار های اصلی یک باشگاه سوارکاری حرفه ای حمل و نقل اسب بوسیله دستگاه های موتوری می باشد. باشگاه سوارکاری ماهان حمل و نقل اسب در شیراز را با رعایت تمامی اصول انجام می دهد تا مشکلی برای سلامتی اسب پیش نیاید.
حمل و نقل اسب در شیراز معمولا به منظور انتقال به مراکز پرورش اسب، جابجایی اسب به باشگاه های سوارکاری دیگر، منتقل کردن اسب به مراکز درمانی و در مواردی حمل و نقل اسب برای نمایش صورت می گیرد. سالانه میلیون ها اسب توسط دستگاه های موتوری جابجا می شوند، اغلب این جابجایی ها بدون بروز مشکل صورت می گیرد، رعایت یک سری اصول هنگام جابجایی اسب ها موجب می شود تمامی فرایند های جابجایی اسب در شیراز بدون مشکل و خطر پیش بیاید.

حمل و نقل اسب

حمل و نقل اسب در شیراز باید طبق اصولی صورت بگیرد تا مشکلی برای اسب ها پیش نیاید. اگر اصول حمل و نقل اسب رعایت نشود ممکن است مشکلاتی از قبیل مشکلات پس از بارگیری، کاهش انرژی و توان اسب، بیماری و حتی مرگ اتفاق بیافتد. در حمل و نقل اسب به سادگی این موضوع که جابجایی با وسایل نقلیه موتوری برای اسب می تواند استرس زا باشد و این آثار این استرس بر روی سلامتی اسب تاثیر گذار است و ممکن است موجب بروز بیماری در اسب شود. آثار جابجایی اسب با وسایل موتوری بر روی نقاط مختلف بدن اسب نمایان می شود و ممکن است صدمات جبران ناپذیری بر اسب وارد کند، لذا رعایت اصول حمل و نقل اسب، می تواند تاثیر زیادی در سلامتی اسب داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد خدمات حمل و نقل اسب در شیراز باشگاه سوارکاری ماهان با ما تماس حاصل فرمایید.
در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی اصول حمل و نقل اسب بپردازیم.


حمل و نقل اسب در شیراز | باشگاه سوارکاری ماهان
جابجایی اسب | باشگاه سوارکاری ماهان
اصول حمل و نقل اسب | باشگاه سوارکاری ماهان

در حمل و نقل اسب در شیراز چه اصولی باید رعایت شود؟

اصول حمل و نقل اسب ها توسط دامپزشکان مجرب که در مورد سلامت اسب ها تحقیق می کنند جمع آوری شده است. تحقیقات نشان داده است که به طور کلی جابجایی اسب ها با استفاده از وسایل نقلیه موتوری برای این موجودات کاری ناخوشآیند بوده است و موجب استرس زایی و بروز بیماری در اسب ها می گردد، به هر حال جابجایی اسب ها با وسایل نقلیه امری انکار ناپذیر است و به اجبار انجام میشود، برای اینکه مشکلات کمتری برای اسب ایجاد شود بایستی، وسایل نقلیه با سرعت پایین و با ملایمت رانده شوند کمترین آسیب را به ماهیچه های اسب وارد می کنند. جابجایی با وسایل نقلیه موتوری موجب خستگی اسب ها می شود و از تاثیرات جابجایی بر روی اسب ها خستگی چندین روزه آنها پس از جابجایی می باشد.
اصل بعدی که بیشتر بایستی در پرورش اسب رعایت شود، عادت دادن اسب به قرار گرفتن در وسایل نقلیه از سن پایین می باشد. وسیله نقلیه مورد نظر بایستی دارای سکوی شیبدار مناسب و غیر لغزنده برای پیاده و سواره شدن اسب باشد تا مشکلی برای ورود و خروج اسب به وسیله نقلیه پیش نیاید.
مورد مهم دیگر که بایستی در اسبکش رعایت شود پوشاندن کلیه دیواره های اسبکش با فوم نرم است، دلیل این کار این است که در صورت برخورد اسب با دیواره ها بدن اسب آسیبی نبیند. مورد مهم دیگر متناسب بودن ابعاد اسبکش با اسب می باشد، ابعاد اسبکش باید به صورتی باشد که با جثه اسب متناسب باشد و در عین حال اسب امکان قدم برداشتن در آن را نداشته باشد و اسب برای جا شدن در اسبکش نیازی به پایین آوردن سر و جمع کردن دست و پاها نداشته باشد.
همچنین داخل اسبکش بایستی فضای کافی برای وسایل مورد نیاز مانند بُرس، سطل آبخوری و سطل غذاخوری باشد بصورتی که این وسایل در دست و پای اسب نباشند.
از موارد دیگری که بایستی در طراحی اسبکش رعایت شود، وجود پنجره و هواکش به منظور تهویه مناسب برای اسب می باشد، همچنین در موارد لازم بایستی سیستم های تهویه هوایی تعبیه گردد تا دمای مناسبی را برای اسب ایجاد کند.
از موارد بهداشتی که لازم است در حمل و نقل اسب در شیراز رعایت شود، این است که در فواصل طولانی که بیش از ۸ ساعت طول می کشد باید، چندین بار اسب از اسبکش خارج شود و کف اسبکش تمیز و پوشال آن تعویض شود، چراکه گاز متصاعد شده از ادرار حیوان موجب تحریک دستگاه تنفس اسب می شود.

نکات مهم در حمل و نقل اسب

در آخر به بیان یک سری نکات بسیار مهم که بایستی در فرایند حمل و نقل اسب رعایت شود می پردازیم:

۱.پیش از بارگیری اسب و شروع جابجایی دمای بدن اسب را اندازه بگیرید اگر دمای بدن اسب بیشتر از حد معمول بود سفر نکنید چراکه برای سلامت اسب خطرناک است.
۲. از وجود علوفه و آب کافی به نسبت مسیر اطمینان حاصل کنید.
۳. تهویه اسبکش را بررسی کنید تا مشکلی نداشته باشد.
۴. در مسیر های طولانی هر چهار ساعت اسب را خارج کنید، کف اسبکش را تمیز کنید و اگر ممکن بود کمی اسب را به پیاده راه ببرید.
۵. از حمل و نقل اسب در هوای گرم خودداری کنید.
۶. رانندگان وسایل نقلیه اسبکش هنگام وجود اسب در اسبکش بایستی آهسته رانندگی کنند، چراکه رانندگی سریع موجب وارد شدن استرس و خستگی اسب می گردد.
۷. در قسمت اسبکش سعی کنید از علوفه تمیز و یونجه تازه استفاده کنید.

حمل و نقل اسب در شیراز | باشگاه اسب سواری ماهان