advertise

چگونه برای اسب سواری لباس بپوشیم ؟

خریدو انتخاب تجهیزات مناسب برای سواری

کلید سوارکاری راحت و مطمئن، پوشش صحیح است. قبل از اولین سواری خود، تجهیزات ساده و ابتدایی تهیه کنید. سپس برای اطمینان حاصل کردن از سواری امن و آسوده از تجهیزات مناسب و ایمن استفاده کرده و دیگر احتیاط ها را رعایت کنید.
محصولات موجود در فروشگاه لوازم سوارکاری ماهان از بهترین برند های موجود در بازار تهیه شده اند. استفاده از محصولات با کیفیت شاید کمی هزینه روی دستتان بگذارد ولی هنگام استفاده و در زمان سوارکاری با اسب خود متوجه دلیل اصلی این تفاوت قیمت می شوید. کیفیت بالای محصولات باشگاه سوارکاری ما را می توانید با لوازمی که خودمان در باشگاه سوارکاری ماهان تیم استفاده می کنیم مشاهده نمایید.


انتخاب لباس برای اولین سواری

برای جلوگیری از چروک شدن، یک شلوار جین یا شلوار راحت بپوشید. شلوارهایی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد و کمی کشش داشته باشد. این اطمینان حاصل می کند که آنها در حین اسب سواری با شما حرکت خواهند کرد. اگر چیزی برای اسب سواری می خواهید، یک شلوار جین سواری، جوراب شلواری سواری یا شلوار سواری تهیه کنید. از شلوارهای گشاد خودداری کنید زیرا ممکن است در حین سواری به شاخه گیر کنند که ممکن است منجر به افتادن شود.شلوارهای خیلی تنگ را انتخاب نکنید که بتوانید راحت بنشینید و در آن جابجا شوید. این باعث می شود سواری شما به یک تجربه ناخوشایند تبدیل شود از لغزنده بودن شلوار نیز خودداری کنید. این ممکن است ماندن روی اسب را برای شما سخت کند.همچنین می‌خواهید از شلوار جین با تزئینات روی جیب‌های باسن خودداری کنید، زیرا ممکن است در حین سوار شدن به شما آسیب ببینند

انتخاب لباس مناسب برای سواری  | باشگاه سوارکاری ماهان

می‌توانید در هوای گرم باپیراهن ی نخی استفاده کنید یا در هوای خنک‌تر یک پیراهن آستین بلند یا گرمکن انتخاب کنید. اگر در مسیری سوار می‌شوید، ممکن است بخواهید یک پیراهن یا گرمکن با رنگ روشن انتخاب کنید تا دید خود را بهبود بخشد. از انتخاب پیراهنی که خیلی گشاد یا گشاد است خودداری کنید. این شما را در معرض خطر گرفتار شدن به چیزی در حین سوار شدن قرار می دهد که می تواند منجر به سقوط شود. از پیراهن‌های خیلی تنگ دوری کنید زیرا ممکن است در حین اسب سواری احساس ناراحتی کنید.

انتخاب چکمه مناسب برای سوارکاری

ک جفت چکمه سواری با پاشنه ۱ تا ۱.۵ اینچی (۲.۵ تا ۳.۸ سانتی متری) انتخاب کنید،چکمه ها بهترین گزینه برای اسب سواری هستند زیرا انگشتان پا را می پوشانند و از مچ پا پشتیبانی می کنند. اگر می توانید چکمه ای با پاشنه کوچک انتخاب کنید. این کار باعث می شود که هنگام قرار دادن پاهای خود در رکاب مقداری کشش داشته باشید که ماندن در زین را آسان تر می کند. یک جفت چکمه جمع و جور انتخاب کنید تا مطمئن شوید که به راحتی در رکاب قرار می گیرند. از چکمه های حجیم یا درهم که ممکن است آنقدر بزرگ باشند که در رکاب شما قرار نگیرند، خودداری کنید. از پوشیدن کفش‌های کتانی، دمپایی، کفش‌های پاشنه بلند، یا قاتل‌های لغزنده خودداری کنید. اینها انتخاب کفش های ایمن برای اسب سواری نیستند.


کلاه ایمنی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد،کلاه ایمنی مهمترین بخش لباس سواری شماست. اگر از اسب خود بیفتید، می تواند شما را از آسیب جدی محافظت کند. یک متر نواری نرم را دور قسمتی از سر که حدود ۰.۵ اینچ (۱.۳ سانتی متر) بالای ابروهایتان قرار دارد بپیچید. از این اندازه گیری برای کمک به پیدا کردن اندازه کلاه خود استفاده کنید. ویژگی های دیگری که باید در کلاه ایمنی به دنبال آن باشید عبارتند از:


* ۰.۷۵ تا ۱ اینچ (۱.۹ تا ۲.۵ سانتی متر) بالای ابروهای شما قرار می گیرد.
* بند چانه به خوبی زیر چانه شما قرار می گیرد.
* وقتی خم می شوید کلاه بر روی سر شما می ماند.

* بند پشتی محکم است و از لیز خوردن کلاه به جلو جلوگیری می کند.
* تسمه های کناری درست در زیر و جلوی لاله گوش شما به هم می رسند.
* دارای منافذ تهویه در سراسر آن برای جلوگیری از گرمای بیش از حد است.


یک جفت دستکش چرمی برای چسبندگی بهتر روی افسار تهیه کنید،در صورت اسب یا اگر تقلاها می شوند، داشتن توانایی ها می تواند باشد. پوشیدن یک جفت دستکش چرمی سواری به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که می‌توانید در طول سواری خود به خوبی روی لنگ‌ها چنگ بزنید. دستکش همچنین برای محافظت از دستان شما در برابر تاول کمک می کند. شما می توانید یک جفت دستکش مخصوص سوارکاری بخرید .

اگر موهایتان بلند است به پشت ببندید
موهای بلند و روان ممکن است در طول اسب سواری به چشمان شما باد کرده و دید شما را مسدود کند. با بستن آن به صورت دم اسبی با استفاده از کش قیطان از این امر جلوگیری کنید. اگر چتری بلند دارید، مطمئن شوید که آنها را قبل از سواری دوباره در کلاه خود قرار دهید. همچنین می توانید با استفاده از توری موهای خود را از بین ببرید. اگر موهایتان را حالت داده اید و نمی خواهید موهایتان را به صورت دم اسبی یا کش بلند کنید، این گزینه خوبی است.