advertise

چگونه از اسب خود بعد از سواری مراقبت کنیم؟

روش های مراقبت از اسب پس از سوارکاری

پس از اتمام اسب سواری، هنوز یک کار مهم برای انجام دادن دارید: باز کردن و مراقبت از اسب خود. برای اینکه اسب خود را شاد و سالم نگه دارید، باید پس از سواری به درستی از او مراقبت کنید. بین اطمینان از اینکه او به اندازه کافی آب می‌نوشد تا لکه شما را تمیز کند، هر بخش از این فرآیند باز کردن کاملا ضروری است.
بعدازاینکه سوار اسب شدید، هنوز یک کار مهم برای انجام دادن وجود دارد و آن باز کردن وسایل و مراقبت از اسب خود است. به‌عبارت‌دیگر برای شاد و سالم نگه‌داشتن اسب ضروری است که بعد از سواری موارد زیر را انجام دهید. در این مقاله ابتدا اشاره کوچکی به تاریخچه و نژادهای مختلف اسب می‌کنیم و سپس وسایل لازم برای سوارکاری را به‌طور خلاصه معرفی می‌نماییم و در آخر راه‌های مراقبت از اسب بعد از سوارکاری را با هم می‌آموزیم.
اسب برای خوش رفتاری باید آموزش داده شود و مجموعه سوارکاری ماهان با به کارگیری مربی های متخصص و حرفه ای این امر را فراهم آورده است.برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در این مجموعه تماس حاصل فرمائید.


اسبتان را پیاده برو در حالی که هنوز سوار شده اید، در پایان سواری خود به مدت ده تا پانزده دقیقه روی یک افسار شل راه بروید. مخصوصاً اگر کانترینگ یا پرش کرده اید، مطمئن شوید که اسب شما زمانی برای خنک کردن ماهیچه های خود دارد. درست مانند دوندگانی که بعد از یک دویدن طولانی برای خنک شدن راه می روند، اسب قبل از اینکه کاملاً کارش را متوقف کند به زمان نیاز دارد تا خنک شود. شما هرگز نمی توانید برای مدت طولانی راه بروید. اسب هایی که سخت کار کرده اند، سزاوار این هستند که به اندازه نیاز خود را خنک کنند! هنگامی که راه رفتن بر روی اسب خود را به پایان می رسانید، او نباید به شدت نفس بکشد یا هنوز به طور فعال عرق کند.

نحوه صحیح پیاده شدن از اسب

از اسب خود پیاده شوید هر دو پای خود را همزمان از رکاب بیرون آورده و از سمت چپ اسب خود پیاده شوید. رکاب هایتان را بپیچید. دور خود را با یک یا دو سوراخ باز کنید. افسار را بالای سر او بگذارید تا بتوانید راحت تر او را هدایت کنید. دست خود را بین پاهای جلوی اسب خود قرار دهید. اگر احساس می‌کند بسیار گرم است یا همچنان فعالانه عرق می‌کند، به راه رفتن او با دست ادامه دهید. مطمئن شوید که اسب به شدت نفس نمی کشد. اگر هست، به راه رفتن او با دست ادامه دهید. اگر عرق سفید و کف آلود بین پاهای جلویی یا عقب اسب خود مشاهده کردید، قبل از برداشتن چسب آن را بشویید.


نحوه صحیح پیاده شدن از اسب   | باشگاه سوارکاری ماهان
چگونه از اسب خود بعد از سواری مراقبت کنیم  | باشگاه سوارکاری ماهان
چگونه از اسب خود بعد از سواری مراقبت کنیم  | باشگاه سوارکاری ماهان

به اسبت آب بده یک سطل را با آب ولرم یا سرد پر کنید و به او بدهید. اگر یک سطل کامل آب خورد، یک سطل دیگر به او بدهید. این افسانه است که اسب‌های «گرم» یا اسب‌هایی که تازه کار کرده‌اند، پس از سواری نمی‌توانند آب بنوشند.اسب اگر گرم باشد و سخت کار کند می تواند بین دو تا چهار گالن عرق در ساعت از دست بدهد، بنابراین برای جلوگیری از کم آبی باید آب بنوشد.

اسب خود را مهار کنید هالتر خود را در دست چپ خود قرار دهید. افسار را روی سر اسب خود بگذارید، انگار که دوباره سوار می شوید. بند بینی و بند گلو را باز کنید. افسار اسب خود را روی سر او بگذارید و آن را در دست راست خود قرار دهید. هولتر او را بپوشید که همچنان باید در دست چپ شما باشد. افسار را کنار بگذارید تا بعداً تمیز کنید اسب خود را روی کراوات قرار دهید یا او را در محل اتصال محکم کنید. اگر در انباری هستید یا اگر بیرون هستید، اسب را به کراوات ضربدری وصل کنید. اگر از کراوات ضربدری استفاده می‌کنید، سگک‌های فلزی کوچک کراوات را از طریق حلقه‌های فلزی نزدیک به دهان اسب، به دو طرف آویز اسب وصل کنید. اگر او را به یک تیرک متصل می‌کنید، سگک طناب سربی را به حلقه روی آویز که زیر گونه‌های اسب قرار دارد وصل کنید. طناب سرب را محکم به پایه اتصال وصل کنید. اطمینان حاصل کنید که یک انتهای کراس ها دارای باز شدن سریع است تا به ایمن نگه داشتن اسب شما کمک کند.


اسب خود را باز کنید زین، دور و زین اسب را بردارید. اگر در انبار قفسه زین وجود ندارد، می توانید زین (یا قسمت جلویی) زین را روی زمین قرار دهید و آن را به دیوار تکیه دهید. همچنین می توانید آن را وارونه بگذارید. پد زین را وارونه کنید تا عرق شروع به خشک شدن کند. اطمینان حاصل کنید که می توانید به راحتی به طناب سربی خود دسترسی داشته باشید. محل نظافت خود را تمیز و منظم نگه دارید.