advertise

۶ نکته برای اصلاح مو، یال و دم اسب شما

بررسی روش های اصلاح موی بدن اسب

آیا اسب شما موی بدن کدر، یال کوتاه یا دم کم پشت دارد؟ بخشی از آن ممکن است ژنتیکی باشد، اما کارهای زیادی وجود دارد که می توانید با انجام دادن آن ها به داشتن موی بهتر در اسب خود، از سر تا دم، کمک کنید. در این متن به شش نکته برای اصلاح موی بدن، یال و دم اسب شما اشاره میشود.همچنین شما میتوانید این امر را به باشگاه سوارکاری ماهان بسپارید.این مجموعه با بالاترین سطح کیفیت به اسب شما رسیدگی میکند.شما میتوانید برای دریافت خدمات بیشتر از این مجموعه و اطلاع از قیمت ها با کارشناسان ما در این مجموعه تماس بگیرید.

۱- موی سالم از داخل بدن رشد می کند

بدون تغذیه ی مناسب ، هیچ یک از نرم کننده ها یا سایر توصیه ها موی اسب شما را بهبود نمی بخشند. به منظور داشتن موی سالم، اسب شما به مقدار مناسبی از پروتئین، آمینو اسیدها و ویتامین های موجود در علوفه و تغذیه ی با کیفیت نیاز دارد. مقدار ناکافی پروتئین در جیره غذایی منجر به کاهش رشد مو و ریزش آن می شود. آمینو اسیدها و ویتامین ها کیفیت سطح مو را بهبود می بخشند که باعث می شود موها براق تر و سالم به نظر برسند.همچنین شما میتوانید برای مطالعه بیشتر در رابطه با تغذیه اصولی اسب به مقاله هر آنچه در رابطه با خوراک و تغذیه اسب باید بدانید مراجعه نمائید.

اصلاح موی بدن اسب | باشگاه سوارکاری ماهان

اصلاح موی اسب | باشگاه سوارکاری ماهان

۲- هر روز قشو بزنید

خاک و شوره ای که به مدت طولانی روی بدن اسب باقی بماند می تواند باعث خشکی و خارش پوست شود، بنابراین قشوی روزانه به داشتن پوشش بدنی سالم تر منجر می شود. قشو روزانه همچنین این امکان را به شما می دهد که هر خراش کوچک، ساییدگی ، عفونت ، برجستگی ، یا هر مورد غیر عادی دیگری که امکان دارد دیده نشود را ببینید.


۳- یال را بافته و دم را بسته شده نگه دارید

بهترین روش برای حفاظت از موی اسب شما بافتن یال و بستن دم می باشد. هردو روش به جلوگیری از ایجاد گره کمک می کند که مهم می باشد زیرا شانه کردن گره ها می تواند باعث کنده شدن موهای سالم، یال کوتاه تر یا دم کم پشت تر  شود. هنگام بافتن یال اسب خود، سعی کنید نوارهای پلاستیکی را روی قسمت ضخیم تر گیس قرار دهید تا از شکسته شدن موها جلوگیری کنید. هنگام بستن دم اسب، همیشه کیسه را ۵/۲ سانتی متر زیر استخوان انتهای دم محکم کنید. محکم کردن نوار روی خود استخوان باعث قطع جریان خون در دم می شود که به قطع عضو منجر می شود.

۴- دم اسب خود را شانه نزنید

استفاده از شانه های فلزی دندانه پهن در شانه زدن دم اسب رایج است، اما شانه های فلزی موها را از ریشه می کشند. از آنجایی که رشد مجدد هر تار مو به طول طبیعی خود چند سال طول می کشد، ممکن است ناخواسته هردفعه که شانه می زنید دم اسب خود را کم پشت کنید. بهترین راه برای جلوگیری از این اتفاق این است که گره ها و موهای کنده شده را با انگشتان خود بگیرید و با یک برس نرم به آرامی شانه بزنید. سعی کنید فقط زمانی شانه بزنید که اسب را برای مسابقه آماده می کنید یا زمانی که نیاز دارید تا گره های بخشی از یال را باز کنید. در حالت عادی، از انگشتان خود برای شانه زدن یال استفاده کنید.


۵- همه وسایل را تمیز و خشک نگه دارید

تمیز کردن افسار، جل و عرق گیر خطر ابتلا به قارچ را کاهش می دهد. خاک و رطوبت در فضای اصطبل می تواند منجر به عفونت شود، بنابراین تمیز و خشک نگه داشتن باکس به بهبود سلامت اسب شما کمک خواهد کرد. پاک کردن خاک و عرق از اسب و تمام یراق آلات آن، به جلوگیری از سوزش و زخم های پوستی کمک می کند. ژل و اسپری استفاده شده در مسابقه برای نرم کردن موهای کوتاه بالای دم  خشک می شوند، بنابراین این ذرات باید با شستشو پاک شوند تا از خارش، تحریک پوست و کنده شدن مو جلوگیری شود

اصلاح یال اسب  | باشگاه سوارکاری ماهان

اصلاح دم اسب | باشگاه سوارکاری ماهان

۶- کرم زدایی ضروری است

کرم ها باعث بروز خارش در اسب می شوند. خاراندن سوزش دم موجب تحریک پوست و آسیب دیدن مو می شود. هربار ساییده شدن پشت اسب به یک شی در تلاش برای خلاص شدن از خارش، خطر گیر کردن موها و کشیده شدن آن ها را به همراه دارد، که نتیجه ی آن یک دم کم پشت تر می باشد.