advertise

آنچه در رابطه با خوراک و تغذیه اسب باید بدانید!!!

تغذیه اصولی اسب

ابتدا باید تصمیم بگیرید که چه کلاسی برای اسب شما و وزن بدن اسب شما مناسب است. در حالی که ترازوها برای وزن کردن اسب ها اغلب غیرعملی است و روش های دیگر مانند تخمین بصری، نواروزن یا بدنمی توان از فرمول های اندازه گیری استفاده کرد. یک روش متداول، نوار دور قلب، از فروشندگان خوراک در دسترس است.
سیستم گوارش اسب طوری طراحی شده است که اجازه می دهد مقدار کمی غذا به طور مداوم در طول روز از آن عبور کند. این بدان معنی است که اسب یک چرنده مداوم است. اسب ها برای مصرف مقادیر زیادی غذا در یک بار تغذیه طراحی نشده بودند. بنابراین، مدیریت خوب تغذیه مستلزم این است که تغذیه در طول روز فاصله داشته باشد. تغذیه کوچک متعدد بهتر از یک تغذیه بزرگ است. اسب ها باید حداقل دو بار در روز تغذیه شوند. سه یا چهار بار در روز بهتر است.
باشگاه سوارکای ماهان با به کارگیری نیروهای متخصص و مجرب به تربیت و آموزش اسب در شیراز می پردازد.شما میتوانید برای دیافت اطلاعات بیشتر و استفاده از سایر خدمات این مجموعه بر روی لینک زیر کلیک نمائید.

نوع تغذیه اسب ها

به اسب ها باید طبق برنامه کاری شان غذا داد. اگر اسبهایی را که صبح کار و تمرین می کنند، می توانید یک سوم کنسانتره و مقدار کمی یونجه را صبح و مقدار بیشتری از یونجه را با دانه در هنگام غذا دادن ظهر به او بدهید واگر در عصر ورزش انجام نشود، تغذیه شبانه از کنسانتره و علوفه را می توان همزمان ارائه داد. روزانه در زمان های تعیین شده تغذیه تغذیه کنید. اسب ها موجودات عادت هستند و باید هر روز در یک زمان ثابت و با کیفیت غذای ثابت تغذیه شوند.
انتظار می رود که اسب ها هر روز در ساعات معینی تغذیه شوند. اگر تغییرات زیادی در زمان یا کیفیت غذا وجود داشته باشد، می تواند منجر به اختلالات گوارشی شود. برنامه‌های نامنظم اسب‌ها را آزار می‌دهد و ممکن است بدخلقی مانند لگد زدن، کوبیدن دندان‌های خود بر روی طویله یا خرچنگ کردن در آنها ایجاد شود. اختلالات گوارشی ممکن است به دلیل گرسنگی بیش از حد اسبی باشد که غذای خود را پیچ و تاب می دهد. مهم است که به یاد داشته باشید که زمان های تغذیه و تغذیه را در آن زمان ها ۳۶۵ روز در سال تنظیم کنید.

تغذیه اصولی اسب | باشگاه سوارکاری ماهان

برنامه تغذیه اسب | اشگاه سوارکاری ماهان

به عنوان صاحب اسب، ما معمولاً از مراقبت از همراهان خود لذت می بریم و این اغلب به معنای ارائه بهترین خوراک ممکن به آنها است. با این حال، افراط در فید آسان است. تغذیه بیش از حد می تواند منجر به مشکلات چاقی از جمله سندرم متابولیک اسب شود و می تواند منجر به لامینیت شود. اگر متوجه شدید که برای اسبی که نیازی به غذای غیرمعمول یا خاصی ندارد تبدیل به یک سرآشپز چیره دست می شوید، ممکن است در خطر تغذیه بیش از حد اسب خود باشید. اکثر اسب ها به یک رژیم غذایی بسیار ساده از مرتع یا یونجه خوب نیاز دارند و فقط در صورت کمبود تغذیه به مکمل ها یا کنسانتره ها نیاز دارند.
نیازی به مخلوط کردن و پختن پوره سبوس، برش دادن هویج و سرو غذای مفصل نیست. آزمایش یونجه ایده خوبی است، زیرا نشان می دهد که چه نوع مکمل هایی را می توانید به رژیم غذایی اسب خود اضافه کنید. تغذیه بیش از حد یک مشکل خاص در اسب های جوان است. در حالی که وسوسه انگیز است که بچه شیرخوار یا یک ساله خود را به شکل دلپذیری چاق نگه دارید، رشد خیلی سریع می تواند باعث ناهنجاری های مفصلی شود. کودک شما از رشد آرام آرام، داروهای کنترل انگل منظم و ورزش کافی که او را لاغر و تناسب اندام می کند، سود می برد.


کنسانتره تخصصی اسب ها

تغذیه کم می تواند برای اسب های مسن و اسب هایی که سخت کار می کنند مشکل ساز باشد. در حالی که می توان از اسب های سخت کوش انتظار داشت که لاغر به نظر برسند، اما نباید لاغر به نظر برسند. اگر یونجه یا مرتع اسب کار شما را در شرایط خوبی نگه نمی دارد، برای جبران کمبود به دنبال کنسانتره باشید. با این حال، به خاطر داشته باشید که بخش عمده ای از رژیم غذایی اسب شما باید از علف یا یونجه تشکیل شود. تغذیه کم یونجه یا مرتع و تغذیه بیش از حد غلات و کنسانتره می تواند منجر به قولنج شود. اسب های سالخورده توانایی هضم موثر غذا را از دست می دهند و ممکن است به کمک کمی بیشتر در قالب مکمل ها و کنسانتره ها نیاز داشته باشند. به دنبال خوراک هایی باشید که مخصوص اسب های سالخورده توسعه یافته است.
به راحتی می توان از دور به یک مرتع نگاه کرد و فکر کرد که سرسبز و سرسبز است. اما بررسی دقیق تر ممکن است نشان دهد که علف های هرز نامطلوب بر مرتع شما غلبه کرده است. این بدان معناست که اسب‌ها برای یافتن غذای کافی باید سخت‌تر کار کنند و ممکن است شروع به خوردن علف‌های هرز کمتر مغذی و گاهی سمی کنند . مراقب مراتع خود باشید تا بتوانند چرای خوبی برای اسب های شما فراهم کنند.

خرید یونجه
خرید یونجه می تواند دشوار باشد، اما واقعاً ارزش آن را دارد که خاص باشید زیرا یونجه ضعیف می تواند انواع مشکلات را ایجاد کند. یونجه ممکن است از نظر تغذیه ای کمبود داشته باشد. برخی از یونجه ها برای اسب مناسب نیستند و می توانند باعث کولیک شوند. یونجه خاکی و کپک زده می تواند برای ریه های اسب شما مضر باشد.
مهم است که هم علوفه و هم کنسانتره را بر حسب وزن و نه حجمی تغذیه کنید. اگرچه تعیین وزن یونجه‌ای که اسب شما می‌خورد در صورتی که از یک عدل گرد می‌خورد دشوار خواهد بود، اما اگر از عدل‌های مربعی کوچک استفاده می‌کنید، می‌توانید وزن یونجه‌ای را که اسب شما می‌خورد، تخمین بزنید. چرا این مهم است؟ به طور کلی، صاحبان اسب های خود را برای هر وعده غذایی "چند تکه" یونجه می اندازند. اما همه مربع های کوچک وزن یکسانی ندارند.

توزین کنسانتره غلات

توزین کنسانتره غلات نیز مهم است. بیشتر مراقبین از روش اسکوپ استفاده می کنند. اما شرکت‌های خوراک اسب تغذیه بر اساس وزن را توصیه می‌کنند و بخش‌های توصیه شده را بر اساس وزن بدن محاسبه می‌کنند. اگر فقط با چشم بروید، ممکن است به اسب خود غذا بدهید یا بیش از حد غذا بدهید. حداقل قسمت ها را وزن کنید تا مقدار آن را محاسبه کنید و سپس قاشق خود را علامت بزنید تا هر بار به همان مقدار غذا بدهید.در بهترین حالت، مصرف بیش از حد مکمل ها باعث دور ریختن پول شما می شود. در بدترین حالت، مصرف بیش از حد مکمل ها می تواند باعث عدم تعادل مواد معدنی یا ویتامین شود.
برخی از انگل های داخلی برای غذایی که می خورند با اسب شما رقابت می کنند. یک برنامه منظم کرم‌زدایی می‌تواند انگل‌های مضری را که مواد غذایی را ربوده و می‌توانند به اندام‌های داخلی اسب شما آسیب برسانند، پاک کند.

مشکلات دندانی اسب

در حالی که مشکلات دندانی اسب واقعاً یک مشکل تغذیه نیست، اگر اسب شما نتواند به درستی بجود، نمی تواند تمام مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت کند. این امر به ویژه در اسب های مسن که ممکن است دندان های از دست رفته یا لق داشته باشند، رایج است. اسب های بالغ می توانند قلاب ها و لبه های تیز روی دندان های خود ایجاد کنند که جویدن را دردناک می کند. مراقبت منظم از دندان ضروری است.


تامین آب فراوان و تمیز برای سلامت اسب شما ضروری است. اگر اسب شما، به خصوص اسبی که فقط به یونجه دسترسی دارد، به خوبی هیدراته نشود، قولنج ضربه ای ممکن است رخ دهد. آب بسیار سرد می تواند اسب ها را از نوشیدن در زمستان منصرف کند - و جای تعجب نیست که در آن زمان کولیک نهفتگی شایع ترین است.
یک بخاری یا نیم سطل آب گرم مخلوط با سرما روش خوبی است تا مطمئن شوید اسب شما مجبور نیست آب سرد یخی بنوشد. نمک برای حفظ تعادل الکترولیت اسب شما مهم است. برخی از مردم نمک شل به خوراک اسب خود می ریزند. مراقب باشید که «نمک بیش از حد» نریزید. بیشتر اسب ها می توانند با یک بلوک نمک در غرفه یا مرتع خود تنظیم شوند.شما میتوانید نگهداری و پرورش اسب خود را به مجموعه سوار کاری ماهان در شیراز بسپارید. این مجموعه با برخورداری از پانسون های مجهز به خوبی از اسب شما مراقبت مینماید.برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.