advertise

مزایا و فواید سوارکاری

دانستنی های مفید در رابطه با مزایا و فواید سوارکاری

اسب سواری فقط یک ساعت نشستن روی اسب نیست. شما باید مراحل متعددی را، چه قبل و چه بعد از درس، انجام دهید، که اسب سواری را به یک تمرین معمولی تبدیل می کند. شما باید اسب خود را تغذیه و آب دهید، عدل های یونجه را حمل کنید، غرفه ها را بیرون بریزید، اسب خود را مسواک بزنید و بشویید و کارهای بی شمار دیگری را انجام دهید. در حالی که این نوع کار کالری می سوزاند و عضله می سازد، عمل سواری به خودی خود به تلاش بسیار بیشتری نیاز دارد. اسب سواری می تواند تعادل و وضعیت بدنی مردان و زنان، تحرک مفاصل، هماهنگی و گردش خون را بهبود بخشد. همانطور که هر سوارکاری گواهی می دهد، سوارکاری یک ورزش چالش برانگیز فیزیکی است.
مجموعه سوارکاری ماهان با برخورداری از سال ها تجربه در این حرفه به آموزش سوارکاری و تربیت اسب در شیراز پرداخته است. این مجموعه همواره در تلاش بوده تا با به کارگیری نیروهای مجرب، بهترین خدمات را خدمت مشتریان عزیز عرضه نماید.شما میتوانید برای مشاهده سایر خدمات این مجموعه برروی لینک زیر کلیک نمائید.


کاهش استرس با سوارکاری

اگر هفته بدی را در مدرسه یا محل کار سپری کرده اید، هیچ چیز آرامش بخش تر از چند ساعت اسب درمانی نیست. شما از خانه بیرون می روید و وارد یک محیط سرگرم کننده می شوید که می توانید با اسبها و سواکاران متعدد دیگر معاشرت کنید. فقط بوی یونجه و کوبیدن سم روی زمین می تواند به کاهش استرس کمک کند. طبق گفته انجمن سوارکار معتبر، "اسب سواری درمانی نشان داده است که اسپاستیسیته عضلات را کاهش می دهد زیرا عضلات سفت به دلیل حرکت طبیعی اسب کشیده می شوند." مطالعات همچنین نشان داده است که قربانیان سکته مغزی، بیماران سرطانی و کسانی که از افسردگی رنج می برند به خوبی به درمان با کمک حیوانات پاسخ می دهند. به طور خلاصه، اسب سواری در واقع برای سلامتی شما عالی است.

فواید ورزش سوارکاری | باشگاه سوارکاری ماهان

خواص ورزش سوارکاری  | باشگاه سوارکاری ماهان

رشد شخصیت فردی

وقتی سوارکار هستید، فقط در حالی که اسب خود را از قبل سوار شده و آماده حرکت کرده اید ظاهر نمی شوید. شما باید اسب خود را مسواک بزنید، مطمئن شوید که وسایل شما راحت و تمیز هستند و مطمئن شوید که اسب شما سالم می ماند. اسب سواری با مسئولیت زیادی همراه است، که یکی از دلایلی است که باعث می شود این ورزش برای بچه های کوچکتر بسیار عالی باشدهرچه زودتر سوارکاری را شروع کنید، سریعتر متوجه خواهید شد که مراقبت از یک حیوان چقدر کار می کند - و چقدر این کار می تواند به رشد شما به عنوان یک شخص کمک کند.شما همچنین میتوانید برای آموزش سوارکاری کودکان به مجموعه سوار کاری ماهان در شیراز مراجعه نمائید.این مجموعه در تلاش است تا با بهترین قیمت بالاترین کیفیت را عرضه نماید.


اسب سواری همیشه مربوط به مسیرهای پیاده روی یا دور زدن در میدان نیست (اگرچه می تواند باشد!). هرچه بیشتر سوار شوید و مهارت‌های بیشتری کسب کنید، ممکن است بیشتر به فکر سواری رقابتی باشید. می توانید پرش، درساژ، کراس کانتری، مسابقه یا حتی رودئو را بیاموزیدبا این حال، موفقیت در سوارکاری رقابتی آسان نیست. در واقع، برای رسیدن به اوج، به اشتیاق، انعطاف‌پذیری و "یک ستون فقرات قوی" نیاز است.
شاید برای اسب سواری به دلیلی غیر از سرگرم کننده بودن، به همین سادگی، نیاز نداشته باشید. اسب سواری یکی از لذت بخش ترین فعالیت هایی است که می توانید انجام دهید. هیچ چیز بهتر از این نیست که باد را روی صورت خود احساس کنید، بنابراین اگر هرگز به زین نرفتید، اکنون زمان مناسبی است که آن را امتحان کنید! ممکن است از این که چقدر کار می تواند باشد متعجب شوید، اما از اینکه چقدر از این تجربه لذت خواهید برد – و از آن یاد خواهید گرفت نیز متعجب خواهید شد. بنابراین ورزش سوارکاری برای همه و برای تمام سنین بسیار مفید و مؤثر خواهد بود .
در مجموعه سوارکاری و پرورش اسب ماهان شیراز این امکان برای کلیه متقاضیان فراهم می باشد تا علاقه مندان به این ورزش مهیج و پرانرژی بتوانند در این مکان زیبا و بکر به یادگیری مهارت سوارکاری تحت نظر مربیان کارآزموده فدراسیون سوارکاری بپردازند.شما میتوانید برای اطلاع از هزینه کلاس آموزش سوارکاری در شیراز با کارشناسان ما در این مجموعه تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان این مجموعه بهره مند شوید.