advertise

تربیت اسب در شیراز

اولین گام یادگیری سوارکاری ، یادگیری ارتباط برقرار کردن با اسب است. سوارکار باید بتواند خلق‌و‌‌خوی اسبی را که قرار است سوار شود درک کند و با او به خوبی ارتباط برقرار کندو از روی حرکات و برخی اعمال اسب متوجه منظور او شود . به طور مثال، هنگامی که اسب گوش‌هایش را به سمت جلو می‌چرخاند و سرش را بالا می‌گیرد، به این معناست که صدایی او را نگران کرده است و او با‌دقت در حال پیدا کردن منبع صداست. و یا هنگامی که اسب گوش‌هایش را در جهات مختلف می‌چرخاند و حرکت می‌دهد، به این معناست که با دقت اطرافش را تحت نظر دارد. گوش‌های مایل به سمت پایین در دو طرف سر اسب، نشان دهنده‌ی تسلیم شدن و اطاعت اسب هستند.
البته این حالت گوش‌ها در صورتی که لب‌ها به سمت پایین افتاده باشند، نشانه‌ی خواب‌آلودگی است. اسبی که گوش‌هایش را می‌چرخاند وزبانش را بیرون می‌آورد، قصد سر‌به‌سر گذاشتن و بازی با سوارکار را دارد. اگر اسب گوش‌هایش را به سمت جلو مایل کند به سرش را کمی خم کند، یعنی به سوارکار هر شخص دیگری اعتماد دارد. اگر گوش‌هایش را به سم عقب بچرخاند، یعنی چیزی باعث بی اعتمادی یا عصبانیت و ناراحتی او شده است. در صورتی که گوش‌هایش را به سمت عقب بخواباند، یعنی بسیار خشمگین است و یا این که به شدت ترسیده است. در این صورت اسب می تواند بسیار خطرناک باشد و حمله کند. حرکت سر و پاهای اسب نیز می‌توانند در درک منظور او کمک کنند. اسبی که سرش را کمی پایین می‌آورد و ناگهان به‌شدت تکان می‌دهد، بد‌خلقی خود را نشان می‌دهد. هنگامی که پاهای جلویش را بر زمین می‌کوبد، عصبانیت یا بی‌قراری خود را ابراز می‌کند، در حالی که وقتی اسب پاهای عقبش را بر زمین می‌کوبد، می‌خواهد بفهماند که چیزی باعث ناراحتی او شده است (مثالاٌ مگس و ...).


تربیت اسب در شیراز | باشگاه سوارکاری ماهان

آموزش اسب می تواند سرگرم کننده باشد ، اما همچنین می تواند یک چالش باشد. برای مبتدی ، احتمالاً بهترین کار این است که اسبهای جوان را به مربیان باتجربه تر بسپارید. جوانان بیش از حد قابل پیش بینی نیستند و دانش ، زمان و مهارت برای موفقیت لازم است. اما واقعاً ، ما هر بار که با آنها تعامل داریم ، اسبهای خود را تربیت می کنیم - حتی اسبهایی که کاملاً آموزش دیده اند. وقتی چیز جدیدی به اسب خود یاد می دهید ، این بدان معناست که شما نیز چیزی یاد گرفته اید و این بسیار ارزشمند است. بیاموزید که اسب شما چه چیزهایی باید بداند و برای آموزش اسب خود باید چه چیزهایی را بدانید. در اینجا ایده های آموزش سرگرم کننده ، آسان و ایمن برای صاحبان اسب برای اولین بار ارائه شده است. باشگاه سوارکاری ماهان در شیراز تمامی خدمات تربیت اسب، آموزش سوارکاری کودکان در شیراز و آموزش سوارکاری بزرگسالان در شیراز را برای همشهریان عزیز در شیراز ارائه می کند.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.


جالب است بدانید، نژاد های مختلفی از اسبها در دنیا وجود دارد. این حیوانات معمولا ۲۰ تا ۲۵ سال عمر می‌کنند و در ۴ سالگی به بلوغ کامل می‌رسند. یک اسب‌ مونث، مادیان و یک اسب نر، نریان نامیده می‌شود این حیوان زیبا، معمولا بیش از ۱۴۵ سانتی‌متر قد دارد. به اسب‌های کمتر از این مقدار، اسب کوچک پونی گفته می‌شود . اسب ‌سواری به معنی نشستن روی یک اسب و کنترل حرکات حیوان می‌باشد. ویژگی اصلی این ورزش، متحد کردن انسان و حیوان است. ارتباط، اعتماد و احترام بین این دو موجود، باعث موفقیت بیشتر سوارکار می‌شود .
برای آموزش سوار کاری ، به دانش قبلی نیازی نیست. اما بهتر است فرد علاقه‌مند، قدرت ذهنی و جسمی کنترل کردن اسب را داشته‌باشد . اسب‌ سواری، ورزش واقعا مفید و با نشاطی است. برای توجیه این مورد همین بس که این ورزش یکی از ۳ ورزش مورد توصیه پیامبر (ص) است. این ورزش، بدن را حسابی قدرتمند می‌کند و برای بهبود روحیه و ترشح هورمون آدرنالین پیشنهاد می‌گردد. همچنین، این ورزش باعث بهبود سلامت و استحکام عضلات و انعطاف‌پذیری بدن می‌شود. در واقع سوارکاری، ورزشی است که برای وضعیت بدن و ماهیچه‌ها را بسیار مناسب میباشد .
یک سوارکار، باید بتواند سرعت اسب و فشار لازم برای ماندن روی زین را کنترل کند، که این موارد نیاز به تعادل ویژه‌ای دارد. در نتیجه، این ورزش تعادل و هماهنگی بدن را افزایش می‌دهد. این ورزش، علاوه بر سلامت قلب و عروق و بهبود جریان خون، کالری زیادی هم می‌سوزاند، که باعث کاهش وزن می‌شود. طبق تحقیقات اخیر، یورتمه رفتن به مدت ۳۰ دقیقه، باعث سوزاندن ۳۰۰ کالری می‌شود. از دیگر فواید این ورزش می‌توان به افزایش سطح انرژی بدن، سلامت ذهن، شادمانی و اعتماد به نفس بیشتر اشاره کرد.نکات مهم در تربیت اسب

قبل از شروع آموزش اسب ، نکاتی وجود دارد که باید بدانید تا بتوانید در کنار اسب خود موثر و ایمن باشید. مانند چگونگی نزدیک شدن به اسب آموزش ، چیزی که مثر نیست و اینکه چگونه بدانید چه کاری انجام می دهید مفید است.
و گرچه برای تربیت اسب در شیراز داشتن قلم گرد ضروری نیست ، اما خوب است که در یک فضای بسته مانند قلم گرد ، انگشتر ، میادین یا پادوک کوچک کار کنید.
آنچه اسب شما باید بداند
آشنایی با حمل ونقل اسب
حتی اگر سوار آن نشوید یا سوارکاری زیادی نکنید ، رفتارهای اساسی اسب وجود دارد که هر اسب باید داشته باشد. نکته ای که هر اسب باید بداند این است که چگونه با خیال راحت روی تریلر یا اسبکش بارگیری شود ، فقط در موارد اضطراری.


تربیت انواع اسب در شیراز | باشگاه سوارکاری ماهان
آموزش اسب در شیراز | باشگاه سوارکاری ماهان
تربیت اسب | باشگاه سوارکاری ماهان

موارد ایمنی تربیت اسب در شیراز

آسان و سرگرم کننده است که به اسب خود آموزش دهید که گردن بگیرد. چه انگلیسی سوار شوید و چه غربی ، داشتن اسبی که هم بتواند مهار و هم گردن را کنترل کند مفید است. همچنین آموزش ترفندهای منحصر به فرد به اسب خود بسیار سرگرم کننده است و حتی افراد غیرسو نیز از تماشای اجرای اسب ها لذت می برند. دو ترفند ساده در آغوش گرفتن و بوسیدن است.

توجه: اگر اسب شما تمایل به کمی دهان و دهان کشیدن دارد ، آموزش دادن یک بوسه به گونه اسب ممکن است ایمن نباشد ، بنابراین گزینه دیگری پیدا کنید که بوسه ها را از صورت دستیار دور نگه دارد. 

مشکلات معمول آموزش و رفتار

مشکلات رفتاری می تواند به دلایل مختلفی ناشی شود. به عنوان مثال ، قرار دادن کراوات یا مارتینگل بر روی اسب برای حل مسئله ای مانند پرت کردن سر ، وقتی دهانش درد می کند زیرا دندان هایش خیلی بلند و تیز هستند ، فایده ای ندارد.
نکته مهم در هنگام مقابله با هر مشکلی این است که بفهمید چرا این مشکل در درجه اول وجود دارد. هر یک از این مشکلات با یک کار منصفانه و سازگار قابل حل است. صبر کلید است. و به یاد داشته باشید ، شما می توانید با مربی آموزش خود برای ایمنی کار کنید.

آنچه نباید به اسب خود یاد دهید
وقتی اسب شما بد رفتاری می کند ، و شما یک سوارکار مبتدی هستید ، توصیه می شود از یک سوارکار یا مربی اسب با تجربه درمجموعه سوارکاری و پرورش اسب ماهان شیراز مشاوره بگیرید. اگر نمی دانید چگونه با آنها کنار بیایید ، برخی از رفتارها مانند تربیت ، خزیدن و بالک زدن می توانند خطرناک باشند. برخی موارد وجود دارد که مبتدیان فقط نباید به تنهایی تلاش کنند .

باشگاه سوار کاری ماهان