advertise

گذری بر رفتارشناسی اسب از دیدگاه تاریخی

حدود ۳۵۰۰۰ سال پیش ، زمانی که بخش اعظم اروپا در ورقه های یخ حبس شده بود ، یک هنرمند کمی عاج به دست آورد و شروع به کنده کاری کرد. یک شاهکار به شکل اسب دو اینچی بلند پدیدار شد . گردن اسب نر با قوس منحصربه فرد و خاص خود ، آن قدرت عضلانی و زیبایی طبیعی را ترکیب می کند. سر آن ، کمی کشیده شده ، به حیوان تامل عمیقی می بخشد.
تقریباً می توان صدای خروپف او را شنید و دید که سرش را تکان می دهد و به رقبا هشدار می دهد که مراقبت کنند. هیچ کس نمی داند که این شگفت انگیز مینیاتوری را که به نام "اسب فوگلهرد" به نام غاری در آلمان که در آن یافت شد ایجاد کرد ، اما واضح است که این کارگر برای ساخت عاج مدت زیادی را صرف تماشای اسب های وحشی ، مطالعه تعاملات اجتماعی آنها و یادگیری آنها کرد.
باشگاه سوارکاری ماهان با به کارگیری نیرو های متخصص و مجرب به تربیت انواع اسب پرداخته است .همچنین شما می توانید با تیم پشتیبانی باشگاه سوارکاری شیراز تماس حاصل فرمایید و از مشاوره خرید و فروش اسب شیراز رایگان این مجموعه بهره ببرید.


رفتارشناسی اسب  | باشگاه اسب سواری ماهان

رفتارشناسی اسب در دنیای مدرن

متأسفانه ، در دنیای مدرن ، زبان بدن این سرگرمی را به نوعی هنر از دست رفته تبدیل نموده است . دانشمندان اسب سواری بهترین روش برای آموزش اسب های نمایشی ، بهترین راه برای تغذیه اسب های مسابقه ، بهترین راه برای درمان استخوان های ظریف در پای اسب لنگ را مورد مطالعه قرار داده اند.
اما برخلاف رفتارهای شامپانزه های وحشی ، نهنگ ها و فیل ها ، در میان گونه های دیگر ، روش های طبیعی اسب ها به ندرت مورد توجه علمی قرار گرفته است و از معدود مطالعات انجام شده ، تعداد بسیار کمی از آنها پروژه های بلند مدت بوده است . تلاش های اخیر برای پر کردن این شکاف آغاز شده است همراه با نتایج شگفت انگیز..


دانشمندان رفتارهایی را در بین اسب های آزاد نشان داده اند که بسیاری از ایده های قدیمی در مورد نحوه اتصال و تعامل این حیوانات با یکدیگر را رد می کند. مادیان در مقابل اسب نر اسب در بین پستانداران سم دار غیر معمول است. بسیاری از اعضای این گروه معمولاً در گله های بزرگ پرسه می زنند و به دنبال امنیت در تعداد هستند. برعکس ، اسب های وحشی در طول سال در گروه های کوچک یا گروه های سه تا ۱۰ نفره زندگی می کنند. مادیان و فرزندان جوان آنها هسته اصلی گروه را تشکیل می دهند. اعضای یک گروه اسب فقط حیوانات گروهی با ذهنیت های گروهی نیستند. محققان دریافته اند که مانند انسان ها ، پیوندهای فردی در گروه ها مهمتر از هویت گروهی است.این پیوندها گاهی بر اساس روابط خانوادگی است ، اما اغلب فقط بر اساس ترجیحات فردی است. این ترجیحات می تواند تغییر کند: دوستی ها می آیند و می روند ، کره های بزرگ رشد می کنند و می روند و در جایی دیگر زندگی می کنند ، روابط مادیان ونریان گاهی درست می شود و گاهی اوقات نه. در نتیجه ، زندگی اجتماعی اسب ها اگر آشفته نباشد هیچ چیز نیست.


دیدگاه مرسوم رفتارشناسی اسب

در واقع ، مشاهده طولانی مدت این حیوانات در طبیعت مانند دنبال کردن یک سریال صابونی است. یک جریان مداوم زیر مشاجره وجود دارد ، در حال رقابت بر سر موقعیت و قدرت ، مبارزه بر سر فضای شخصی ، وفاداری و خیانت است. آخرین تحقیقات اخلاقی و مطالعات عینی رفتار در شرایط طبیعی نشان می دهد که این پویایی قدرت پیچیده تر از آن چیزی است که قبلاً تصور می شد.
دیدگاه مرسوم ، همانطور که در گزارش اخیر آکادمی ملی علوم توضیح داده شده است ، از یک اسب نر غالب ، مردان و زنان بالغ تابع و فرزندان تشکیل شده است." در نگاه اول ، این ارزیابی درست به نظر می رسد: آنچه مردم هنگام تماشای اسب های وحشی به آن توجه می کنند ، هیاهوی ایجاد شده توسط اسب نر است. اما تحقیقات نشان داده است که این دیدگاه مرد محور اشتباه است. مادیان به دور از تابع بودن ، اغلب فعالیتهای گروه را آغاز می کنند. اغلب اسب های نر کمی بیشتر از چوب لباسی هستند!!