advertise

گردشگری با اسب

یکی از این موارد استفاده از قابلیت‌ و پتانسیل مهم جذب گردشگر‌ها ، استفاده از حیوان نجیبی چون اسب است . گردشگری با اسب یکی جدیدترین نوع گردشگری است که در سال های اخیر به این مهم توجه ویژه ای شده است و دلیل رشد این نوع گردشگری این است که ورزش سوارکاری دارای محبوبیت خاصی می باشد و مجموعه سوارکاری و پرورش اسب ماهان شیراز با توجه به رشد و گسترشی که تا کنون داشته است توانسته در کنار آموزش این ورزش ، گردشگری با اسب هم برای سواکاران و هم برای دیگر افراد و اقشار جامعه فراهم نموده اند و همچنین درمجموع این ورزش جذابیت و زیبایی های خاص خودش را دارد .
این مجموعه همچنین از خدمات دیگری اعم از آموزش اسب سواری به کودکان و بزرگسالان نیز برخوردار می باشد.شما میتوانید برای مشاهده سایر خدمات مجموعه ماهان بر روی لینک زیر کلیک نمائید.

گردشگری با اسب در شیراز | باشگاه اسب سواری ماهان

چرا گردشگری با اسب ؟

در این تفریح که در مکان ها و مسیرهای مختلفی صورت می پذیرد گاهی میشود آرام آرام از رودخانه ها و جوی ها گذر کرد و در بعضی مواقع با سرعت بیشتری حرکت نمود و چند ساعت سواری نمود و حتی در صورت تمایل گردشگران امکان اسکان در مناطق خوش آب و هوا وجود دارد که این معنای واقعی گردشگری با اسب می باشد و به لحاظ فنی نیاز به یک سری تدارکات مانند چادر – کیسه خواب – وسایل شخصی و ... برای اقامت دارد که توسط تورلیدران صورت می پذیرد که در این برنامه نیز می بایستی تمامی این موارد به همراه رعایت نکات ایمنی در نظر گرفته شود . مانند نحوه رویارویی با حیوانات دیگری که در مسیر پیدا می شوند که آشنایی اولیه و راهنمایی های مفید تورلیدر به گردشگران کمک شایانی می نماید .
از این رو در گردشگری با اسب حسی مشترک بین انسان و اسب بوجود می آید که هر دو می توانند به زیباتر شدن جلوه اوقات فراغت همدیگر کمک بسیاری داشته باشند و این خود به معنای ارتباطات مشترک می باشد . هم سوار به آرامش دست میابد و از سواکاری لذت می برد و هم اسب از محیط محدودی چون اصطبل رهایی می یابد .ناگفته نماند که اسب موجودی است که با شخصیت فرد سوارکار مرتبط است و از طرفی مختص حرکت و فعالیت در مزارع و مراتع میباشد . همچنین با اسب این موجود دوست داشتنی می توان از یک روستا به روستای دیگر رفت و این امر می تواند هم باعث ایجاد ارامش و لذت از طبیعت برای سوار و همچنین افزایش تجربه وی باشد .


گردشگری با اسب در مزارع و مراتع

گردشگری با اسب در مزارع و مراتع می تواند بسیار متنوع و دیدنی باشد چرا که گردشگران می توانند برای ایجاد تنوع بیشتر در فعالیت بخشی از روز خود را با سوارکاری و طبیعت گردی سپری نمایند و بخش دیگر را به فعالیت های دلنشینی همچون رسیدگی به حیوانات مزرعه ، گل ها و گیاهان و حتی پخت و پز در طبیعت بپردازند .گردشگری با اسب بهره گیری از مناطق بکر را به همراه دارد و همچنین منجر به ایجاد حس ماجراجویانه می گردد که بسیار جالب و جذاب می باشد . در این نوع گردشگری علاقه مندان ضمن عبور از مکان ها و مناطق مختلف با فرهنگ های مختلف و گوناگون آشنا می شوند و حتی برای ساعاتی می شود از اسب پیاده شد و گذری به این مناطق نمود و در بعضی مواقع به تماشای فستیوال ها و جشن های محلی نشست و حتی خوراکی های بسیار خوشمزه لذت برد .
مجموعه سواکاری و پرورش اسب ماهان شیراز به لحاظ موقعیت مکانی به گونه ایست که دارای قلمرو وسیعی از مزارع بسیار بکر و دیدنی میباشد بنابراین محل بسیار مناسبی برای اجرای گشت طیبعت گردی با اسب می باشد.شما میتوانید برای اطلاع از قیمت ها و  دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجرب این مجموعه از طریق دکمه زیر تماس حاصل فرمائید.

گردشگری با اسب در مزارع و مراتع  | باشگاه اسب سواری ماهان