advertise

میزان آب مورد نیاز اسب ها

یک اسب به طور متوسط ۵ تا ۱۰ گالن آب شیرین در روز مصرف می کند. درست مانند انسان‌ها، اسب‌های مختلف هوس می‌کنند یا نیاز به مصرف آب متفاوت دارند. اسبی که از خوراک محروم است، اما آب آشامیدنی دارد، می تواند ۲۰ تا ۲۵ روز زنده بماند.اسبی که از آب محروم است فقط ۳ یا ۶ روز عمر می کند. پس از عدم مصرف آب به مدت دو روز، اسب ممکن است از خوردن امتناع کند و علائم قولنج و سایر بیماری های تهدید کننده زندگی را نشان دهد.
درست مانند انسان، در گرمای تابستان، اسب از آب خنک و شیرین لذت می برد، اما در شرایط سرد زمستانی، تامین آب خیلی سرد یا نیمه یخ زده با مشکل مواجه می شود. انسان ها از یک فنجان چای، قهوه یا شکلات داغ برای گرم کردن سیستم داخلی و نیازهای خود در زمستان لذت می برند. صاحبان اسب کشف کرده اند که گرم کردن آب آشامیدنی اسب خود در طول زمستان منجر به مصرف آب بیشتر اسب می شود.با مجموعه سوارکاری ماهان همراه باشید تا به بررسی بیشتر این موضوع بپردازیم.

میزان آب مورد نیاز اسب ها | مجموعه سوارکاری و وپرورش اسب ماهان شیراز

مصرف آب اسب های اهلی

سب های اهلی به مصرف علوفه متشکل از انواع علف ها و خوراک های علف بستگی دارند. در تابستان اگر اسب مزیت چرای روزانه علف‌های تازه مرتع را داشته باشد، می‌تواند آب را از طریق مصرف علف‌هایی که حاوی مقادیر زیادی آب هستند، مصرف کند. این می تواند تمایل اسب را برای به دست آوردن آب از طریق نوشیدن کاهش دهد. در زمستان اسب به علوفه علف خشک یا یونجه وابسته است که غلظت آب کمتری دارد. بنابراین، اسب ممکن است در ماه‌های زمستان به افزایش آب عرضه‌شده نیاز داشته باشد، بیشتر از دوره‌های چرا.درست مانند در دسترس بودن آب در طول دماهای مختلف فصول، استفاده انسان از اسب توسط شرایط آب و هوایی فصلی منعکس می شود.
صاحبان اسب تمایلی به سوارکاری یا استفاده از اسب های خود در ماه های سرد زمستان ندارند. وقتی بهار می رسد و به ماه های تابستان می رسد، اسب با استفاده از تفریح سواری، تریل سواری، نمایش، مزرعه و کار در دامداری فعالیت بیشتری دارد. عدم مصرف آب توسط اسب در این زمان استفاده می تواند منجر به کم آبی بدن شود.کم آبی در اسب ها یک وضعیت بسیار جدی است و می تواند در طول ورزش شدید، موقعیت های استرس زا یا در موارد حملات اسهال رخ دهد. کمبود آب می تواند شامل کمبود الکترولیت ها باشد. الکترولیت ها شامل مواد معدنی سدیم، کلرید و پتاسیم هستند و کمبود الکترولیت ها می تواند منجر به نارسایی کلیه در اسب شود، اگر اسب به سرعت آبرسانی نشود.


نحوه تشخیص کم آبی در اسب | مجموعه سوارکاری و وپرورش اسب ماهان شیراز

نحوه تشخیص کم آبی در اسب

صاحبان اسب ها می توانند با تشخیص علائم به کم آبی در اسب خود مشکوک شوند: فرورفتگی چشم یا تیرگی، بی حالی، پوست و دهان خشک، پهلوهای کشیده، افسردگی یا بزاق غلیظ بیش از حد. یکی دیگر از نشانه های کم آبی، سطح بالای پروتئین در خون است که با نمونه خون مشخص می شود. بسیاری از اسب ها یک یا ترکیبی از این علائم را نشان می دهند.
یک روش ساده، اما نه همیشه دقیق برای قضاوت در مورد کم آبی در اسب، انجام یک آزمایش ساده نیشگون گرفتن پوست است. یک چین از پوست اسب را نیشگون بگیرید و سپس آن را رها کنید. پوست باید بلافاصله به موقعیت طبیعی خود بازگردد. اگر پوست بین دو تا پنج ثانیه در حالت برآمدگی باقی بماند، این می تواند نشانه کم آبی خفیف باشد. هر چه بیشتر پوست در یک برآمدگی باقی بماند می تواند شدت کمبود آب در سیستم اسب را مشخص کند. پوستی که به مدت ده تا پانزده ثانیه به صورت برآمدگی باقی می‌ماند، برای کمک فوری دامپزشکی هشدار می‌دهد، زیرا پوست علائم شدید کم‌آبی را نشان می‌دهد.اغلب در طول فعالیت های سنگین به اسب آب شیرین خنک بدهید.


خرید اقلام مورد نیاز اسب در شیراز

اگر اسب در محلی باشد که آب آشامیدنی طعمی مشابه آب خانه نداشته باشد، اسب ممکن است از نوشیدن خودداری کند. قبل از رفتن به یک رویداد سعی کنید آب آشامیدنی خانه را برای چند روز قبل از سفر با گیتورید یا آب سیب طعم دار کنید تا اسب را به این طعم عادت دهید. برای راحتی صاحب اسب، بسته های الکترولیت پودری آماده شده، طعم دار یا بدون طعم، می تواند برای پر کردن اقلام ضروری به آب آشامیدنی اضافه شود. صاحبان اسب می توانند شیوه های مدیریتی ساده ای را در طول رویدادهای استرس زا اعمال کنند که از اثرات کم آبی اسب جلوگیری می کند.
شما میتوانید برای خرید اقلام مورد نیاز اسب به مجموعه ماهان مراجعه کنید. در مجموعه سوارکاری و وپرورش اسب ماهان شیراز آب رسانی یا هیدروته نمودن اسبها با بهترین روش ها و همچنین استفاده از آبخوری های مکانیزه صورت می پذیرد. این مجموعه همچنین با تربیت اسب به فروش اسب در شیراز، آموزش سوارکاری بزرگسالان در شیراز ،آموزش سوارکاری کودکان در شیراز و ... میپردازد.برای مشاهده سایر خدمات این مجموعه برروی لینک زیر کلیک نمائید.