advertise

پرورش اسب

شیوه نگهداری و مراقبت از اسب‌ها

اگر مادیان بسیار دوست داشتنی دارید، ممکن است رویای پرورش او و پرورش کره او را داشته باشید. با این حال، تحقق این ایده مستلزم مقدار زیادی پول است، نه اینکه به خطرات بالقوه سلامتی مادیان اشاره کنیم. شما باید خیلی مطمئن باشید که یک اسب خاص دارید که خط ژنتیکی آن ارزش تداوم دارد و آنچه در کره به دنبال آن هستید را نمی توان در اسب موجود پیدا کرد. در واقع، جمعیت زیادی از اسب‌های ناخواسته وجود دارد، بنابراین اگر تصمیم دارید به پرورش اسب خود ادامه دهید، مطمئن باشید که می‌توانید در طول عمر از آن کره مراقبت کنید. هزینه مالی اشباع اسب خود را محاسبه کنید. بدانید که هزینه های قابل توجهی برای پرورش اسب وجود دارد. برای نریان هزینه هایی برای تولید مثل با مادیان، به علاوه هزینه های بیمه برای محافظت از شما در صورت بیرون زدن و آسیب رساندن مادیان به اسب نر، به علاوه هزینه حمل و نقل برای رساندن مادیان به اسب نر و بازگشت آن وجود دارد. به خاطر داشته باشید که او ممکن است در اولین تلاش باردار نشود و بنابراین ممکن است نیاز به تکرار داشته باشد.هزینه های بالقوه دامپزشکی مربوط به بارداری را محاسبه کنید. توجه داشته باشید که برای تشخیص بارداری، واکسیناسیون علیه ویروس هرپس اسبی، کزاز، ویروس نیل غربی و آنسفالیت اسب در دوران بارداری، بررسی اینکه مادیان به اندازه کافی خوب است تا بتواند حامله شود و عاری از عفونت های رحمی است، هزینه های دامپزشکی دارد. هزینه پوشش هر گونه عارضه با کره کردن.


پرورش اسب | مجموعه سوارکاری ماهان  در شیراز
پرورش اسب | مجموعه سوارکاری ماهان  در شیراز

تولید کره اسب با مراقبت صحیح از اسب

هزینه های اضافی را محاسبه کنید. در مجموع از ایده مه آلود "خوب خواهد بود" به تولید مثل نپردازید، بلکه دلیل محکمی برای تولید کره اسب داشته باشید. به عنوان مثال، هر گونه مشکل در حین کره کره شدن می تواند منجر به مشکلات طولانی مدت یا مرگ کره شود، بنابراین اگر برای اولین بار در حال زاد و ولد هستید، توصیه می شود مادیان را به مرکز پرورش کره بفرستید، جایی که بتوان او را در طول دوره تحت نظارت دائمی نگه داشت. بفهمید که مادیان چه زمانی آماده جفت گیری می شود. مادیان یک پرورش دهنده فصلی است، به این معنی که افزایش طول نور روز مغز او را تحریک می کند تا هورمون هایی تولید کند که او را وارد گرما می کند. مادیان معمولاً از بهار تا اواخر تابستان یا اوایل پاییز در چرخه (دارای دوره های گرما) است.می توان چرخه تولیدمثلی مادیان را با تثبیت او و قرار دادن او در معرض نور الکتریکی در زمستان دستکاری کرد، که می تواند چرخه های حرارتی او را افزایش دهد. گاهی اوقات این کار با مادیان‌های اصیل انجام می‌شود که کره‌های آنها برای مسابقه در نظر گرفته شده‌اند، زیرا تاریخ تولد آنها پیامدهایی دارد که در کدام کلاس‌های مسابقه شرکت خواهند کرد. مطمئن شوید که مادیان در سن مناسب برای پرورش است. بهترین سن برای پرورش یک مادیان برای اولین بار زمانی است که او رشد خود را به پایان رساند، در حدود سه تا چهار سالگی. امکان تولید مثل از ۱۸ ماهگی وجود دارد، اما این امر باعث می شود بدن مادیانی که هنوز در حال رشد است، نیازهای زیادی داشته باشد. در انتهای دیگر مقیاس، باردار شدن مادیان بالغ برای اولین بار می تواند دشوارتر باشد.
در بهترین نژادهای اسب در دنیا  همراه باشید تا به بررسی شرایط زندگی بهترین نژادهای مختلف اسب در دنیا و نحوه نگهداری آن ها بپردازیم. به علاوه؛ اطلاعات تکمیلی در رابطه با آشنایی با نژاد اسب ها را نیز در همین وبسایت می توانید مطالعه فرمایید.