advertise

چگونه از گاز گرفتن اسب جلوگیری کنیم

ترک عادت گاز گرفتن اسب

برخی از اسب ها تمایل به نیش زدن یا گاز گرفتن دارند. این عادت بد می تواند بسیار خطرناک باشد و منجر به آسیب جدی به انسان شود. با وجود اینکه اسب ها علف خوار هستند، اما همچنان قدرت قابل توجهی در آرواره های خود دارند و دندان های ثنایایش به طرز شگفت آوری تیز هستند. این رفتار کاملاً با باد مکیدن، گهواره زدن یا جویدن حصار متفاوت است.گاز گرفتن همچنین ممکن است نشانه ای از یک مشکل اساسی سلامتی در اسب شما یا نشانه ای از اجتماعی بودن آن باشد که کمی بیش از حد با انسان ها آشنا باشد.
مجموعه سوارکاری ماهان در شیراز همچنین به عرضه انواع خدمات در زمینه سوارکاری اعم از آموزش سوارکاری به کودکان در شیراز، آموزش سوارکاری به بزرگسالان در شیراز و ... میپردازد. سایر خدمات ارائه شده در باشگاه سوارکاری ماهان شیراز را می توانید در لینک زیر مشاهده فرمایید.


چرا اسب ها گاز می گیرند؟

در مرتع، اسب‌ها در بازی گاز می‌گیرند، تا از خود، غذا یا فرزندانشان دفاع کنند. دلایل گاز گرفتن نیز ممکن است شامل موارد زیر باشد:


اسبی که تهاجمی است یا انرژی زیادی دارد ممکن است با گاز گرفتن عمل کند. نریان، به ویژه، می تواند به گزنده خطرناک تبدیل شود. این یکی از دلایل متعددی است که صاحبان اسب های مبتدی نباید اسب نر داشته باشند، زیرا آنها نیاز به رسیدگی دقیق و آگاهانه دارند.با این حال، اسب شما نباید این فرصت را داشته باشد که بین خود و نگهدارنده‌اش هماهنگی را آغاز کند. به عبارت دیگر، اجازه ندهید اسب شما شما را داماد کند. اگر سعی می کند در حین مسواک زدن شما را اصلاح کند، سرش را محکم فشار دهید. آلگورومینگ رفتاری تهدیدآمیز از سوی اسب نیست، فقط رفتاری است که برای انجام آن با انسان مناسب نیست.

زین ناخوشایند یا بند تنگ بسیاری از اسب ها اگر دور یا حلقه زین خیلی سریع یا بیش از حد سفت شود، نیش می زنند. اگر زین به خوبی قرار نگیرد، اسب ممکن است در انتظار ناراحتی قریب‌الوقوع به بیرون بپرد. اسب شما باید مطمئن باشد که هنگام زین زدن و سوار شدن به آن آسیبی نمی بیند. این ممکن است به این معنی باشد که زین یا دور خود را تغییر دهید، از نوع دیگری از پد زین استفاده کنید، و در حین بالا رفتن به آرامی حرکت کنید و بند را بیش از حد سفت نکنید.

گاهی اسب ها به دلیل بیماری یا ناراحتی گاز می گیرند. قبل از اعمال تنبیه برای گاز گرفتن، مطمئن شوید که اسب شما سالم است، به خصوص اگر این رفتار به طور ناگهانی رخ داده باشد و برای اسب شما غیرعادی باشد. در این صورت، معاینه فیزیکی انجام شده توسط دامپزشک باید برای رد علل سلامتی انجام شود.


چگونه گاز گرفتن را متوقف کنیم؟؟

بسته به اینکه اسب شما چقدر بد گاز می گیرد، آموزش مجدد اسب شما می تواند چالش برانگیز باشد. اگر گاز گرفتن شدید باشد، کمک گرفتن از یک مربی حرفه ای یا رفتارشناس اسب بی خطرتر است. *اقدامات دیگری که می توانید برای جلوگیری از رفتار گاز گرفتن انجام دهید عبارتند از:


آموزش کلیک:
روش دیگر برای مهار گاز گرفتن این است که به اسب آموزش دهید تا روی یک شی تمرکز کند. اسب هایی که به طور معمول نیش می زنند ذهن بسیار فعالی دارند و باید مشغول باشند. آموزش کلیکر روش خوبی برای مشغول نگه داشتن ذهن مشغول است.
شروع جوانی:
عادت گاز گرفتن می تواند زمانی شروع شود که اسب کاملا جوان است. جوان ها، به ویژه کلت ها، تمایل دارند با دهان خود دنیا را کشف کنند. اگر اسب جوانی دارید زودتر به او یاد دهید که دست زدن با دهان شما قابل قبول نیست. - آموزش احترام: یک اسب جوان باید یاد بگیرد که فاصله محترمانه را حفظ کند و هیچ تماسی را آغاز نکند. این ممکن است به این معنی باشد که تا زمانی که احترام به عادت تبدیل شود (اگر همیشه) به آن غذا نمی دهید.

غنی سازی:
اسب ها چرنده هستند و به طور طبیعی تمایل به جویدن و استفاده از دهان خود در بیشتر روز دارند. اطمینان حاصل کنید که اسب شما به اندازه کافی علوفه (علف یا یونجه) دارد تا آن را اشغال کند.
ثابت بودن:
همیشه باید اسبتان فاصله‌ای محترمانه را حفظ کند و تماسی را شروع نکند، حتی سرش را نمالد یا جیب‌هایتان را کاوش نکند.
دریافت کمک حرفه ای:
اگر اسب شما تهاجمی است، باید از یک مربی حرفه ای خدمات دریافت کنید.