advertise

چگونه با یک اسب تنبل سواری کنیم

سوار کاری با اسب تنبل

سواری بر اسب تنبل می‌تواند تجربه‌ای لذت‌بخش باشد، به‌ویژه اگر شما یک سوارکار جسور هستید و اسب شما ترجیح می‌دهد فقط در کنار آن قدم بزند. اگر اسب شما به کمک های شما پاسخ ندهد، ناامید شدن آسان است، اما هنوز تسلیم نشوید. راه های زیادی برای ایجاد انگیزه در اسب تنبل و تبدیل شدن به یک سوارکار بهتر در همان زمان وجود دارد.


استفاده از شلاق ( شلاق هایی با سری های منعطف و نرم )
شلاق نرم را حمل کنید. به محض سوار شدن، اسب خود را با شلاق نزنید. درعوض، در مکان هایی که اسب شما معمولاً سرعتش را کاهش می دهد، از آن به مقدار کم استفاده کنید. بسیاری از اسب‌ها در گوشه‌های رینگ، بخش‌های آسان‌تر مسیر، یا زمانی که از یورتمه سواری به سمت یورتمه نشسته حرکت می‌کنید، سرعت خود را کاهش می‌دهند. ازاین وسیله به سرعت و قاطعانه استفاده کنید. به پشت پای خود به اسب خود ضربه بزنید. به شانه یا کفل اسب خود ضربه نزنید.

استفاده از صدا
اسب‌ها به قدری به لحن صدای شما پاسخ می‌دهند که تغییر لحن شما و درخواست از آنها برای "برخیز" یا دستوری مشابه باید کار را انجام دهد. همه اسب ها اندکی متفاوت آموزش دیده اند، اما اکثر اسب ها کلاک را به عنوان نشانه ای برای یورتمه سواری و بوسه را به عنوان نشانه ای برای کانتر درک می کنند. اسب خود را با صدای خود نترسانید یا هول نکنید. باید واضح و دستوری باشد نه ترسناک.

از ابتدا پیگیر باشید
اگر اسب شما از ابتدای درس سرعت یا تکانش مورد نظر شما را ندارد، به سرعت کمتری بسنده نکنید. سعی کنید اسب خود را به جلو حرکت دهید. روشن کنید که "نه" را برای پاسخ قبول نخواهید کرد. بیش از حد تهاجمی نباشید، اما مطمئن شوید که اسب شما دقیقاً می داند که شما چه می خواهید. با لگدهای تهاجمی، فریاد نزنید، یا به اسب خود سیلی نزنید. با پاهای خود فشار دهید و تماس سبک خود را حفظ کنید.


با شرایط خود شروع کنید و متوقف کنید
اگر از اسب خود می خواهید یورتمه را بپیماید و او به راه رفتن ادامه می دهد، تا زمانی که یورتمه را بدست نیاوردید، درخواست یورتمه را متوقف نکنید. اگر از اسب خود بخواهید یورتمه بیفتد و او با عدم یورتمه فرار کند، می‌داند که در سواری شما نیز می‌تواند با آن فرار کند.

کاوالاتی ها را راه اندازی کنید
از مربی خود بخواهید کاوالتی یا ریل های کوچک و کمی برآمده را نصب کند. اسب شما باید طول گام خود را دراز کند تا از آن عبور کند. این چالش می تواند به بهبود ریتم اسب کمک کند. شما همچنین می توانید با این تمرین خوب اسب خود را وادار کنید به پاهای خود توجه کند و با گامی بزرگتر حرکت کند. اگر نمی خواهید از کاوالتی استفاده کنید، می توانید میله ها را نیز روی زمین قرار دهید.

نشانه های واضحی برای اسب خود ارائه دهید
مطمئن شوید که آنچه را که می خواهید به درستی می خواهید. از مربی خود یا یک دوست سوارکار با تجربه تر بخواهید تا شما را در حال سوار شدن بر اسب تنبل خود تماشا کند و استفاده شما از وسایل کمکی را ارزیابی کند. آیا از پای خود به درستی استفاده می کنید؟ آیا بیش از حد دهان او را می کشید؟ استفاده از وسایل کمکی برای هر رشته متفاوت است، بنابراین استفاده شما از وسایل کمکی بسته به اینکه سوار صندلی شکار، درساژ یا وسترن هستید متفاوت خواهد بود. از مربی خود در مورد تشویق اسب خود برای حرکت به جلو بخواهید.


به دنبال تکانه بروید
نه فقط سرعت. سرعت تنها نشانه این نیست که اسب شما خوب حرکت می کند و تنبل نیست. ضربه یا حرکت اسب از پاهای عقب به جای پاهای جلوییبستگی به حرکت اسب از پشت دارد. تکانش اساساً این است که اسب شما چقدر خوب حرکت می کند و گام او چقدر انرژی دارد. برای به دست آوردن تکانه، باید تماس سبکی با دهان اسب برقرار کنید و دستان خود را بالاتر از پژمرده نگه دارید. با فشردن پاهای خود و حفظ تماس از قسمت عقب اسب خود بخواهید تا زیر بدن او بیاید. اجازه دهید سر او به جلو بیفتد.

چگونه با یک اسب تنبل سواری کنیم | مجموعه سوارکاری ماهان در شیراز

تربیت اسب در شیراز

اولین گام یادگیری سوارکاری ، یادگیری ارتباط برقرار کردن با اسب است. سوارکار باید بتواند خلق‌و‌‌خوی اسبی را که قرار است سوار شود درک کند و با او به خوبی ارتباط برقرار کندو از روی حرکات و برخی اعمال اسب متوجه منظور او شود .وقتی اسب شما بد رفتاری می کند ، و شما یک سوارکار مبتدی هستید ، توصیه می شود از یک سوارکار یا مربی اسب با تجربه درمجموعه سوارکاری و پرورش اسب ماهان شیراز مشاوره بگیرید. اگر نمی دانید چگونه با آنها کنار بیایید ، برخی از رفتارها مانند تربیت ، خزیدن و بالک زدن می توانند خطرناک باشند. برخی موارد وجود دارد که مبتدیان فقط نباید به تنهایی تلاش کنند . مجموعه ماهان در اینجا حضور دارد تا تمامی آموزش های لازم جهت تربیت اسب در اختیار شما قرار دهد.