advertise

چگونه با اسب صحبت کنیم؟

ارتباط گرفتن با اسب

در واقع، درک زبان گفتاری، در اسب های مختلف و در مناطق مختلف، متفاوت است. همچنین، افراد مختلف، درک های متفاوتی از زبان اسب دارند، ولی به طور عام، برخی صداها یا علایم هستند که معنی و مفهوم خاصی را می رسانند.
مطلب دیگر، این است که ممکن است یک اسب با یک صدا یا اشاره، منظورهای مختلف، و یا این که با علایم و اشارات مختلف، یک منظور خاص را برسانند. صداهای مختلفی که ممکن است به آن ها برخورد کنید.
در ادامه این مطلب به شما یاد می دهیم که چگونه برای برقراری ارتباط با اسب چگونه رفتار کنید و در واقع چگونه با اسب صحبت کنیم.

چگونه با اسب صحبت کنیم | باشگاه سوارکاری ماهان

برای چیزی که قرار است بگویید برنامه ریزی کنید. هنگامی که با اسب خود ارتباط برقرار می کنید، مهم است که آرامش خود را حفظ کنید. اگر ندانید چه می‌خواهید انجام دهید، احتمالاً به احساسات و غرایز بازمی‌گردید.
این باعث می‌شود به جای حفظ آرامش و کنترل، بیشتر دچار وحشت یا واکنش بیش از حد به اقدامات اسب شوید.

مراقب وضعیت بدنی جذاب باشید. وقتی به یک اسب نزدیک می شوید، می خواهید مطمئن شوید که او مایل است با شما صحبت کند. اگر اسب بخواهد با شما صحبت کند، سر یا جلو را به سمت شما می چرخاند، لب هایش را می لیسد و چشمانش را نرم می کند. هنگامی که این سیگنال را دریافت کردید، می توانید به آرامی به اسب نزدیک شوید و شروع به برقراری ارتباط بیشتر کنید.
اسب شما ممکن است برعکس عمل کند، سرش را از شما برگرداند، دور شود یا حتی شما را نادیده بگیرد. اگر اسب علاقه ای به اجازه دادن شما به داخل نداشته باشد، به گفته های شما پاسخی نخواهد داد


چگونه با اسب صحبت کنیم | باشگاه سوارکاری ماهان
آموزش صحبت با اسب| باشگاه سوارکاری ماهان
چگونه با اسب صحبت کنیم | باشگاه سوارکاری ماهان

از سمت جلو به اسب نزدیک شوید. اسب ها دید تک چشمی دارند، به این معنی که نمی توانند مستقیما جلوی بینی خود را ببینند.
مطمئن شوید که از پهلو به سمت اسب راه می روید تا بتواند شما را به وضوح ببیند. هرگز از پشت به اسب نزدیک نشوید.
اسب‌ها نمی‌توانند در آن جهت ببینند، و در صورت ترسیدن آنها در معرض لگد قرار می‌گیرید

مطمئن شوید که اسب شما تشخیص می دهد که شما رهبر گله او هستید. اگر او شما را اینطور نشناسد، به آنچه می گویید گوش نمی دهد. اگر به نظر می رسد اسب شما احترام مناسبی از خود نشان نمی دهد، او را مجبور کنید پاهایش را حرکت دهد.
فشار دادن به شانه یا لگن او در بیشتر مواقع باید به خوبی انجام شود. اگر به کمی قدرت بیشتر نیاز دارید، فقط مطمئن شوید که هنگام انجام این کار در همان مکان بایستید و پاهای خود را به هم نزنید.
اسبی که به شما احترام نمی‌گذارد، سرش را روی شما می‌مالد، نیش می‌کشد تا توجه شما را جلب کند یا وقتی می‌خواهید او را هدایت کنید، جلوی شما راه می‌رود. اینها رفتارهایی نیست که او به یک رهبر مسلط گله خود نشان دهد.

تکنیک هایی برای صحبت با اسب

با آرامش به اسب نزدیک شوید. اسب ها حیوانات شکاری هستند، یعنی در طبیعت توسط دیگران شکار می شوند و اسب شما شما را شکارچی می داند. این بدان معنی است که او هر خارجی را تهدید می کند، از جمله شما. یاد بگیرید که با آرامش به اسب ها نزدیک شوید تا آنها شما را به عنوان کسی که در گله قدم می زند به جای یک شکارچی بالقوه در نظر بگیرند.
نکته دیگر اینکه؛ به لحن خود توجه کنید صدای خود را آرام و محکم نگه دارید و از آن برای تقویت زبان بدن خود استفاده کنید. این نوع زبان بیشتر برای شماست تا به خود یادآوری کنید که هنگام صحبت با اسب خود آرام و کنترل داشته باشید.اطمینان حاصل کنید که به طور معمول در اطراف اسب های خود صحبت می کنید فقط از زمزمه کردن خودداری کنید. تنها چیزی که اتفاق می افتد این است که صدای معمولی شما یا هر صدای دیگری اسب را از جا کنده و او با ترس واکنش نشان می دهد.


صحبت خود را به حداقل برسانید. شما می خواهید اسب شما صدای شما را با دستور دادن مرتبط کند. اگر دائماً با اسب خود و اطراف آن صحبت کنید، او یاد نخواهد گرفت که صدای شما را با چیز خاصی مرتبط کند و شروع به کوک کردن شما خواهد کرد.
اطمینان حاصل کنید که ارتباطات خود را به نکات ضروری محدود کرده اید و مطمئن شوید که اسب شما از این دستورات پیروی می کند .

چگونه با اسب صحبت کنیم | باشگاه سوارکاری ماهان

اسب شما فرصتی برای پاسخ دادن دارد هنگامی که به اسب خود فرمان می دهید، ممکن است فوراً از آن پیروی نکند.
به جای تنبیه او برای عدم پاسخ فوری، چند ثانیه صبر کنید تا ببینید آیا او را دنبال خواهد کرد یا خیر. اگر او این کار را نکرد، دوباره فرمان را با قدرت بیشتری در صدای خود و شاید یک فشار یا فشار ملایم بدهید


_زبان بدن اسب خود را بخوانید. اسب‌ها بیشتر با استفاده از زبان بدن ارتباط برقرار می‌کنند، و درک فعالیت و موقعیت اسب شما به شما این امکان را می‌دهد که از احساس او و میزان استقبال او از صحبت کردن مطلع شوید. مراقب روشی باشید که اسبتان از دم و پاهای خود استفاده می کند، که باید به راحتی قابل تشخیص باشد، حتی از راه دور.
دم اسب اگر هوشیار یا هیجان زده باشد بالا نگه داشته می شود، یا اگر احساس خستگی، ترس یا درد داشته باشد پایین نگه داشته می شود. مراقب باشید اگر دم او به اطراف می چرخد، زیرا این نشانه این است که اسب عصبانی است و احتمالاً پذیرای شما نخواهد بود. اگر اسب شما پاهایش را بلند می کند یا پنجه می کند، این نشانه ناامیدی یا ترس است.
مهر زدن می تواند نشان دهنده یک تهدید خفیف باشد یا اسب ممکن است از شر مگس هایی که پاهایش را گاز می گیرند خلاص شود. کل بدن اسب چیز دیگری است که باید مراقب آن بود. اسب های عصبی یا بسیار متشنج و سفت خواهند بود یا می لرزند. اگر اسبی را در حال انجام این کار دیدید، چند دقیقه دور شوید تا به او فرصت دهید تا آرام شود.


چگونه با اسب صحبت کنیم | باشگاه سوارکاری ماهان

به حالات صورت اسب خود دقت کنید. اسب ها نیز از سر و صورت خود برای برقراری ارتباط استفاده می کنند. مراقب نحوه حرکت اسب خود، سر، چشم و گوش خود باشید تا خلق و خوی او را مشخص کنید. حالت‌های خوب صورت اسب عبارتند از:
گوش‌هایش رو به جلو یا ریلکس، چشم‌های باز و روشن، و بالا نگه داشتن سر.
برخی از حالات منفی صورت شامل گوش های اسب شما به عقب و همچنین نشان دادن سفیدی چشمان او است.مراقب باشید که اسب خود آرواره هایش را باز کند و دندان هایش باز باشد، زیرا این نیز نشانه پرخاشگری است.


نکته پایانی درباره ارتباطات گرفتن و صحبات کردن با اسب اینکه؛ به صداهای اسب خود گوش دهید. ایجاد صدا یکی از چندین راه ارتباط اسب شما است. شما نمی خواهید این صداها را تقلید کنید، اما آنها می توانند برای تعیین خلق و خوی اسب شما مفید باشند. آه کشیدن، کشیدن نفس عمیق و رها کردن آهسته آن می تواند نشانه تسکین یا کسالت باشد.
اگر در حین آراسته شدن یا ماساژ دادن بیاید، نشانه آن است که حالش خوب است. اگر در حین انجام تمرینات به وجود بیاید، نشانه کسالت است و ممکن است به فکر انجام کاری متفاوت باشید تا اسب خود را علاقه مند نگه دارد. ناله می‌تواند نشانه‌ای از درد باشد، یا از یک سوارکار یا فعالیت، یا حتی از استرس داخلی.
مگر اینکه اسب شما فقط هنگام پرش از روی زمین ناله می کند، مانند غرغر کردن یک ورزشکار در حین بازی، آسیب دیدگی یا سایر مشکلات سلامتی را بررسی کنید. دمیدن یا خرخر کردن صدای هیجان است. به طور کلی، این صدای خوبی است، اگرچه هنگامی که با اسب شروع به ورزش کردید، او باید آرام شود. اگر همچنان خرخر می کند، آماده باشید تا حرکات ناگهانی را امتحان کند. سعی کنید اسب را با توقف های ناگهانی و سیگنال های دیگری مبنی بر اینکه شما مسئول هستید آرام کنید.
ناله کردن یک صدای متنوع است، بنابراین وقتی اسب شما ناله می کند، باید بدن او را نیز به دقت تماشا کنید تا ببینید او به چه چیزی فکر می کند. یک اسب با اعتماد به نفس صدایی زمزمه تولید می‌کند و با گوش‌های تیز شده، نگاه به جلو و دم کمی بلند شده ترکیب می‌شود. نوک اسب عصبی بلندتر است و معمولاً با قدم زدن، تعریق، سوسو زدن گوش ها و دم بلند شده همراه است. برای دریافت راهنمایی جهت تربیت اسب در شیراز می توانید با ما در باشگاه سوارکاری ماهان تماس حاصل فرمایید.