advertise

موسیقی برای استرس اسب ها

موسیقی برای رفع استرس و ترس اسب ها

هر تکنیکی که استرس را کاهش دهد رفاه اسب و همچنین ایمنی انسان را بهبود می بخشد زیرا اسب های بدون استرس کمتر رفتارهای خطرناک از خود نشان می دهند. انتشار موسیقی کلاسیک در حین حمل و نقل و یا سواری با اسب باعث کاهش شاخص‌های استرس گردیده و همچنین بازیابی ضربان قلب پس از استرس را امکانپذیر می نماید . تجزیه و تحلیل اثرات روش ها و تحریک محیطی بر رفتار اسب یک موضوع رفاهی مهم در صنعت اسب است. اسب‌های آرام و آرام تمایل بیشتری به کار کردن با مردم دارند و به راحتی برای نشان دادن رفتارهای خطرناک تحریک نمی‌شوند.
هدف از ای نمطلب تعیین تأثیر موسیقی نواخته شده در اصطبل بر وضعیت و اضطراب اسب است.
باشگاه سوارکاری ماهان یکی از بهترین باشگاه اسب سواری در شیراز کلیه خدمات نگهداری و پانسیون اسب در شیراز را انجام می دهد.


آزمایش موسیقی بر روی اسب ها

اسب‌ها در انواع موقعیت‌های منحصربه‌فرد قرار می‌گیرند، از جمله محیط‌های در حال تغییر، استرس ناشی از پویایی گله یا انزوا، آموزش، رقابت، حمل‌ونقل و روش‌های دامپزشکی و کشتی‌ران. آزمایش مشابه با موسیقی کلاسیک که روی اسب‌های دریافت کننده فریزر اعمال شد، رفتار را تغییر نداد، اما بازیابی ضربان قلب را بهبود بخشید. موسیقی ارسال شده از طریق دستگاه داخل گوش باعث ناراحتی یا استرس اسب ها نمی شود. تأثیر انواع مختلف موسیقی را بر روی اسب های اصطبل آزمایش کنید . اگرآنها چهار نوع موسیقی مختلف - کلاسیک (بتهوون)، کانتری (هنک ویلیامز جونیور)، راک (روز سبز)، و جاز (داستان‌های جدید) را - هر کدام به مدت ۳۰ دقیقه نواختنه شود. نتایج نشان می دهند که اسب‌ها در موسیقی کلاسیک همان تعادل رفتارهای آرامش‌بخش و هوشیار را نشان می‌دهند . اما تفاوت بین این نوع موسیقی و سکوت در این بود که اسب‌ها به‌طور متوسط با آرامش بیشتر غذا می‌خورند سکوت. از سوی دیگر، موسیقی جاز و راک باعث می‌شود اسب‌ها رفتارهای استرس‌زای مکرر (در مقایسه با سکوت) از خود نشان دهند که نشان‌دهنده کوبیدن، تکان دادن سر، خرخر کردن، و صدا زدن است.

موسیقی برای استرس اسب ها  | باشگاه اسب سواری ماهان