advertise

اسب چوگان

اسب های مناسب چوگان

مشارکت همه جانبه در حال افزایش است و کاملاً ممکن است که چوگان را با بودجه کم، با یک پونی بازی کنید و از بازی و زندگی اجتماعی با هزینه‌های مشابه با رقابت در سایر رشته‌ها لذت ببرید. اگر می‌خواهید آن را امتحان کنید، می‌توانید یک درس در باشگاه محلی خود رزرو کنید، که معمولاً شامل کرایه اسب می‌شود. اسب چوگان یک ورزش بی رحمانه محسوب نمی شود و از اسب ها به خوبی مراقبت می شود. بسیاری از پونی‌های چوگان، اسب‌های مسابقه‌ای سابق هستند که هنوز در شرایط فوق‌العاده مناسبی هستند و می‌توانند چند سال با کمی آموزش اضافی چوگان را انجام دهند.


بازی‌های چوگان با اسب فشار بسیار کمی بر اسب وارد می‌کنند زیرا بسیاری از چیزهایی که از نظر عملکرد و استقامت از آن‌ها در زمین مورد نیاز است، بسیار شبیه به آنچه که معمولاً در طبیعت انجام می‌دهند، است. دویدن شدید اما قابل کنترل است. هیچ خم شدن بیش از حد یا پرش از ارتفاع که می تواند به پاهای عقب یا جلو در هنگام فرود آسیب برساند وجود ندارد: همچنین مهم است که توجه داشته باشید که بیشتر پونی های چوگان نسبت به اسب های مورد استفاده در سایر ورزش ها عمر طولانی تری دارند. به طور کلی، وقتی از اسب برای انجام ورزش استفاده می شود، همیشه نگرانی های ایمنی ناشی از ماهیت رقابتی فعالیت وجود دارد و اسب چوگان می تواند به ویژه خشن باشد. اما همانطور که گفته شد، برای اسبی سالم‌تر است که چند دقیقه در بیرون چوگان بازی کند تا اینکه بیشتر وقت خود را در یک غرفه کوچک سپری کند. مانند بسیاری از فعالیت‌های ورزشی که شامل حیوانات می‌شود، مشکل بیشتر به ماهیت رقابتی افراد مربوط می‌شود، که باعث می‌شود کسی حیوان را فراتر از آنچه که معمولاً پذیرفته شده است سوق دهد.

اسب چوگان | مجموعه سوارکاری ماهان در شیراز

با اسب های چوگان نسبتاً خوب رفتار می شود و اکثر آنها فقط ۱۵-۲۰ دقیقه در روز کار می کنند، گاهی اوقات کمتر. این بدان معنی است که هر گونه فشاری که در هنگام بازی تجربه می کنند تأثیر قابل توجهی بر سلامت کلی آنها نخواهد داشت.همچنین کمک می کند که بیشتر اسب ها از چوگان لذت ببرند، عمدتاً در رقابت با اسب های دیگر سریع می دوند.
دویدن کاری است که اسب های وحشی نیز انجام می دهند. آنها به صورت گروهی بسیار سریع می دوند و اغلب سعی می کنند از یکدیگر پیشی بگیرند یا بهتر عمل کنند.برای اسب ها دویدن و بازی در طبیعت لذت بخش است.
در چوگان، هیجان را می توان در زمین مشاهده کرد که یک سوارکار به توپ می رسد و به آن ضربه می زند و به نظر می رسد اسب او از آن لذت می برد
به منظور کمک به پیشگیری از آسیب، اسب‌های چوگان با یک چکمه تاندون در هر پا بسته می‌شوند که آسیب دیدگی را تقریبا غیرممکن می‌کند. اگرچه چوگان می تواند خشن باشد، اما خطر آسیب حداقل است

و تنها در صورتی افزایش می یابد که بازیکنان قوانین را رعایت نکنند. از نظر ایجاد استرس برای حیوان، همانطور که اشاره کردیم، پونی های چوگان اسب شادترین اسب ها در ورزش هستند.و بخشی از آن این است که آنها هنگام بازی هیجان را از جانب سوار احساس می کنند. تا زمانی که آنها برای انجام کارهای غیرعادی در زمین تحت فشار قرار نگیرند،
اسب ها عمدتاً ایمن هستند. پونی های چوگان اسب با بهترین خوراک از جمله مکمل ها و الکترولیت ها ارائه می شوند. به هر اسب یک «داماد» داده می شود که به طور مداوم اسب خود را چک می کند تا مطمئن شود که غذا و آب کافی است و اسب هر روز حمام و نظافت می شود. سپس هر اسبی با راه رفتن، حرکات کششی و ورزش هر روز برای اطمینان از بهترین وضعیت جسمی و روحی از نظر عملکرد بررسی می‌شود تا زمانی که زمان بازی فرا می‌رسد،
بتوانند با دویدن، چرخش و برخورد مداوم به یکدیگر هماهنگی داشته باشند. قبل از اینکه اسبی برای چوگان آموزش ببیند، باید سه مورد از چیزهای ضروری که همه اسب ها به آن نیاز دارند را برای آن فراهم کنید، و اینها عبارتند از:


غذا، سرپناه، امنیت: مانند هر پستاندار دیگری، اینها نیازهای اصلی هستند که باید قبل از شروع هر آموزشی تامین کنید.

اسب ها عاشق روال هستند، بنابراین مربیان برای دریافت بهترین عملکرد از اسب های خود، اطمینان حاصل می کنند که هر اسب از یک الگوی استاندارد غذا خوردن، نظافت، استراحت و غیره پیروی می کند.

پونی های چوگان، درست مانند همه اسب ها، به علوفه نیاز دارند و بهترین منبع یونجه مرغوب است. می توانید برای دریافت کالری و مواد مغذی بیشتر به یونجه غلات اضافه کنید.


آموزش سوارکاری بزرگسالان در شیراز

باشگاه سوارکاری ماهان تمامی دوره های آموزش سوارکاری بزرگسالان و آموزش سوارکاری کودکان را در کنار برترین مربیان سوارکاری در شیراز ایجاد می کند. فراگیری سوارکاری برای بزرگسالان می تواند دریچه ای به سوی سلامتی و تندرستی و روحیه بهتر برای بزرگسالان باشد چراکه علاوه بر جنبه ورزشی که برای بدن دارد همین که با یک حیوان دوست داشتنی و زیبا مانند اسب ارتباط برقرار کنید می تواند تاثیر بسیار مثبتی در روحیه شما بگذارد.برای آموزش با مجموعه سوارکاری ماهان در شیراز تماس حاصل نمایید.