advertise

آماده سازی اسب ها برای چوگان

بهترین اسب چوگان

کنون، علیرغم آنچه ممکن است شنیده باشید، اسب‌ها را از طبیعت بیرون نمی‌کشند و مجبور به چوگان بازی نمی‌کنند، و همچنین شلاق زده نمی‌شوند تا بچرخند یا در جهتی که سوار می‌خواهد بدود. فرآیند خاصی وجود دارد که برای آماده سازی هر اسب برای چوگان استفاده می شود. برخی از اسب ها در سنین جوانی به چوگان وارد می شوند و تحت آموزش های طولانی قرار می گیرند تا آنها را به اندازه کافی قوی و سریع کنند تا بتوانند بازی کنند. از سوی دیگر، برخی از اسب ها به سرعت یاد می گیرند، به خصوص اگر آنها از سایر ورزش های رقابتی مانند مسابقه می آیند. هر اسبی قبل از تمرین یک آزمایش پزشکی انجام می دهد تا مطمئن شود که ظرفیت سرعت و استقامت را دارد و هیچ گونه اختلال پزشکی ندارد. هنگامی که اسبی برای بازی چوگان انتخاب و آراسته می‌شود، یک کارت شناسایی صادر می‌شود که نام، سن، رنگ، چشم‌ها و ردپای آن را مشخص می‌کند. مربیان و سوارکاران اسب های چوگان از سال ها قرار گرفتن در معرض اسب ها هستند و تمایل دارند در نزدیکی جایی که اسب هایشان سرچشمه می گیرند زندگی کنند. آنها معمولاً اسب‌های خود را دارند و به طور کلی به برخورد با اسب‌ها عادت کرده‌اند، و این تجربه بسیار مفید می‌شود، به‌ویژه زمانی که یک محیط راحت برای یک پونی چوگان تنظیم می‌شود.
اولین قدم و یکی از اساسی ترین فاکتورها در خرید اسب در شیراز، توجه به کاربرد و مورد استفاده آن می باشد. یعنی برای چه کاربردی می خواهیم اسب خریداری کنیم؟ نژاد اسب مورد نظر چیست؟ آیا اسب مورد نظر بر اساس شناسنامه و دیگر مدارک معتبر، نژادی دارد یا خیر؟برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجموعه سوار کاری ماهان در ارتباط باشید


تربیت اسب برای چوگان

اسب‌ها ابتدا ابتدایی‌ترین حرکات مانند زیر پا گذاشتن، غلتیدن، کانتر و گالوپ را آموزش می‌دهند: و این حرکات ساده‌ای هستند که به طور طبیعی برای اسب‌ها اتفاق می‌افتند، با این تفاوت که آنها باید برای انجام آنها به دستور آموزش ببینند.مرحله بعدی تمرین شامل چرخش به راست و چپ، چرخش ۱۸۰ درجه و حرکات ورزشی مختلف در بازی است. وقتی اسب آماده رفتن به مرحله بعدی شد، بازی های چوگان کوتاه ترتیب داده می شود (به نام چوکر).

هر بازی در هر بار بین ۲ تا ۳ دقیقه طول می کشد و در این دوره ها اسب به حمل سوار عادت می کند که یک مرحله ضروری در آماده سازی اسب ها برای مسابقات چوگان است. در هر ورزشی که شامل اسب است، بیشتر عملکرد بر اساس وضعیت اسب است نه سوارکار. مربیان و سوارکاران می دانند که بهترین راه برای اینکه اسبی بهترین عملکرد خود را داشته باشد، سرمایه گذاری در پرورش و رفاه آن است. بیشتر پونی های چوگان دارای بهترین ژن ها هستند و به ندرت به دلیل مراقبت عالی صاحبان و مربیان آسیب می بینند.

همه آنها علاقه زیادی به اسب ها و بازی دارند و هزینه های زیادی را صرف ارائه مراقبت های عالی و بهترین آموزش می کنند.دامپزشکان اسب مسئول بررسی و حفظ سلامت هر اسب هستند، حتی در زمین در طول بازی. اورژانس های ویژه و فضاهای خنک کننده برای هر بازی در صورت آسیب دیدگی سازماندهی شده است و در صورت بروز حادثه بلافاصله پزشکان فراخوانده می شوند. در واقع، در طول هر بازی چوگان، در صورتی که اسب نیاز به مراقبت بیشتری داشته باشد، یک آمبولانس باید در محل حضور داشته باشد.