advertise

اصطبل استاندارد برای اسب ها در شیراز

اصطبل استاندارد در شیراز

اسب ها بسته به مدیریت، ، سلامت و زمان ، زمان های مختلفی را در اصطبل خود می گذرانند. مهم این است که اطمینان حاصل کنید که آسایش و رفاه اسب شما تا زمانی که در اصطبل است به خطر نمی افتد، زیرا ساختارهای نامناسب می توانند احتمال آسیب، مشکلات سلامتی و خطر آتش سوزی را افزایش دهند. راهنمایی های زیر به شما کمک می کند تا انتخاب های آگاهانه ای داشته باشید تا اسب خود را تا حد امکان سالم و ایمن نگه دارید:


اندازه پایدار

به عنوان حداقل، اصطبل باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا اسب شما بچرخد، دراز بکشد و راحت بلند شود. همه گذرگاه ها باید فضای کافی را فراهم کنند تا اسب ها بتوانند با خیال راحت از کنار دیگران عبور کنند. طرح های مختلف اصطبل مانند انبارهای آمریکایی، اصطبل بلوک های چوبی یا نسیمی و سیستم های انبار موجود است. هر طراحی برای سطوح مختلف ، تعامل اجتماعی را امکان پذیر می کند، کاری که اسب ها نیاز ذاتی به انجام آن دارند. در نظر بگیرید که آیا اسب شما می تواند با اسب دیگری در هنگامی که در اصطبل است تعامل اجتماعی داشته باشد یا خیر. آیا می توانید به طور بالقوه اصطبل فردی خود را تغییر دهید تا به اسب های شما اجازه دهید تا به طور ایمن با هم تعامل داشته باشند، یا یکدیگر را حداقل ببینند؟

ابعاد استاندارد اصطبل اسب | باشگاه سوارکاری ماهان

کفپوش پایدار

کفپوش پایدار باید تا حد امکان یکنواخت، بدون لغزش و طراحی شده باشد تا ادرار را از اسب خارج کند، مانند شیب دار شدن به سمت پشت یا داشتن کانال های زهکشی شده . مواد بستر زیادی در بازار وجود دارد که متناسب با نیازهای اسب و مالک باشد. ملافه یا حصیر باید کل کف ثابت، به ویژه نزدیک در را بپوشاند تا از فشار بر اندام ها و مفاصل در اثر ایستادن طولانی مدت روی کفپوش های سخت، مانند بتن برهنه، جلوگیری گردد .

تهویه موثر

تهویه موثر در اصطبل شما در تمام طول سال ضروری است، برای تشویق هوای تازه به گردش، برای کنترل دما و کمک به کاهش خطر مشکلات تنفسی مانند آسم اسب .... تهویه را می توان از طریق درهای ثابت، ارتفاع سقف کافی، دریچه های هوا و پنجره ها به دست آورد. برای مثال، پنجره هایی که در پشت اصطبل قرار دارند، به تامین نور طبیعی و تهویه کمک می کنند.
هرگز از شیشه در پنجره های ثابت استفاده نکنید زیرا در صورت شکستن بسیار خطرناک می شود. شما می توانید از پرسپکس یا شیشه ایمنی برای پنجره خود استفاده کنید، اما برای ایمنی یک کوره فلزی نصب شده بین اسب و شیشه توصیه می شود. از طرف دیگر، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، پنجره ها را می توان با یک دریچه کوچکتر باز و بسته کرد، که این فرصت را برای اسب فراهم می کند تا کاملا به بیرون نگاه کند.


تنظیم درب اصطبل
درهای اصطبل باید به سمت بیرون باز شوند یا به صورت لغزیدنی به سمت بیرون بروند و باید بتوانند به طور ایمن بسته شوند. بسته به طرح، یک در ثابت را می توان با هر دو پیچ بالا و پایین (معروف به پیچ و مهره) به طور ایمن محکم کرد. این اتصالات برای کمک به اطمینان از فرار اسب یا گیر نکردن پا یین در و چارچوب مورد نیاز است. درهای اصطبل باید حداقل ۱.۲۵ متر (۴ فوت) عرض داشته باشند. ارتفاع در و سقف باید به اسب یا تسویه حساب اجازه دهد تا با سر راحت بالای در به بیرون نگاه کند تا بتواند رفتارهای طبیعی حفظ شده توسط تحریک بصری را بیان کند. 

نور کافی
وجود نور کافی در منطقه اصطبل شما ضروری است تا بتوانید با خیال راحت اسب خود را ببینید و از آن مراقبت کنید، به خصوص در ماه های تاریک زمستان. همه اتصالات نور و سیم کشی باید با در نظر گرفتن ایمنی نصب شوند.
اتصالات/سوئیچ های نور باید در یک پوشش ایمنی پلاستیکی قرار گیرند و در جایی نصب شوند که اسب ها نتوانند به آنها دسترسی پیدا کنند. اطمینان حاصل کنید که سیم ها در معرض قرار نگرفته اند تا از جویدن آنها جلوگیری شود!


وسایل و یراق آلات

مانند حلقه‌های کراوات و نگهدارنده‌های نمک باید به حداقل برسد، بدون لبه‌های تیز و به گونه‌ای قرار گیرند که از آسیب، به‌ویژه به صورت و چشم‌های اسب جلوگیری کنند. قرار دادن آینه ایمن اسب روی دیوار اصطبل ممکن است به کاهش استرس کمک کند. هنگام نصب آینه اصطبل، مهم است که بر اسب خود نظارت کنید زیرا ممکن است با دیدن «اسب دیگری» در اصطبل خود احساس خطر کنند. همیشه از محصولات ایمن اسب استفاده کنید زیرا آینه شیشه ای پتانسیل ایجاد آسیب را دارد.

باشگاه سوار کاری ماهان

ابعاد استاندارد اصطبل اسب شیراز  | باشگاه سوارکاری ماهان

تامین مداوم آب تمیز و تازه برای کمک به جلوگیری از کم آبی و قولنج ضروری است. بسته به چیدمان خود، می توانید از سطل ها یا کاسه های آبخوری اتوماتیک برای تامین آب اصطبل خود استفاده کنید. هر دو روش آبیاری مزایا و معایبی دارند: سطل های آب یک گزینه ارزان هستند و می توانند از پلاستیک، لاستیک یا پلی اتیلن ساخته شوند. شما می توانید اندازه گیری کنید که اسب شما چقدر نوشیدند، اما لازم است سطل ها را بلند کرده و به اصطبل ببرید.
در صورت امکان، سطل آب اسب خود را در گوشه اصطبل قرار دهید تا از کوبیدن آنها جلوگیری کنید. توجه داشته باشید که سطل های آب در اصطبل اگر برای مدت طولانی در هوای گرم باقی بمانند، می توانند گرم و احتمالاً نامطلوب شوند، بنابراین ممکن است برای تازه نگه داشتن آنها نیاز به تعویض منظم تر از حد معمول داشته باشید. در هوای سرد، افزودن مقداری آب گرم به سطل‌های آن‌ها می‌تواند از یخ زدن آب در طول شب جلوگیری کند و ممکن است اسب را تشویق کند که اگر آب سردتر را دوست ندارد، بنوشد!
امیدواریم با بکارگیری راهنمایی هایی که ذکر شد ، بهترین فضا را برای آموزش و پرورش و آرامش اسب ها طراحی کنید.


جمع بندی

مجموعه سوارکاری و پرورش اسب ماهان شیراز با شروع فعالیت خود در راستای آموزش سوارکاری با حضور مربیان مجرب و متخصص فدراسیون سوارکاری و همچنین در مسیر پرورش و تولید اسب با نژاد های اصیل و ارائه خدماتی همچون پانسیون اسب های متفرقه و آموزش سوارکاری در شیراز آماده خدمت رسانی به مشتریان و کاربران گرامی نیز می باشد.برای دریافت اطلاعات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک نمائید.