advertise

درساژ چیست ؟

خود درساژ راهی برای آموزش و اسب سواری است. کلمه واقعی «درساژ» فرانسوی است و از فعل dresseur به معنای تربیت کردن تکامل یافته است. رشته‌های مختلف اسب‌سواری از درساژ کلاسیک، سوارکاری غربی گرفته تا پرش، مهار و مسابقات اسب‌سواری وجود دارد. درساژ به خودی خود یک رشته المپیک است و در سراسر جهان از طریق سطوح مختلف از آن لذت می‌برند، گرندپری بالاترین سطحی است که در سطح بین‌المللی اجرا می‌شود و گرندپری سبک آزاد موسیقی واقعاً خوشحال کننده جمعیت است، زیرا در اینجا حرکات با موسیقی اجرا می‌شود.هنگام سوار شدن به یک تست درساژ، اسب و سوارکار بر اساس نحوه انجام یک سری حرکات که مطابق با سطحی است که در آن رقابت می کنند قضاوت می شوند.
هنگام آموزش هر اسب، هدف این است که اسب به کمک های ما پاسخ دهد. توقف، رفتن، چپ، راست، عقب و غیره. همه اسب ها برای سواری ایمن باید درک درستی از وسایل کمکی اولیه داشته باشند و در آموزش اسب درساژ، درک این کمک ها از طریق حرکات و لایه هایی که با رشد قدرت بر روی آنها اضافه می شود ساخته می شود. همه اسب ها به گرندپری سطح بالا نمی رسند. با این حال، آموزش درساژ اسب بدون توجه به نژاد آنها برای کمک به اسب ها در ایجاد تعادل، تقارن و قدرت است تا بتواند از بدن خود به درستی استفاده کند، آموزش واقعی درساژ و پایه های آن به همه اسب ها کمک می کند.مجموعه سوارکاری ماهان در شیراز با ارائه خدمات سوارکاری در شیراز و آموزش سوارکاری بزرگاسالان در شیراز آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز می باشد.برای مشاهده سایر خدمات این مجموعه برروی لینک زیر کلیک نمائید.


آموزش درساژ اسب

در حالت ایده‌آل، هنگام آموزش درساژ، اسب باید سه راه آزاد متعادل، و منظم داشته باشد که عبارتند از: یک راه رفتن چهار ضربی بدون لحظه تعلیق، یک یورتمه دو ضرب با یک لحظه تعلیق بین هر ضربه مورب و یک کانتر سه ضربی. با یک لحظه تعلیق پس از ۳ ضربه. هدف یک سوارکار کمک به رشد یک اسب شاد و حفظ این ۳ راه رفتن متعادل از طریق آموزش سیستماتیک درساژ است.
با کمک به توسعه انعطاف‌پذیری اسب، پاسخگویی به کمک‌ها و تعادل سوارکاران، اسب را قوی‌تر و لذت‌بخش‌تر می‌کند. رشته درساژ مانند باله سوار بر اسب است. اسب و سوارکار با هم کار می کنند تا حرکاتی را انجام دهند که بدون زحمت به نظر می رسند و به زیبایی از یکی به دیگری جریان دارند. این شکل از سوارکاری سطح بالایی از ورزش و ارتباط خوب بین اسب و سوار را به همراه دارد.

آموزش درساژ اسب | باشگاه سوارکاری

حرکات درساژ اسب | باشگاه سوارکاری ماهان

این شکل از سوارکاری سطح بالایی از ورزش و ارتباط خوب بین اسب و سوار را به همراه دارد. درست مانند باله برای انسان یا هر ورزش، برخی از فیزیک بدنی وجود دارد که به طور طبیعی آن را راحت تر از سایرین می بیند. در تست درساژ حرکاتی وجود دارد که تغییرات سرعت در هر دروازه است و سپس حرکات جانبی وجود دارد که نیاز به حرکت اسب در جهتی دارد و در عین حال دروازه موجود و تعادل را حفظ می کند. سپس حرکاتی وجود دارد که اسب را ملزم به نشستن بیشتر و استفاده بیشتر از پاهای عقب خود می کند.
برخی از اسب ها توانایی "طولانی" را دارند، در حالی که برخی دیگر به طور طبیعی توانایی "نشستن" آسان را دارند.هنگام آموزش اسب خود، مهم است که آنها را به آرامی و مطابق با شخصیت آنها آموزش دهید. درست مانند انسان‌ها، آنها به روش‌های متفاوتی یاد می‌گیرند و همگی زمان‌های متفاوتی را برای ایجاد قدرت و انعطاف‌پذیری صرف می‌کنند. بنابراین بهترین مکان برای شروع این است که یک مربی درساژ دریافت کنید که می تواند به شما در آموزش کمک های مناسب به اسب شما کمک کند و به شما در برقراری ارتباط و ایجاد رابطه با یکدیگر کمک کند. درک هرم درساژ آموزش، همچنین به شما در آموزش و آنچه می خواهید روی آن کار کنید کمک می کند.


حرکات درساژ اسب

در حالی که در حال آموزش هستید، تست ها و حرکات مورد نیاز خود را یاد بگیرید. تست سواری را تمرین کنید و بر هر حرکت مسلط شوید. تست را تمرین کنید و پاسخ اسب های خود را به کمک هایی که می دهد بهبود دهید. اما با رویکرد خود صبور باشید و در حین تمرین به صدای اسب خود گوش دهید. همچنین مطمئن شوید که تمرینات خود را با هم ترکیب کنید تا همیشه در یک میدان حضور نداشته باشید. من دوست دارم از ویدیو استفاده کنم تا ببینم سوارکاری من چگونه به نظر می رسد. این یک راه عالی برای تجزیه و تحلیل خود و انتخاب چیزها در بین درس های خود با یک مربی است.
همچنین شما میتوانید یادگیری سوارکاری در شیراز را به مجموعه سوارکاری ماهان بسپارید.این مجموعه با به کارگیری نیروهای متخصص و مجرب بهترین آموزش هارا خدمت مشتریان عزیز عرضه نماید.شما میتوانید برای اطلاع از قیمت ها و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.