advertise

دانستنی های جالب در مورد اسب ها

حقایقی جالب در رابطه با اسب ها

در مطلب دانستنی های اسب می خواهیم حقایق خواندنی و جذابی را درباره اسب با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم. حتما شما هم می دانید که ، اسب یکی از حیواناتی است که از سالیان دور هم‌زیستی مسالمت‌آمیزی با انسان داشته است. رابطه میان انسان ها و اسب ها بسیار عمیق است.
این حیوان دوست ‌داشتنی، نجیب، زیبا و قوی؛ بسیار مورد توجه انسان ها است و در موارد مختلفی مانند گردشگری با اسب و سوارکاری در شیراز مورد استفاده قرار میگیرد. . گرچه اسب حیوانی اجتماعی است و تمایل دارد به صورت گروهی با دیگر اسب ها زندگی کند اما چنانچه اسب تنها شود با آموزش کم کم می آموزد که یک انسان را به عنوان دوست بپذیرد و به دوری از هم نوعانش عادت کند. از این رو ما قصد داریم برای آشنایی هرچه بیشتر شما، تعدادی از حقایق کلی در مورد اسب ها را ذکر کنیم که می تواند بسیار موثر باشد. همراه ما باشید.
همچنین مجموعه سوارکاری ماهان در شیراز با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه خرید و فروش اسب، سوارکاری در شیراز و آموزش سوارکاری آماده خدمت رسانی به کاربران عزیز می باشد.شما میتوانید برای مشاهده سایر خدمات این مجموعه بر روی دکمه زیر کلیک نمائید.


اسب سواری در شیراز| سوارکاری ماهان

۲۱ دانستنی در رابطه با اسب ها

۱-کره اسب ها چند ساعت بعد از متولد شدن می توانند بر روی پاهایشان بایستند و شروع به حرکت کنند.
۲- اسب ها دارای ۲۰۵ فقره استخوان می باشند.
۳- اسب های اهلی حدودا دارای عمری میان ۲۵ سال می باشند تما در گذشته طبق تحقیقات ، اسب های اهلی به میزان حدودا ۶۲ سال عمر می کردند.
۴-اسب ها می توانند هم بصورت خوابیده و هم ایستاده بخوابند.
۵- اسب ها بصورت گروهی و همزمان نمی خوابند حداقل یکی از آنها بیدار می ماند تا از دیگران نگهبانی نماید.
۶- شاید تا به حال دیده باشید که اسب ها در حال خندیدن هستند! اما آنها دقیقا این کار را برای آنکه بتوانند بوهای اطراف خود و یا بوی خودشان را احساس کنند.

۷- اسب ها حیوانات گیاه خواری هستند و فقط از گیاهان برای تغذیه استفاده می کنند.
۸-یک اسب معمولی حدودا دارای سرعت بالای ۴۵ کیلومتری می باشد که بیشترین میزان سرعت ثبت شده برای اسب ها ۸۸ کیلومتر بر ساعت بوده است.
۹-تعداد اسب های اهلی و وحشی در جهان چیزی نزدیک به ۶۰ میلیون می باشد.
۱۰- اسب ها دارای دندان های بسیار بزرگی هستند که نتیجه آن هم اشغال فضای بیشتری نسبت به مغز آنها می باشد.
۱۱- چشم های اسب از هر پستاندار دیگر بزرگتر می باشد که آنها به وسیله چشمانشان می توانند تقریبا ۳۶۰ درجه خودشان را مشاهده نمایند.
۱۲- در گذشته اعتقاد بر این بود که اسب ها حیواناتی کاملا کور هستند که بعدها اثبات شد آنها دارای چشمان بسیار قوی هستند.
۱۳-وزن مغز اسب ها حدودا نصف وزن انسان ها می باشد.
۱۴-برخلاف هر یک از پستانداران، اسب ها به هیچ عنوان نمی توانند قی کنند.

۱۵-در جهان بیش از ۳۰۰ نژاد مختلف اسب وجود دارد.
۱۶-برای اندازه گیری اسب ها از واحد اندازه گیری دست استفاده می شود.
۱۷-اسب ها عاشق آب هستند و به همین دلیل روزانه بیش از ۲۵ گالون آب می نوشند که این میزان در روزهای گرم تر بیشتر می شود.
۱۸- از اواخر قرن هجدهم میلادی اسب ها بصورت مستقیم به عنوان نیروی کمکی پلیس ها مورد استفاده قرار گرفتند و با این حال در برخی از کشورها از اسب ها استفاده می شود.
۱۹- طبق گزارشات انجام شده گفته می شود عرب ها اولین افرادی هستند که از اسب ها استفاده کردند که این دارای قدمت ۴۵۰۰ ساله می باشد!
۲۰- در برخی از کشورها از جمله فرانسه، گوشت اسب ها از جمله قلب و مغز آنها به عنوان یکی از لذیذترین غذاها محسوب می شوند و این در حالی است که خوردن گوشت اسب غیر قانونی می باشد.
۲۱- مطالعات نشان داده اند که اسب ها حیوانات بسیار باهوشی هستند و از حافظه بسیار خوبی بهرمند حتی نسبت به فیل ها می باشند.