advertise

حمام اسب ها در تابستان

نکاتی درباره حمام اسب ها در تابستان

در طول تابستان، با افزایش دما، حمام کردن بیشتر می شود. با این حال، گاهی اوقات، مانند بعد از عرق کردن، شستشو با آب می تواند جایگزین بهتری برای حمام کردن با شامپو و نرم کننده باشد. شما می‌خواهید از استفاده مکرر از صابون‌ها اجتناب کنید زیرا اغلب حاوی مواد شیمیایی خشن هستند که می‌توانند روغن‌های طبیعی پوست اسب شما را خشک کرده و پوشش آن را شکننده کنند.
یک شستشوی خوب با آب و یک برس باید برای تمیز کردن اسب شما کافی باشد و پوست اسب شما را خشک نکند. بنابراین تعداد حمام کردن با صابون را محدود کنید تا پوست و کت اسب خود را سالم نگه دارید و بهترین ظاهر را داشته باشید.

حمام اسب در تابستان| باشگاه سوارکاری ماهان

به اطلاع شما عزیزان می رسانیم که باشگاه سوارکاری ماهان بهترین باشگاه در شیراز می باشد در ادامه این مطلب به چگونگی حمام اسب ها نیز می پردازیم. همچنین می توانید در منوی زیر سایر خدمات ارائه شده در باشگاه ماهان را مشاهده فرمایید.


حمام تابستانی برای اسب ها| باشگاه سوارکاری ماهان
حمام تابستانی  اسب ها| باشگاه سوارکاری ماهان
حمام تابستانی اسب | باشگاه سوارکاری ماهان

چگونه یک اسب را حمام می کنید؟

برای حمام کردن اسب به وسایلی مانند شامپو اسب، نرم کننده، اسفنج، شانه کاری، شانه یال و عرق خراش نیاز دارید.اگر با ایمن کردن اسب خود شروع کنید، کمک خواهد کرد. در مرحله بعد، از شانه کاری استفاده کنید تا کثیفی را از روی پوست و موهای آن‌ها پاک کنید. با شانه یال، موهای یال و دم اسب را باز کنید.
صورت اسب را با استفاده از یک اسفنج مرطوب تمیز کنید، مراقب باشید که آب به چشم یا گوش او نرسد. از گذاشتن صابون یا شامپو روی صورت خودداری کنید و هر چند بار که لازم است از اسفنج تمیز و مرطوب استفاده کنید.سپس، از یک شلنگ برای خیس کردن اسب استفاده کنید، از پاهای اسب قبل از حرکت به بقیه بدن شروع کنید.
حالا یا شامپو را با مخلوط کردن آن با یک سطل آب رقیق کنید یا مقدار کمی را مستقیماً روی یک اسفنج مرطوب بمالید.شامپو را در کت اسب خود بمالید تا کف کند. سپس با آب بشویید. 

باشگاه سوار کاری ماهان

باشگاه سوار کاری ماهان

بهتر است بخش های کوچکی از کل بدن را یکباره شامپو بزنید و بشویید، زیرا زمانی که شامپو برای مدت طولانی روی آن بماند خشک می شود.مطمئن شوید که تمام شامپو را آبکشی کرده اید، زیرا اگر موادشیمیایی داخل آن باقی بمانند می توانند به کت اسب آسیب بزنند. مرحله بعدی این است که اسب را کاملا خشک کنید.
می توانید از عرق خراش برای خارج کردن آب اضافی استفاده کنید یا از حوله تمیز استفاده کنید.یال اسب را با انگشتان خود شانه بزنید و سپس برس یال را بزنید. مرحله آخر شستن دم اسب با برداشتن یک سطل آب و چرخاندن دم در داخل آن است تا کثیفی را از بین ببرید.مقداری شامپو را با آب مخلوط کنید تا مطمئن شوید دم جیر تمیز است.
قسمت بالای دم را با اسفنج تمیز کنید. ممکن است مجبور شوید از چندین سطل آب برای اطمینان از تمیز بودن دم استفاده کنید. آن را با یک حوله خشک کنید و سپس یا اسب را بچرخانید یا آن را روی واکر بگذارید تا کاملا خشک شود.


آیا شستن اسب با آب سرد اشکالی ندارد؟

ما در انبار خود شیرهای آب سرد و گرم داریم تا دمای آب خروجی از شیلنگ را تنظیم کنیم. اگر وقتی اسب را آبکشی می کنیم بیرون سرد باشد، معمولاً از آب ولرم استفاده می کنیم. شستن اسب با آب سرد در تابستان اشکالی ندارد.
با این حال، اگر در فصل زمستان با آب سرد شسته شود، اسب ها ممکن است بیمار شوند. بنابراین یا باید از حمام کردن آنها در زمستان خودداری کنید یا فقط از آب گرم استفاده کنید و سپس آنها را به درستی خشک کنید.

بهترین شامپو برای اسب چیست؟

اسب ها به شامپوهای مخصوصی نیاز دارند که بتواند بدن و موهای آنها را تمیز کند اما هیچ گونه روغن ضروری را از پوشش آنها پاک نکند. برخی از این شامپوها در بازار موجود است.

ایا شستن اسب با آب سرد اشکالی ندارد| باشگاه سوارکاری ماهان

چرا اسب ها بعد از حمام غلت می زنند| باشگاه سوارکاری ماهان

چرا اسب ها بعد از حمام غلت می زنند؟

اسب ها برای لذت بردن و آراستن خود روی چمن، گل یا براده های تازه می غلتند. آنها همچنین غلت می زنند تا عرق آنها خشک شود و خارش از بین برود.پس از حمام، اسب ها غلت می زنند تا رطوبت پوشش خود را خشک کنند.
آنها همچنین این کار را برای بازگرداندن همه چیز به حالت "عادی" انجام می دهند - آنها احساس تمیزی بیش از حد را دوست ندارند و می خواهند پوستشان مانند قبل از حمام کردن احساس کند.
برای جلوگیری از غلتیدن اسب خود در گل و لای پس از حمام و هدر دادن تمام تلاشی که می کنید، می توانید آن را در یک غرفه تمیز نگه دارید تا زمانی که خشک شود.


چگونه می توان اسب را بدون حمام تمیز کرد؟

در این وبسایت می توانید به طور کامل با نکاتی در مورد حمام کردن اسب ها آشنا شوید. با این حال؛ در طول زمستان، کت اسب ها اغلب بلند و ضخیم می شوند تا از سرما محافظت کنند. این بدان معنی است که عرق و کثیفی می توانند در کت آنها گیر کنند که سپس نیاز به تمیز کردن دارند.اگر نمی‌خواهید اسب خود را از ترس سرماخوردگی حمام کنید، که این یک احتمال واقعی است، می‌توانید چند جایگزین حمام را امتحان کنید. با استفاده از شانه کاری، می توانید ذرات کثیفی را از پوست و موهای اسب خود جدا کنید.سپس می توانید با استفاده از جاروبرقی تمام گرد و غبار و کثیفی را از روی موها جدا کنید. همچنین می‌توانید از دندان‌ها بر روی تیغه‌ای که می‌ریزند برای خراش دادن گل‌های کیک‌شده یا تمیز کردن نقطه‌ای با استفاده از یک محصول تجاری استفاده کنید. برای تمیز کردن عمیق اسب خود می توانید به سراغ حوله گرم بروید.
شما یک سطل آب گرم، مقداری حوله تمیز و یک محصول تمیز کننده لکه یا شامپوی بدون آب می خواهید. ابتدا اسب خود را کاملاً کاری کنید و مسواک بزنید، سپس یک محصول تمیز کننده را روی لکه های خاص یا اگر به شدت کثیف است روی کل اسب بمالید. محصول را ماساژ دهید و سپس یک حوله را در آب گرم فرو کنید، تمام آب را بگیرید و سپس اسب را با آن پاک کنید.
تیم باشگاه ماهان آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. شما می توانید جهت دریافت راهنمایی و مشاوره بیشتر به این باشگاه سوارکاری؛ بهترین باشگاه اسب سواری در شیراز مراجعه کرده و یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.