advertise

نکاتی در مورد حمام کردن اسب ها

اگرچه حمام کردن اسب از نظر فنی چالش برانگیز نیست، اما چند ابزار وجود دارد که این کار را به کار را به طرز بی‌اندازه‌ای آسان‌تر می‌کنند. مجموعه سوارکاری ماهان، که بهترین باشگاه سوارکاری شیراز می باشد با برخورداری از سال ها تجربه به بررسی این موضوع پرداخته است.با ما در ادامه همراه باشید تا به بررسی این ابزار بپردازیم:


ابزار حمام اسب ها

عرق خراش وسیله ای است که زمان زیادی را از فرآیند خشک کردن حذف می کند. شانه کاری به شما این امکان را می‌دهد که کثیفی و عرق را از کت اسب خود جدا کنید و شامپو را به پوست می‌رساند و در عین حال ناخن‌هایتان را حفظ می‌کند. میت نظافت نیز این کار را انجام می دهد. چند اسفنج نرم برای مکان‌های ظریف مانند صورت مفید است و حوله‌های اضافی و یک سطل نیز مفید هستند.

ابزار حمام اسب ها | باشگاه سوارکاری ماهان

زمان حمام اسب ها | باشگاه سوارکاری ماهان

هر چند وقت یکبار می توان اسب را حمام کرد؟

سوال قدیمی در مورد حمام کردن اسب ها این است: هر چند وقت یکبار خیلی زیاد است؟ در حالی که هیچ پاسخ قطعی وجود ندارد، چند دستورالعمل کمک خواهد کرد. اولاً، حمام کردن بیش از حد باعث کاهش چربی طبیعی پوست اسب شما می‌شود و پوشش او را خشک و پوسته پوسته می‌کند و مستعد عفونت‌های پوستی می‌شود. حمام کردن بیش از یک بار در هفته به احتمال زیادمی تواند باعث ایجاد آسیب های پوستی گردد. با این حال، شستشوی سریع لکه‌دار و شستشوی بدون شامپو را می‌توان انجام داد.
نوع شامپو نیز بر تعداد دفعات آن تأثیر می گذارد. شامپوهای چند منظوره عمومی معمولاً ملایم تر از شامپوهای آبی هستند که برای سفیدتر کردن رنگ سفید استفاده می شوند. اگر اسب شما پوست حساسی دارد یا باید او را در مدت زمان کوتاهی مرتباً حمام کنید، از شامپوی ضد حساسیت استفاده کنید. همیشه دستورالعمل ها را بخوانید، زیرا گاهی اوقات رقیق سازی لازم است.


نکات ایمنی در هنگام حمام کردن اسب ها

حتی اگر اسب شما در قفسه شستشو حرفه ای باشد، نکات ایمنی کمی وجود دارد که باید همیشه هنگام حمام کردن اسب خود در نظر داشته باشید. ابتدا از عدم لغزش سطح ایستاده اطمینان حاصل کنید. بتن نرم باید با یک تشک لاستیکی پوشانده شود تا از سقوط جلوگیری شود. گزینه دیگر حمام کردن در مکانی با علف است. این هم برای ایمنی اسب شما و هم برای ایمنی شماست. دوم، مراقب آن شلنگ باشید. اجازه ندهید بین پاهای اسب شما در هم بپیچد و هرگز نازل را روی زمین جایی که ممکن است پا روی آن بگذارید، رها نکنید. سوم، عجله نکنید.
اگر زمان کافی برای یک حمام مناسب ندارید، به یک حمام تمیز بسنده کنید. شما می خواهید هر تجربه حمام کردن برای اسب شما آرامش بخش باشد. به علاوه، باید زمان زیادی را برای شستشوی کافی به خود اختصاص دهید. یکی از چیزهایی که باعث می شود اسب ها زیبا تر نشان داده شوند ، یال و دمی براق، زیبا و بدون گره خوردن است. برای جلوگیری از لانه موش در هنگام شستن تسمه های اسب، یک دستگاه تهویه مطبوع کلیدی است. پس از آبکشی و سپس اسکراب، به آرامی رطوبت اضافی را از بین ببرید و موها را با انگشتان خود جدا کنید. هرگز گره ها را با برس پاک نکنید. صبور بودن کلید است، اما یک گیره‌گشای خوب راه طولانی را پیش می‌برد. نرم کننده های دم به صورت اسپری نیز کمک می کنند تا دم تازه شسته شده برای روزها براق به نظر برسد.
همچنین شما میتواند برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان مجموعه سوارکاری ماهان تماس بگیرید.این مجموعه با برخورداری از سال ها تجربه به تربیت اسب و خرید و فروش اسب در شیراز میپردازد.