advertise

چگونه اسب خود را به سرعت آرام کنیم ؟

آرام کردن اسب | باشگاه سوارکاری ماهان

احساسات یک اسب به محیط اطراف او و احساسات همتای انسانی او بستگی دارد. برخی از اسب ها تمایل دارند که به راحتی بترسند یا "ترس" شوند. گاهی اوقات ترسیدن ممکن است صرفاً به این دلیل اتفاق بیفتد که اسب با یک شی ناآشنا تماس پیدا می کند، گاهی به دلیل تغییر روال آن، و گاهی به طور غیرقابل اگر اسب شما وحشت زده می شود و می خواهید او را با عجله آرام کنید، این مراحل را دنبال کنید.
این مجموعه همچنین به عرضه انواع خدمات در زمینه سوارکاری اعم از تربیت اسب در شیراز، مشاوره در امرخرید و فروش اسب در شیراز و .... می پردازد. شما میتوانید جهت مشاهده سایر خدمات این مجموعه بر روی دکمه زیر کلیک نمائید.


وضعیت ذهن و بدن را آرام حفظ کنید. سعی کنید قبل و در حین سواری آرام بمانید. این را می توان با تنفس آهسته و عمیق برای حفظ ضربان قلب ثابت به دست آورد. همچنین ممکن است سعی کنید به طور کلی یک نگرش مثبت داشته باشید، که می تواند شامل آرام کردن اسب با صحبت کردن یا آواز خواندن آرام قبل از سوار شدن باشد.

چگونه اسب را آرام کنیم | باشگاه سوارکاری ماهان

نوازش کردن اسب

قبل و در حین سواری اسب را نوازش کنید. نوازش اسب قبل از سواری و همچنین در طول سواری می تواند به آرامش اسب و سوار کمک کند. نوازش در حین سواری مزیت اضافه ای دارد که به ثابت نگه داشتن دست های سوارکار کمک می کند و امکان کنترل بیشتر اسب را فراهم می کند. این کنترل می تواند به آرام کردن سریع حیوان در صورت ترسیدن کمک کند. محل مناسبی برای نوازش اسب روی جثه های آن است که در نوک شانه ها جایی که گردن و پشت به هم می رسند. برای نوازش به سادگی خز را به آرامی نوازش کنید. همچنین می توانید با نوک انگشتان خود فشار ملایمی وارد کنید یا با ناخن به آرامی خراش دهید.

ایجاد ریتم سواری بر راس اسب

از یک برنامه تمپو استفاده کنید. یکی از راه‌های کمک به آرامش اسب و سوار در حین سواری - در نتیجه به حداقل رساندن وحشت - استفاده از برنامه‌ای است که سرعت سواری را تنظیم می‌کند. این برنامه که مانند مترونوم برای سواری عمل می کند، سرعتی را برای هر راه رفتن تنظیم می کند که سوارکار می تواند سرعت آن را افزایش یا کاهش دهد. سوارکار به سادگی برنامه را روی گوشی هوشمند یا دستگاه تلفن همراه فعال می کند و آن را در جیب خود در حین سواری قرار می دهد و صدای آن به اندازه ای بلند است که اسب بتواند آن را بشنود راه دیگر برای استفاده از این برنامه این است که از یک دوست بخواهید تنظیمات سرعت را با برنامه متصل به سیستم آدرس عمومی یک میدان سواری انجام دهد. این یک راه خوب برای اطمینان از اینکه اسب می تواند ضربات را بشنود است.


عدم نشان دادن ترس یا استرس به اسب

ترس یا استرس را نشان ندهید. اگر اسب خود را ترسانده باشد ممکن است از رفتار اسب خود شگفت زده شوید، اما اسب تنها در صورتی استرس بیشتری را تجربه خواهد کرد که خودتان استرس نشان دهید. این به این دلیل است که استرس شما به اسب نشان می دهد که تهدیدی مشروع وجود دارد، حتی اگر استرس او باشد که ممکن است به آن واکنش نشان دهید. در این حالت، آرام کردن اسب ممکن است دشوارتر باشد، بنابراین اگر اسب شما وحشت زده شد، واقعاً باید آرام باشید تا استرس اسب را به حداقل برسانید. به طور کلی می‌توانید متوجه شوید که اسب‌تان استرس دارد یا خیر، اگر گوش‌هایش به عقب به سمت قنداقش بچسبد نشاندهنده ترس یا وحشت اوست .
باشگاه سوارکاری ماهان، بهترین باشگاه سوارکاری در شیراز، تمامی خدمات تربیت اسب در شیراز را برای شما فراهم کرده است. برای دریافت مشاوره و راهنمایی می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.