advertise

چراگاه طبیعی برای اسب در شیراز

چراگاه طبیعی برای اسب در شیراز | باشگاه سوارکاری ماهان

شما باید از چندین فاکتور - از جمله سن و استفاده از اسب ، فصل ، گونه های چمنزار مرتع ، شیوه های مدیریت مراتع و زمان چرا در دسترس - برای استفاده بهینه از مراتع به عنوان بخشی از برنامه تغذیه ای اسب خود مطلع باشید.
باشگاه سوارکاری ماهان یکی ازبهترین باشگاه اسب سواری در شیراز با ایجاد چراگاه طبیعی در شیراز فضای مناسبی را برای رشد و تغذیه اسب ها ایجاد کرده است. باشگاه سوارکاری ماهان کلیه خدمات سوارکاری از جمله آموزش سوارکاری بزرگسالان در شیراز ،آموزش سوارکاری به کودکان در شیراز و پانسیون اسب در شیراز به همشهریان عزیز ارائه می دهد.
تعدادی از متخصصان تغذیه نظرشان بر این است که چمن طبیعی ترین خوراک اسب ها است. دستگاه گوارش اسب برای تحویل مداوم یا "قطره ای" علوفه مراتع به خوبی طراحی شده است. همچنین ، به نظر می رسد که این امکان برای اجتماعی شدن و ورزش فراهم شده است که اسب ها به مرتع دسترسی داشته باشند، برای سلامتی و رفاه آنها بسیار شهودی به نظر می رسد. در صورت دسترسی آزاد به مراتع (در تمام طول روز)، اسبها ۶۰-۷۰٪ از وقت خود را به چرا می گذرانند، با فعالیت پیاده روی قابل توجه، به ویژه در مزارع بزرگ متأسفانه برای بسیاری از اسبها دسترسی آزاد به مراتع یک رویا است. فقط یک دوره چرای محدود، در صورت وجود، برای بخش بزرگی از جمعیت اسب اهلی در دسترس است.

مزیت مراتع برای چرای اسب چیست

از نظر تغذیه ای ، "مزیت مرتع برای اسب من چیست؟ آیا اسب من می تواند تمام تغذیه مورد نیازخود را فقط از چمن بدست آورد؟" و ، مربوط به سوال قبلی ، "اگر اسب من در تمام طول روز در مرتع است ، آیا لازم است نوعی مکمل به او بدهم؟پاسخ همه سوالات این است ... بستگی دارد! چندین عامل باید در نظر گرفته شود ، از جمله سن و استفاده از اسب ، فصل ، گونه های چمنزار ، روش های مدیریت مرتع و زمان در دسترس اسب برای فعالیت چرا. برای استفاده بهتر از مراتع به عنوان بخشی از برنامه تغذیه ای اسب خود ، باید درکی از این عوامل داشته باشید.

رفتار اسب ها در چراگاه
اسب ها دوست دارند چرا بچرند و به طور کلی اوقات را در فضاهای کاملاً باز می گذرانند. با این حال ، برای تخمین پتانسیل علوفه های مرتع برای تأمین نیازهای تغذیه ای ، ما نیاز به آگاهی از رفتار مرسوم اسب داریم. از داده های موجود مشخص است که چراگاه های طبیعی اسب در شیراز برای تأمین نیازهای غذایی اسب (یا تقریباً برآورده کردن) به دوره های چرای طولانی نیاز است. این معنا پیدا می کند وقتی نیازهای کلی انرژی اسب را در نظر بگیرید و اینکه چمنزارهای مرتع می توانند، ۵۰-۸۰٪ آب باشند.

همانطور که گفته شد ، به طور متوسط اسب ها تقریباً ۷۰٪ از زمان صرف شده در مراتع را چرا می دهند. بنابراین ، اگر اسبی ۲۴ ساعته به مرتع دسترسی داشته باشد ، حداکثر ۱۷ ساعت به فعالیت چرا مشغول خواهد بود. با این حال ، تعدادی از عوامل در زمان چرا تأثیر می گذارند: زمان اختصاص داده شده به چرا با هوای شدید (سرد یا گرم)، افزایش در دسترس بودن علوفه مراتع (به عنوان مثال ، گیاه چمنزار سرسبز) ، تنها بودن و مگس ها اذیت می شود. به طور کلی ، زمان چرا با کیفیت و مقدار علوفه مرتع متناسب معکوس است (به عنوان مثال ، یک اسب زمان کمتری را به چرا چراگاه مرطوب و بهاری در مقایسه با یک مرتع خشک ، اواسط تا اواخر تابستان با در دسترس بودن علوفه کمتر صرف خواهد کرد.)

شما می توانید برای رزور چراگاه از بهترین باشگاه سوارکاری در شیراز با ما تماس حاصل فرمایید.


چراگاه طبیعی اسب در شیراز | باشگاه سوارکاری ماهان
مراتع طبیعی اسب در شیراز | باشگاه سوارکاری ماهان
چراگاه اسب در شیراز | باشگاه سوارکاری ماهان

جالب اینجاست که وقتی اسب ها در دکه ها نگهداری می شوند و از طریق انتخاب یونجه تغذیه نمی شوند ، مدت زمان مشابهی را صرف غذا می کنند. البته ، معمولاً برای اسبهای راکد دو بار در طی یک دوره ۲۴ ساعته تغذیه می شوند - در این شرایط، زمان مصرف فقط حدود ۱۵٪ از یک دوره ۲۴ ساعته را نشان می دهد. گاهی تعجب می کنیم که چرا اسبهای راکد معمولاً رذایل نامطلوبی مانند جویدن چوب پیدا می کنند.
اسب ها در هنگام مرتع حدود ۱۰٪ از وقت خود را به راه رفتن می گذرانند. با این حال ، اسب بیشتر به پیاده روی در مراتع با کیفیت پایین تر می پردازد ، زیرا اسب به دنبال علوفه مطبوع می رود. به همین ترتیب ، آنها اگر تنها باشند بیشتر راه خواهند رفت ، احتمالاً به این دلیل که در جستجوی همراهی هستند. فقط در حدود یک تا دو ساعت دراز کشیده می شود ، بیشتر در دوره سه تا چهار ساعت قبل از طلوع فجر در جستجوی همراه هستند.

اسب ها در هنگام مرتع حدود ۱۰٪ از وقت خود را به راه رفتن می گذرانند. با این حال ، اسب بیشتر به پیاده روی در مراتع با کیفیت پایین تر می پردازد ، زیرا اسب به دنبال علوفه مطبوع می رود. به همین ترتیب ، آنها اگر تنها باشند بیشتر راه خواهند رفت، احتمالاً به این دلیل که در جستجوی همراهی هستند. فقط در حدود یک تا دو ساعت دراز کشیده می شود ، بیشتر در دوره سه تا چهار ساعت قبل از طلوع فجر. اسبها به عنوان چرنده های انتخابی طبقه بندی می شوند. آنها به سادگی علوفه موجود را که به وفور یافت می شود نمی خورند، اما به نظر می رسد انتخاب آنها را بر اساس خوش طعم بودن تنظیم می کنند. بنابراین، در مراتعی که شامل چندین گونه چمن است ، می توان الگوی چرای تکه ای ایجاد کرد زیرا ابتدا علوفه های ترجیحی تخلیه می شوند. این امر منجر به استفاده بسیار ناکارآمد از علوفه مراتع می شود ، وضعیتی که می تواند با مدیریت صحیح مرتع ، از جمله عملکرد چرای مرتع ، به حداقل برسد.


مزایای مرتع

فرصت چرای برای مدت طولانی دو مزیت بسیار مهم برای اسب دارد. اول ، علوفه (یا بعضی از انواع فیبرها) یک ضرورت اساسی برای عملکرد طبیعی دستگاه گوارش اسب است و یک چراگاه با مدیریت مناسب منبع اقتصادی خوراک با کیفیت بالا خواهد بود. در واقع ، همانطور که به زودی بحث خواهد شد ، تحت برخی شرایط چراگاه می تواند بیشتر نیازهای غذایی اسب شما را برآورده کند. دوم ، چراگاه مکانی عالی برای ورزش اسب ها است و این ورزش همچنین می تواند در حفظ عملکرد دستگاه گوارش مهم باشد. میزان ورزش داوطلبانه متناسب با زمان مرتع خواهد بود.
محققان ژاپنی در یک مطالعه از یک ساله نژادهای اصیل ، اثرات زمان چرا بر مصرف خوراک و مصرف انرژی را بررسی کردند ، همانطور که با مسافت طی شده در مرتع مشخص شده است ۱. به یک گروه از اسبها اجازه داده شد به مدت ۱۷ ساعت در روز چرا کنند ، در حالی که گروه دیگر در یک مرتع ۱۰ جریب به ۷ ساعت چرای دام محدود شدند. اسبها در مراتع به مدت ۱۷ ساعت در روز بین هشت تا ۹.۵ مایل مسافت را طی می کردند ، در حالی که اسبهای ۷ ساعت چرا در روز ۲.۵ تا سه مایل را طی می کردند.

مزایای مرتع برای اسب | باشگاه سوارکاری ماهان

حال به بررسی پاسخ سوالاتی مهمی که ممکن است برای افراد پیش بیاید می پردازیم: چه مقدار تغذیه می توان از مرتع بدست آورد؟ ابتدا چند اصل تغذیه ای. اسبهای بالغ معمولاً ۲-۲.۵٪ از وزن بدن خود را هر روز در خوراک مصرف می کنند (بر اساس ماده خشک ، DM). به عنوان مثال ، یک اسب ۱۰۰۰ پوندی (۴۵۴ کیلوگرم) اسب با یونجه بعلاوه کنسانتره دانه (خوراکهایی که حدود ۹۰٪ DM دارند) باید روزانه حدود ۲۵-۲۰ پوند (۳/۹ تا ۳/۹ کیلوگرم) کیلوگرم خوراک مصرف کند. برای سلامتی دستگاه گوارش ، اسب ها باید روزانه حدود ۱٪ از وزن بدن خود را در علفزارهای یونجه یا مرتع و حبوبات (۱۰ پوند یا ۴.۵ کیلوگرم از مقدار DM دریافتی برای یک اسب ۱۰۰۰ پوندی یا ۴۵۴ کیلوگرمی) بخورند.
بنابراین ، در هر ساعت فعالیت چرا می توان چقدر چمن خورد؟ این با توجه به مقدار علوفه مرتع ، کیفیت و خوش طعم بودن ، و همچنین با توجه به مدت زمان اسب در چرا متفاوت خواهد بود. با این حال ، در حدود ۱-۱.۴ پوند (۰.۵-۰.۶ کیلوگرم) در ساعت (بر اساس DM) یک محدوده معقول است با فرض اینکه مقدار یک عامل محدود کننده نیست.
این بدان معناست که اسبی با دسترسی ۲۴ ساعته به مراتع مرغوب که هر روز ۱۷ ساعت چرا می تواند تا ۲۵ پوند (۱۱.۳ کیلوگرم) به عنوان علوفه مصرف کند ، مقدار زیادی برای تأمین نیاز روزانه DM وی وجود دارد. حداقل هشت تا ۱۰ ساعت در مرتع برای دستیابی به مصرف DM حداقل ۱٪ از وزن بدن لازم است. هر چیزی کمتر از این مدت چرا و اسب برای تأمین نیازهای علوفه خود به علوفه تکمیلی (مانند یونجه) نیاز خواهد داشت.


منابع تغذیه مرتعی | باشگاه سوارکاری ماهان

منابع تغذیه مرتعی

چراگاه طبیعی اسب در شیراز می تواند منبع بسیار خوبی از مواد مغذی قابل هضم برای اسب باشد ، هم دارای انرژی قابل هضم و هم پروتئین خام است. نمودار "محتوای مغذی چمنزار مرتع" در زیر ترکیب مواد مغذی برخی از چمنزارهای مرتع را در دو مرحله رشد نشان می دهد - رویشی (رشد بهاره) و بالغ (اواسط تا اواخر تابستان). این جدول همچنین عناصر غذایی موجود در این علفها را به برخی از نیازهای غذایی طبقات مختلف اسب مربوط می کند. در حالی که داده های این جدول نمایانگر محتوای مواد مغذی این گونه های مرتع است ، عوامل زیادی (از جمله نوع خاک ، الگوهای بارندگی سالانه و کوددهی) بر مقادیر غذایی یک مرتع معین تأثیر می گذارند. باشگاه سوارکاری ماهان با ایجاد چراگاه طبیعی شرایط مناسبی جهت زندگی اسب ها فراهم کرده است که می تواند در رشد آنها تاثیر بسزایی داشته باشد.


عناصر غذایی علوفه در فصل های مختلف

به طور کلی ، محتوای عناصر غذایی علوفه در طول بهار و پاییز بیشترین میزان رشد "ناگهانی" ناشی از افزایش دمای محیط (بهار) یا بارندگی (پاییز) است. چمن های بالغ یا خاموش در مقایسه با مراتع بهاری سرسبز و در حال رشد ، دارای مقدار انرژی و پروتئین بسیار کمتری هستند و قابلیت هضم کلی دارند. غلظت برخی از مواد معدنی نیز با بلوغ گیاه کاهش می یابد.
با توجه به این تغییر فصلی (و به طور بالقوه سال به سال) در کیفیت مراتع ، برخی از مزارع بزرگ تولید مثل به طور منظم محتوای عناصر غذایی مرتع را برای برنامه های تغذیه دقیق تنظیم می کنند. به همین دلیل، برای من غیرواقعی است که توصیه های دقیق برای متعادل سازی جیره ها را در همه شرایطی که چراگاه یکی از اجزای مهم رژیم است ، ارائه دهم. متخصصین و متخصصان تغذیه در منطقه شما به بهترین وجه قادر به ارائه این توصیه ها هستند.
اگرچه در بیشتر موارد منصفانه است که تصور کنیم چراگاه زمستانی خاموش یا چراگاه خشک تابستانی برای ورزش و معاشرت اجتماعی مفیدتر از تحویل تغذیه است. با این حال ، هنگامی که شرایط رشد مناسب است و منابع مرتع بسیار زیاد است (مانند بهار و پاییز) ، چراگاه می تواند جایگزین یونجه شود و مقدار کنسانتره مورد نیاز را کاهش دهد.


چراگاه مناسب اسب ها در فصل های مختلف

برای اسبهای بالغ ، بیکار (به عنوان مثال ، اسبهای تزئینی مرتع) ، یا اسبهای تخمگذار ، یا مادیان در اوایل بارداری ، چراگاه یا پاییز چراگاه یا پاییز می توانند مواد مغذی مورد نیاز را ارائه دهند به شرط آنکه اسب زمان مناسبی برای چرا داشته باشد و زمین های زیادی برای هر اسب وجود داشته باشد. فقط یک مکمل معدنی ممکن است در این شرایط لازم باشد. برای اسبهای ورزشی (در حال رشد) و در حال رشد و در اواخر بارداری (سه ماهه آخر) و مادیان شیرده ، حتی مراتع با کیفیت و اوایل تابستان که در تمام طول روز چرا می شوند ممکن است از نظر عملکرد ورزشی یا رشد و نمو کار را انجام ندهند. در بیشتر مواقع ، این اسب ها برای تأمین نیازهای غذایی خود به نوعی کنسانتره یا مکمل نیاز دارند و در بلوغ یا خوابیدن مرتع این نیازها بیشتر خواهد بود.

چراگاه مناسب اسب در شیراز | باشگاه سوارکاری ماهان

مسئله فضای زمین مهم است. همه شرط بندی ها در تراکم بالا نگهداری می شوند زیرا صرف نظر از زمان موجود برای چرا ، تأمین مرتع برای تأمین نیازهای اسب ناکافی خواهد بود. اسبهایی با وزن بالغ از ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ پوند حداقل به مقدار زیر به مرتع نیاز دارند: مادیان و کره کره ، ۱.۷۵ تا دو هکتار (۰.۷-۰.۸ هکتار). اسبهای یک ساله و بالغ ، ۱.۵ تا دو هکتار (۰.۶-۰.۸ هکتار) ؛ و از شیر گرفتن ، ۰.۵ تا یک هکتار (۰.۲-۰.۴ هکتار). اگر سطح زیر کشت محدود شود (به عنوان مثال ، کمتر از یک هکتار در هر اسب) ، ورزش اصلی ترین مراتع خواهد بود زیرا فقط مقدار کمی خوراک تأمین می شود.

آیا چراگاه می تواند مضر باشد؟

در برخی شرایط ، مرتع می تواند یک شمشیر دو لبه باشد - منبع خوبی از مواد مغذی از یک سو ، اما از طرف دیگر خطری بالقوه برای سلامتی اسب شما. یک مثال خطر وجود انگلهای سنگین در اسبهایی که چراگاه مرتع نامناسب را چرا می دهند. مثال دیگر افزایش خطر کولیک و لامینیت در هنگام چرا دام اسب ها در چراگاه تازه بهار (یا پاییز سرسبز) است. ما اغلب این شرایط را با افزایش ناگهانی تغذیه دانه (نشاسته) ، با تخمیر نشاسته بیش از حد در روده عقب و یک اختلال کلی در عملکرد دستگاه گوارش مرتبط می دانیم که می تواند منجر به ایجاد قولنج ، اسهال و / یا لامینیت شود. با این حال ، همین حوادث می توانند همراه با افزایش ناگهانی مصرف مرتع اتفاق بیفتند.جلوگیری از مضرات چراگاه برای اسب ها

یک راهکار برای جلوگیری از این مشکلات ، معرفی تدریجی اسبها در مرتع بهاره است. برای یکی دو روز اول پس از شروع رشد سریع ، سعی کنید چرا را بیش از ۳۰ دقیقه تا یک ساعت محدود کنید. سپس به تدریج زمان چرا را طی هفته آینده به ۱۰ روز افزایش دهید. با این حال ، برای اسب ها و اسب های مستعد لمینیت بهتر است از چرا چراگاه یا مراتع سرسبز خودداری شود.
حتی مقدار محدود چرای چرا می تواند برای ایجاد لامینیت در برخی از این حیوانات حساس کافی باشد. همچنین اشاره می کند که دسترسی آزاد به مراتع در اسب ها و اسب های دارای اضافه وزن مشکل ساز است. ورزش همراه با مشارکت در کنترل وزن این حیوانات مهم است ، اما این کار باید در مناطق خشک انجام شود. چراگاه ها اگر به درستی مدیریت شوند می توانند منبع عالی تغذیه ، ورزش و معاشرت برای اکثر اسب ها باشند. برای تهیه بهترین برنامه مدیریت اسب در شیراز و مراتع برای مزرعه خود با مجموعه سوارکاری ماهان در شیراز تماس بگیرید. باشگاه ما با ایجاد چراگاه طبیعی شرایط مناسبی را جهت رشد اسب ها ایجاد می کند.

باشگاه سوار کاری ماهان