advertise

آماده سازی اولیه اسب ها جهت انجام حرکت های ارتباطی

چگونگی رفتار با اسب

اسب با زانو زدن روی یک پا، دراز کردن پای دیگر در مقابل و پایین آوردن سر به زمین، تعظیم می کند. این یک ترفند نسبتاً آسان برای آموزش است که از نظر تجهیزات یا تخصص کمی نیاز دارد. پس از تهیه لوازم و فضای تمرین مناسب، باید از خوراکی هایی استفاده کنید تا اسب را تشویق کنید که ابتدا سرش را خم کند و سپس به زمین زانو بزند. سپس می توانید شروع به حذف خوراکی ها از تمرین کنید و به اسب آموزش دهید که این ترفند را به دستور انجام دهد.

چگونه به اسب نزدیک شویم | باشگاه اسب سواری در شیراز

۱-اطمینان حاصل کنید که اسب شما آماده آموزش است.
۲-شخصیت اسب خود را ارزیابی کنید:
شما باید از قبل با خلق و خوی و شخصیت اسبی که می‌خواهید تربیت کنید آشنا باشید و اسب باید بتواند از قبل در دستور بایستد. اسب‌ها از نظر سطح انرژی، توجه و صبر بسیار متفاوت هستند، درست مانند انسان‌ها. زمانی را به تمرین تمرینات ساده اطاعت با اسب خود اختصاص دهید، مانند راه رفتن روی طناب سربی، یا سواری ملایم در یک محیط امن.

۳-مکان مناسبی را برای آموزش اسب خود انتخاب کنید
زمین باید نسبتاً نرم و راحت باشد. در غیر این صورت، اسب شما ممکن است مایل نباشد زانوهای خود را روی زمین بگذارد. چمن نرم یا خاک نسبتاً بدون سنگ انتخاب خوبی است. همچنین مطمئن شوید که منطقه آرام و ساکت باشد و از اشیاء مزاحم یا پر سر و صدا مانند ماشین آلات در حال کار دور باشد. این اطمینان حاصل می کند که اسب شما راحت است و می تواند به آموزش شما توجه کامل داشته باشد.

۴-وسایل را جمع آوری کنید
شما به یک طناب سربی و هالتر متناسب با اسب خود و همچنین هویج، سیب یا خوراک اسب دیگری نیاز دارید تا در طول این فرآیند به عنوان جایزه از آن استفاده کنید. همچنین برای ایمنی باید از دستکش و چکمه چرمی استفاده کنید. قبل از شروع تمرین، وسایل خود را به اسب خود نشان دهید و اجازه دهید آنها را لمس، مزه و احساس کند تا از آنها نترسد.


۵-نگرش صبورانه و مثبت داشته باشید
اسب ها به سر و صدا و احساسات بسیار حساس هستند و اگر شما بی حوصله شوید یا بخواهید خیلی سریع کار کنید ممکن است مقاومت کنند یا حتی بترسند. در طول این فرآیند، با آرامش با اسب خود صحبت کنید و به او اطمینان و تحسین بدهید. اگر با حیوانات بزرگ راحت نیستید، مدتی را صرف تمرین با اسب خود کنید تا زمانی که راحت باشید.

۶-هر جلسه تمرین را به ۵-۱۵ دقیقه محدود کنید
در حالی که همه اسب ها متفاوت هستند، هر اسبی ناامید می شود و علاقه خود را از دست می دهد اگر بخواهید در یک جلسه بیش از حد به آنها آموزش دهید. محدود کردن طول هر جلسه تضمین می کند که اسب خود را تحت فشار قرار ندهید و باعث می شود که در برابر تمرین مقاومت کند و به طور بالقوه به پیشرفت شما آسیب برساند.

۷-اسب خود را به منطقه تمرین هدایت کنید
ممکن است بخواهید آنها را راه بروید و با طناب سربی آنها را راهنمایی کنید تا زمانی که فرصتی برای آشنایی با محیط داشته باشند. هنگامی که آنها آرام و حواسشان جمع شد و به صحبت های شما گوش دادند و به صدا و حرکات شما پاسخ دادند، می توانید تمرین را شروع کنید.


تربیت اسب در شیراز

این روزها اسب تنها در اختیار قشر مرفه جامعه قرار دارد و معدود مناطقی هستند که اسب در اختیار دارند.باشگاه سوارکاری ماهان با تربیت اسب در نژاد های متنوع، یکی از معتبرترین باشگاه های سوارکاری در شیراز به شمار میرود.این مجموعه علاوه بر تربیت اسب با به کارگیری نیروهای متخصص به آموزش سوار کاری در تمامی سنین اعم از آموزش اسب سواری به بزرگسالان و آموزش سوارکاری به کودکان می پردازد.شما میتوانید برای مشاهده سایر خدمات این مجموعه برروی دکمه زیر کلیک نمائید و از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.