advertise

چرا اسب را نعل بندی کنیم؟

دلیل نعل بندی اسب

تابحال با خود فکر کرده اید که چرا به سم اسب نعل می زنند و آنرا نعل بندی میکنند؟اگر صاحب یک اسب هستید یا اطلاعاتی در رابطه با اسب ها دارید ،احتمالاً با مفاهیم نعلبندی در اسب آشنا هستید؛ اما اگر اطلاعاتی در این زمینه ندارید، با مجموعه سوارکاری ماهان همراه باشید تا به بررسی دقیق آن بپردازیم.
در حالی که باید مراقب مشکلات جدی سم اسب بود ، نعل بندی اسبی فیزیولوژیکی مناسب را نباید فراموش کرد . در نعل زدن و پیرایش یک اسب با اصول فیزیولوژیکی مناسب، شما را به یک درنده بهتر تبدیل می کند و مهمتر از آن، پای اسب های شما را سالم نگه می دارد. می توان نعلبندبندی اسب را چنین تعریف می کند:


باعث ایجاد یک پای سالم و عملکردی می شود.

از لنگش جلوگیری می کند.

کارایی بیومکانیکی را فراهم می کند.

مدت زمان مرحله ایستادن گام و شکست و  عملکرد طبیعی پا.

راهی که پا فرود می آید.

صدمات احتمالی مربوط به فرود و تحمل وزن.


پای "عادی" چیست؟

هنگامی که کشتی گیران و دامپزشکان از اصطلاح پای "عادی" استفاده می کنند، اوگریدی گیج می شود. بنابراین یک پای کاربردی دارای ویژگی های زیر است:
محور پاسترن سم موازی.
دیواره سم ضخیم با قوام خوب.
عمق کفی مناسب.
پایه پاشنه محکم.
حلقه های رشد برابر.
میخ های سم در اشکال و سبک های مختلفی وجود دارند، برخی با برس برای تمیز کردن بهتر شکاف ها و برخی بدون برس. برخی از آنها سر مثلثی تری دارند تا سنگ ها و گل های انباشته شده را از جای خود خارج کنند.

دلیل نعل بندی اسب | باشگاه سوارکاری ماهان

نعلبندی در اسب | باشگاه سوارکاری ماهان

کشنده کفش

این ابزارها شبیه انبردست‌های غول‌پیکر به نظر می‌رسند و تقریباً همان کاری را انجام می‌دهند که از نامش پیداست - کشنده کفش به بازیکن اجازه می‌دهد بدون آسیب رساندن به پا، کفش را از سم جدا کند. برخی از سازه های کشنده کفش نیز به عنوان پخش کننده برای ساختن نعل اسب های جدید در انتهای باز استفاده می شود.
این ابزارها برای صاحبان مزرعه بسیار عالی هستند، همچنین برای مواقعی که اسبی با یک کفش بد فنر وارد می‌شود و کشتی‌ران نمی‌تواند فوراً آن را بیرون بیاورد. اگر می‌خواهید یکی در اطراف مزرعه داشته باشید، مطمئن شوید که یک باربند به شما نشان می‌دهد که چگونه از آن استفاده کنید تا بتوانید با خیال راحت آن کفش فنری را از پا در بیاورید.

از دیگر ابزار های کاربردی می توان به طور خلاصه موارد ذیل اشاره نمود :

راپ فریر. این یک ابزار چند منظوره است که همه فریزرها از آن استفاده می کنند . چاقوی فریر. نوک سم . نعل کش. سندان . چکش نیلینگ فریر.گیره ناخن


قیمت نعل بندی اسب در شیراز

باشگاه سوارکاری ماهان با ایجاد فضایی جهت آموزش سوارکاری برای بزرگسالان و کودکان و همچنین کلیه خدمات در رابطه با سوارکاری اعم از فروش لوازم سوارکاری، گردشگری با اسب و .. را پوشش میدهد.ما در باشگاه سوارکاری ماهان به قدرت ترمیم سوارکاری با توجه به کارگیری مربیان خوب کارآزموده و مورد تایید فدراسیون سوارکاری ایمان داریم این قدرت منحصر به فرد و شگفت انگیز برای شما آرامش و پاکسازی ذهن ایجاد میکند.شما میتوانید برای مشاهده سایر خدمات این مجموعه و اطلاع از قیمت ها با مشاورین ما در این مجموعه از طریق لینک زیر تماس حاصل فرمائید.