چه سنی برای سوارکاری مناسب است؟

چه سنی برای سوارکاری مناسب است؟ | باشگاه سوارکاری ماهان

یکی از دغدغه های والدین برای فرستادن کودکان خود به باشگاه های اسب سواری برای آموزش اسب سواری ، سن مناسب کودکان برای شروع این ورزش می باشد. در این مقاله از وبسایت باشگاه بزرگ اسب سواری ماهان به بررسی این موضوع پرداخته ایم. باشگاه سوارکاری ماهان بعنوان بهترین باشگاه اسب سواری در شیراز کلیه خدمات آموزش سوارکاری بزرگسالان و آموزش سوارکاری کودکان در شیراز را با تیمی مجرب از برترین سوارکاران شیراز انجام می دهد. اگر به دنبال یک باشگاه اسب سواری معتبر در شیراز می باشید می توانید برای دوره های آموزش سوارکاری به مجموعه اسب سواری ماهان مراجعه فرمایید. باشگاه اسب سواری ماهان با بهره گیری از مربیان با تجربه در زمینه آموزش اسب سواری سعی دارد تا نام باشگاه ماهان را بعنوان بهترین باشگاه سوارکاری در شیراز بر سر زبان ها بیاندازد. اگر به دنبای یک باشگاه اسب سواری معتبر برای گذراندان دوره های آموزش اسب سواری می باشید می توانید با ما تماس بگیرید.

سن مناسب برای شروع سوارکاری

والدین از جمله مشتاقانی هستند که منتظر می باشند کودک خود را از سن مناسبی به کلاس اسب سواری ببرند . اما مناسبترین زمان برای شروع سوارکاری کودکان چه سنی می باشد؟ معمولا سن ۷ الی ۸ سال زمان مناسبی می تواند باشد و این زمانی هست که کودک می تواند پاهای خود را در دوطرف اسب برای حفظ تعادل به طور تقریبی نگه دارد . همچنین اموزش اسب سواری به کودکان می بایست با صبر و حوصله و توجه بیشتر توسط مربی مربوطه صورت پذیرد که از طیف بتوان توانمندسازی جسمی و روحی را در کودک تقویت و به رشد و شکوفایی رساند . نا گفته نماند کودکان از لحاظ سطح یادگیری بسیار متفاوت می باشند و ادراک این موضوع توسط مربی با تجربه قابل تشخیص می باشد . 


سن مناسب برای شروع سوارکاری | باشگاه سوارکاری ماهان
بهترین باشگاه سوارکاری در شیراز | باشگاه سوارکاری ماهان

استفاده از اسب های آرام برای این سن بسیار مفید خواهد بود تا کودکان حس اعتماد به اسب و همچنین آرامش در وجودشان ایجاد شود در این شرایط در کنار تقویت مهارت کنترل و تعادل میتوان ابتدا حرکت یورتمه و سپس چهارنعل را به کودکان اموزش داد . حتی اگر کودکی خودش دارای اسب می باشد می توان پس از اتمام سوارکاری انجام کلیه امور مربوط به اسب خود را پس از آموزش های لازم در این زمینه نیز انجام دهد . البته با سن پایین تر هم کودکان می توانند سواری کنند اما با احتیاط و مراقبت های بیشتر . در پایان اینکه سوارکاری باعث افزایش استقلال و سطح اعتماد به نفس در آنان می شود که می تواند در دیگر زمینه ها و فعالیت های کودکان در جامعه مفید و مؤثر باشد .

ورزش اسب سواری و زندگی

ورزش اسب سواری یکی از ورزش هایی است که در تمامی جهات می تواند در زندگی افراد موثر واقع شود از جمله تاثیرات بسیار مهمی که این ورزش بر روی کودکان دارد می توان به افزایش اعتماد به نفس و روحیه اجتماعی اشاره کرد. روحیه رقابتی که در کنار هم کلاسیان خود در دوره های اسب سواری باشگاه سوارکاری ماهان کسب می کنند می تواند در آینده در تمام زمینه های کاری و درسی به کودکان کمک کند و به پیشرفت آنها در زندگی کمک کند. باشگاه اسب سواری ماهان با برگذاری دوره های آموزشی سوارکاری بزرگسالان، آموزش اسب سواری بانوان، آموزش سوارکاری کودکان در شیراز قصد تا دارد تا فرهنگ زیبای اسب سواری را در کشور عزیزمان ایران جا بیاندازد. مجموعه اسب سواری ماهان به دلیل داشتن تیمی مجرب و متخصص در زمینه آموزش اسب سواری می تواند برای کودکان محیطی فوق العاده برای یادگیری این ورزش زیبا باشد. 

باشگاه سوارکاری ماهان