advertise

اسبها از چه چیزهایی می ترسند؟

ترس اسب ها

اسب‌ها ممکن است رفتارهای عجیبی از خود بروز دهند تا به ما هشدار دهند که دچار استرس، نگرانی یا درد هستند.ازآنجایی‌که بسیاری از افراد درک کمی از رفتار اسب‌ها دارند، اغلب اولین واکنش آن‌ها نسبت به رفتارهای عجیب‌وغریب یک اسب، مقایسه کردن آن با رفتار انسان‌ها است. تفسیر رفتار اسب با مقایسه آن با اعمال خودمان می‌تواند گمراه‌کننده باشد چراکه رفتار آن‌ها کاملاً پیچیده‌تر از آن چیزی هست که فکرش را می‌کنیم. اسب‌ها گونه‌هایی متفاوت هستند و الگوهای رفتاری متفاوتی در مقایسه با انسان دارند.مجموعه سوارکاری ماهان که بهترین باشگاه اسب سواری در شیراز می باشد و با برخورداری از نیروهای متخصص شناخت کاملی نسبت به اسب ها دارد به بررسی بیشتر این موضوع پرداخته است.با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.


کیسه های پلاستیکی

کیسه های پلاستیکی تقریباً بدترین کابوس هر اسبی است. آن ها به تنهایی به شاخه های درخت می چسبند و صداهای ترسناکی تولید می کنند. و آیا می دانستید که آنها حرکت می کنند؟! آنها به احتمال زیاد در حال جمع آوری ارتش برای تسلط بر جهان هستند. اسب ها به شدت از کیسه های پلاستیکی می ترسند و بهتر است همیشه از این کیسه ها اجتناب کنید.

ترس اسب ها | باشگاه سوارکاری ماهان

ترس های اسب | باشگاه سوارکاری ماهان

چتر و نوار چسب

یک چتر بسته ممکن است از بازرسی اسب شما عبور کند، اما حتی به باز کردن آن هیولای چسبناک فکر نکنید. ما ترجیح می‌دهیم خیس شویم تا اینکه بفهمیم وقتی یک اسب شبح‌آلود با یک چتر باز روبرو می‌شود چه اتفاقی می‌افتد.همچنین وقتی Velcro خوب و آرام آنجا نشسته است، همه چیز خوب است. کار خودش را می کند و اسب شما را تنها می گذارد. اما وقتی می روید آن را جدا کنید، مراقب باشید. صدای مهیب جدا شدن دو قطعه نوار چسب برای ایجاد لرز در ستون فقرات اسب کافی است.


گودال ها

مطمئناً، آن گودال به سختی دو فوت عرض و تنها دو اینچ عمق دارد. این کاملاً بی ضرر است، مگر اینکه ابتدا به نحوی موفق به افتادن با صورت شوید. اما برای اسب شما، آن گودال کوچک آب بیشتر شبیه یک دریاچه مرگ است. کوسه ها! تمساح!

روبان و گل رز

شما و اسبتان سخت کار می کنید تا آنها را به دست آورید، اما روبان ها و رز ها باعث ایجاد مشکلاتی برای اسب های شبح وار می شوند. اگر آنها را دور از صورت اسب خود در دست بگیرید، ممکن است اشکالی نداشته باشد، اما اگر خیلی نزدیک شوید، مراقب باشید.


مخروط های ترافیکی

مخروط های ترافیک در چشم اسب بیشتر شبیه مسدود کننده های جاده مرموز هستند. هنگامی که ایستاده است بتوانید به سرعت از یکی عبور کنید، اما مخروط ترافیکی که در کنار آن قرار دارد داستان کاملاً متفاوتی است. چرا طرفش است؟ خودش حرکت کرد؟ یا بدتر از آن، آیا هیولایی در این نزدیکی هست که آن را به زمین زده باشد؟ اجتناب از این اسرار زندگی مانند طاعون ایمن ترین کار است.

هرچیز جدید

احساس خوبی است وقتی مقداری پول نقد اضافی برای خرید تجهیزات انبار جدید دارید، درست است؟ آن تور یونجه جدید یا مخزن آب ممکن است باعث لبخند زدن شما شود، اما اسب شبح وار شما احتمالاً مخالف است. هر چیز جدیدی به طور خودکار شر است. تغییر برای برخی از اسب ها سخت است و چیزی جدید در محیط آنها می تواند به یک ترس جدی منجر شود.


پروانه ها و جوجه ها
مگس ها و زنبورها را می توانیم درک کنیم. آن تندها دوست دارند گاز بگیرند و نیش بزنند. اما پروانه ها؟ آنها در هوا شناور می شوند و به معنای واقعی کلمه به مگسی آسیبی نمی رسانند. اما به هر دلیلی اسب ها از آنها می ترسند. بیایید امیدوار باشیم اسب ترسناک شما در حالی که روی زین هستید، یکی از این موجودات شناور عذاب را نبیند.
جوجه ها در هر حال کاملاً اسب‌ها را عصبانی می‌کنند. که مربوط به سرعت و چابکی شگفت انگیز مرغ دارد. اما همچنان، ترس غیرمنطقی واقعی است.

بالن

فرقی نمی کند که در هوا شناور باشند، به مچ دست کودک بسته شده باشند یا تقریباً روی زمین باد کرده باشند، بادکنک ها وحشتناک هستند. آنها باید از نوعی جادو استفاده کنند تا در هوا بمانند، و این چیزی است که اسب ها هیچ بخشی از آن را نمی خواهند. شاید راحت تر باشد که به جای اینکه اسب خود را مجبور کنید از کنار یک بالن ترسناک عبور کند، بچرخید.

درگاه ها

هر دری به عذاب خاصی منجر نمی شود، اما سعی کنید این را به یک اسب شبح وار بگویید. بدترین کابوس آن‌ها می‌تواند این باشد که دقیقاً به طرف دیگر بپرند. و اگر بخواهند از آن عبور کنند، خطر گیر افتادن یا ورود به نوعی گرداب فوق العاده ترسناک را دارند.


اسب های مینیاتوری

چیزی در مورد دیدن نسخه های مینیاتوری از خود وجود دارد که برخی از اسب ها به طور جدی آن را دوست ندارند. شاید فکر می کنند مورد تمسخر قرار می گیرند؟ یا می تواند ترفندی از یکی از آن آینه های خانه سرگرم کننده ترسناک باشد. در هر صورت، اسب های کوچک می توانند مشکلاتی ایجاد کنند. برای عجیب‌تر کردن آن، برخی از اسب‌ها با مینی‌های تک رنگ کاملاً مناسب هستند، اما رنگ‌ها کاملاً متفاوت هستند.شما میتوانید برای شناخت اسب ها و چگونگی رفتار با اسب با مجموعه سوارکاری ماهان در شیراز همراه باشید.این مجموعه علاوه با سال ها تجربه در زمینه تربیت اسب در شیراز و خرید و فروش اسب در شیراز آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.