advertise

احساسات در اسب ها

احساسات در اسب ها | باشگاه سوارکاری ماهان

بروز احساسات در اسب ها چگونه است؟

اسب ها نیز مانند انسان ها احساسات دارند و به روش های مختلفی این احساسات را نشان می دهند. برای ارتباط بهتر با آن ها لازم است با احساسات آن ها و چگونگی بروز آن ها آشنایی داشته باشید. ما در این مقاله به بررسی احساسات در اسب ها پرداخته ایم و به شما خواهیم گفت که بروز احساسات در اسب ها چگونه است. پس همراه ما باشید.
مجموعه سوارکاری ماهان که بهترین باشگاه سوارکاری در شیراز می باشد در این مقاله به بررسی بیشتر این موضوع پرداخته است.این مجموعه همچنین به عرضه انواع خدمات در زمینه سوارکاری اعم از آموزش سوارکاری به کودکان، آموزش سوارکاری به بزرگسالان و ... میپردازد. شما میتوانید جهت مشاهده سایر خدمات این مجموعه بر روی دکمه زیر کلیک نمائید.

روشی هایی که اسب ها احساسات خود را نشان می دهند

 اسب‌ها اغلب خواسته‌ها و نیازهای خود را با چشم‌ها و گوش‌هایشان بیان می‌کنند، اما وقتی نوبت به سنجش احساسات آنها می‌رسد، گاهی اوقات می‌توانید با گوش دادن و همچنین تماشا کردن، نشانه‌های بیشتری دریافت کنید، زیرا خرخر و ناله‌های آنها چیزهای زیادی را در مورد احساس آنها به شما می‌گوید. همچنین خروپف می تواند نشانه خوبی از خوشحالی اسب یا احساس آرامش باشد.
و هر چه بیشتر خرخر کنند، همراه با سایر شاخص های بصری مثبت، احتمالاً احساس آرامش و راحتی بیشتری خواهند داشت. با این حال، خرخر گاهی اوقات می تواند نشان دهنده استرس باشد، بنابراین بهتر است برای دریافت تصویر کامل از احساسات اسب، به سرنخ های بصری و صوتی توجه کنید. غرغرها همچنین می توانند احساسات مثبت و منفی را منتقل کنند.
دانشمندان در یک مطالعه متفاوت دریافتند که دو فرکانس برای غر زدن وجود دارد. یکی که بیانگر مثبت یا منفی بودن احساسات اسب است و دیگری که بیان می کند که آنها چقدر این احساس را به شدت احساس می کنند. به عنوان یک راهنمای تقریبی، اگر صدای ناله‌ای کوتاه و کم صدای اسب را بشنوید، آنها ابراز رضایت می‌کنند، در حالی که ناله‌ای بلندتر که طولانی‌تر است، احتمالاً ابراز نگرانی یا ناراحتی می‌کند.


بروز احساسات در اسب | باشگاه سوارکاری ماهان

اگر وقتی به مرتع می روید، اسبی نزد شما بیاید، نه به این دلیل که انتظار غذا دارند، بلکه به این دلیل که شما را می شناسند، ممکن است محبت خود را نشان دهند. اگر اسبی از غذا خوردن سرش را بلند کند تا به آنجا بیاید. آنجا که هستید، اسبتان تازه نشان داده که از غذای آنها مهمتر هستید به همین ترتیب اگر اسبی بخواهد خودش به شما نزدیک شود، بدون اینکه از او خواسته شود، به احتمال زیاد از حضور شما لذت می برد.
به همین دلیل مهم است که هنگام کار با اسب خود همیشه آرام و آرام باشید. اسب ها می توانند احساسات را درک کنند، بنابراین اگر همیشه در اطراف اسب خود هستید که استرس و ناامیدی دارد، آنها به طور منفی شما را با این احساسات مرتبط می کنند. اگر اسب شما به اینکه شما یک رهبر آرام و قاطع باشید عادت کرده است، آنها ارتباط مثبتی با شما خواهند داشت.


همه ما مجذوب دوستی‌های غیرمعمول بین حیوانات مختلف شده‌ایم. اما پشت این دوستی‌های بین گونه‌ای در مورد اسب‌ها چیست و آنها تمایل دارند با کدام حیوانات کنار بیایند؟
به نظر می رسد که این همراهی ها زمانی ایجاد می شود که اسب مدت طولانی را بدون دسترسی به جمع اسب های همکار که معمولاً نقش همبازی را پر می کنند، سپری می کند. دوست بین گونه ای غیرمنتظره جانشینی برای همراهی با اسب ها می شود و پیوند طولانی مدت اغلب از آنجا به بعد ایجاد می شود.

ارتباط اسب و دیگر حیوانات | باشگاه سوار کاری کاهان

اسب و سگ و زبان بازی مشترک آنها | باشگاه سوارکاری ماهان

اسب و سگ و زبان بازی مشترک آنها

وقتی صحبت از اسب ها و دوستی های بین گونه ای آنها می شود، سگ ها اغلب در لیست همبازی های منتخب قرار دارند. این امر از جهاتی قابل انتظار است آنها هر دو حیوانات اهلی هستند که اغلب خود را در یک فضای مشترک می بینند. با این حال آنها از جهات دیگر موجودات کاملاً متفاوتی هستند.
واضح ترین آنها این است که اسب ها به عنوان حیوانات شکار تکامل یافته اند در حالی که سگ ها درنده بودند. بنابراین، رفتارشناسان حیوانات وقتی متوجه شدند که اسب ها و سگ ها هنگام بازی با هم به میزان قابل توجهی یکدیگر را آینه می کنند، شگفت زده شدند. این تقلید بازیگوش اشکال مختلفی دارد، برای مثال ممکن است سعی کنند گاز بگیرند، اما در واقع این کار را نمی کنند. آنها می پرند، هل می دهند، ضربه می زنند یا یکدیگر را تعقیب می کنند. یا با غلتیدن بر روی زمین خود را ناتوان می کنند.


اسب‌ها از طریق معاشرت با اسب‌هایی که دوست دارند، محبت و رابطه خود را نسبت به یکدیگر نشان می‌دهند. حتی اسب‌های مرتعی نیز تمایل دارند به گله‌های کوچکی از اسب‌ها تقسیم شوند که به خوبی با یکدیگر کنار می‌آیند. تو پشتم را بخاران و من پشتت را خواهم خاراند! ممکن است دو اسب را دیده باشید که سرشان به پشت هم ایستاده اند و از دندان هایشان برای رسیدن به لکه های خش دار یکدیگر استفاده می کنند.
آراستن اسب دیگر این است که اسب شما می‌تواند محبت خود را نشان دهد. وقتی اسب‌ها جوان هستند، مادرشان آنها را لیس می‌زند و مرتب می‌کند. این یک کار بسیار آشنا و آرامش‌بخش می‌شود که نشان‌دهنده پیوند مادر و کره کره است. به همین ترتیب، وقتی اسب‌ها بزرگتر می‌شوند، این کار را با یکدیگر انجام می‌دهند تا همین را نشان دهند.
نوعی علاقه به یکدیگر. مطالعات اخیر نشان می‌دهد که هورمون‌های «احساس خوب» در اسب‌هایی که تحت جلسات نظافت متقابل قرار می‌گیرند افزایش می‌یابد و اسب‌ها نیز شرکای نظافتی ترجیحی دارند. نظافت متقابل نیز با کاهش ضربان قلب همراه است که نشان دهنده نقشی در کاهش اضطراب است.

احساسات اسب | باشگاه سوارکاری ماهان

بروز احساسات اسب| باشگاه سوارکاری ماهان

۵. آیا اسب ها لبخند می زنند؟

بله. وقتی اسبی مالش می‌شود، خراشیده می‌شود، یا مرتب می‌شود، اغلب لذتش را از طریق لب بالایی که کشیده و می‌لرزد، نشان می‌دهد. چشم‌ها و گوش‌ها نیز داستانی را بیان می‌کنند: اگر چشم‌های آن‌ها در جهت جانبی باشد و کمی بسته باشد، و گوش‌هایشان به سمت جلو یا کمی رها شوند، نشانه‌ی خوبی است که از شرکتی که دارند خوشحال هستند.
و دم؟ دم تکان دادن پرانرژی که در سگ خواهید دید وجود ندارد. اسبی آرام دم خود را به پایین می برد. اگر مادیان بخواهد علاقه خود را به توجه یک اسب نر نشان دهد، او را از طریق دم زدن عاقلانه آگاه می کند!
مجموعه سوارکاری ماهان در شیراز بهترین خدمات را در رابطه با آموزش سوارکاری در شیراز، و همچنین مشاوره در امر خرید و فروش اسب در شیراز را در اختیار شما عزیزان قرار دهد. برای آشنایی با سایر خدمات، دریافت واطلاع از قیمت ها با کارشناسان ما دراین مجموعه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره های رایگان این مجموعه بهره مند شوید.