advertise

تعادل در سوارکاری

تعادل در سوارکاری | باشگاه سوار کاری ماهان

این تنها چیزی است که به ما امکان می دهد در زمان هیجان انگیز شدن در اوج بمانیم. شما سخت کار می کنید تا اسب خود را متعادل کنید. با این حال، قبل از اینکه بتوانید با موفقیت تعادل اسب خود را حفظ کنید، باید بتوانید تعادل خود را به درستی حفظ کنید. خوشبختانه اسب شما دائماً تعادل خود را تنظیم می کند تا شما را شناور نگه دارد. با اصلاح خود، به حفظ بدن او و همچنین بدن خود کمک خواهید کرد.
به نظر می رسد که سوارکاران جوان توانایی طبیعی برای ایجاد سریع تعادل مناسب روی اسب دارند. آنها سال ها تمرین در عدم تعادل نداشته اند. ما بزرگسالانمی توانیم برای حفظ تعادل خود روی اسب ابتدا ارتباط با اسب نیز برقرار کنیم. برای ما، حمل و نقل بدن اغلب توسط استرس ذهنی، جسمی یا عاطفی ایجاد می شود. صدمات؛ مسائل مربوط به سلامت؛ ترس؛ یا فقط وضعیت بدنی ضعیف.
مشاغل ما و/یا روشی که بیشتر وقت خود را صرف می کنیم، مقصر اصلی ایجاد مشکلات ما هستند. ما تمایل داریم از برخی عضلات بیش از حد استفاده کنیم و از برخی دیگر به طور موثر استفاده نمی کنیم. برای رسیدن به تعادل مناسب، ابتدا متوجه شوید که تعادل به چه معناست. شما باید بدانید که چگونه ستون فقرات خود را بلند کنید، یک سیستم حمایتی متعادل ایجاد کنید و عضلات مسئول نگه داشتن شما را تقویت کنید.


اگر بتوانیم مشکلات تعادلی خود را برطرف کنیم، قبلاً مشکلات اسب هایمان را اصلاح کرده ایم. وقتی روی اسبتان می‌نشینید، خود را درختی تصور کنید، با ریشه‌های زمین‌دار، مرکز متعادل، و شاخه‌ها و برگ‌هایی برای رشد قد. با دم و بازدم به طور هدفمند، می توانید صندلی خود را دوباره مرتب کنید و در جای خود قرار دهید. سپس باید درک کنید و بپذیرید که تعادل می آید و می رود. این چیزی نیست که به آن دست یابید و سپس بتوانید آن را برای همیشه نگه دارید.
در عوض، برای رسیدن به تعادل تلاش خواهید کرد، تعادل را از دست خواهید داد، سپس یک بار دیگر به آن دست یابید.هرچه بدن خود را بهتر بشناسید و وضعیت بدنی مناسب را تمرین کنید، بیشتر تعادل را حفظ خواهید کرد و در صورت از دست دادن آن سریعتر آن را به دست خواهید آورد. شما می توانید پیشرفت های بزرگی را فقط با توجه به احساس بدن خود انجام دهید. اسب با توانایی انجام تقریباً تمام آنچه از او می خواهیم به دنیا می آید.
بنابراین، خوب سواری واقعاً به توانایی ما در برقراری ارتباط واضح با خواسته‌هایمان، استفاده از نیت واضح، و سپس دور ماندن از سر راه اسب و اجازه دادن به او کارش را کاهش می‌دهد.شما باید مراقب باشید که با اسب خود در درجه اول از طریق بدن و زبان بدن خود ارتباط برقرار کنید. و شما باید این کار را طوری انجام دهید که او بتواند درک کند.
حالات روحی، جسمی و احساسی شما نقش کلیدی در موفقیت شما خواهند داشت. در اینجا، من ابزارهایی را به شما می دهم که به وضعیت فیزیکی تعادل شما می پردازد. لطفاً کمی وقت بگذارید و به این فکر کنید که چگونه حالات عاطفی و ذهنی شما بر اسب شما تأثیر می گذارد.

آموزش حفظ تعادل در سوارکاری | باشگاه سوار کاری ماهان

اصول تعادل در سوار کاری | باشگاه سوار کاری ماهان

یکی از ابزارها بر اساس یک تمرین سوارکاری متمرکز به نام "زمین، مرکز و رشد" است که به شما کمک می کند بیشتر مراقب بدن خود باشید. دانش‌آموزان هنرهای رزمی و کسانی که یوگا، مدیتیشن، پیلاتس و سایر روش‌های آگاهی بدن را تمرین می‌کنند، ممکن است از قبل با این مکان و نحوه بهره‌برداری از انرژی آشنا باشند.
بسیاری از ما مراکز خود را به عنوان فضایی حاوی یک جسم دایره ای تجسم می کنیم که انرژی آن می تواند بچرخد، شناور باشد و آزادانه در داخل حرکت کند. ابزار تجسم شما این است: خود را به عنوان یک درخت تصور کنید. قسمت پایین تنه درخت و ریشه هایی که در اعماق زمین رشد می کنند نماد "زمین دار شدن" هستند. به صندلی، پاها و پاهای خود در اینجا فکر کنید.
• وسط تنه به عنوان "مرکز" نامیده می شود. به مرکز خود در اینجا فکر کنید.
• جنبه "رشد" این ابزار به قسمت بالایی تنه، گردن، سر، شانه ها، بازوها و دستان شما مربوط می شود. این نماد با شاخه ها و برگ های درخت است.اکنون این تکنیک را در حالت ایستاده تمرین کنید. پاهای خود را به اندازه عرض لگن باز نگه دارید و زانوهای خود را نرم نگه دارید و با مراحل ذکر شده در زیر تعادل بدن خود را مجدداً حفظ کنید.


برای کمک به احساس نفس، دستان خود را برای لحظه ای روی مرکز خود قرار دهید. یک نفس عمیق خوب در مرکز خود بکشید. باید حس کنید که به دستان شما می رسد. در حین بازدم، لگن خود را صاف کنید و اجازه دهید کمی به عقب تکان بخورد و با کمی سنگینی پایین بیاید. کمر شما باید نرم و پر شود.

تعادل در اسب ها | باشگاه سوارکاری ماهان

تاثیر سوار کاری بر افزایش قد

در حالی که دستان خود را در کنار خود قرار دهید، دم کنید. تصور کنید که با نخی که به بالای سرتان (و کمی پشت) وصل شده است، بالا کشیده می شوید. شما باید احساس کنید که قدتان بلندتر شده و از ریسمان آویزان شده اید. در حین بازدم، اجازه دهید قفسه سینه باز شود و شانه هایتان از گوش هایتان خارج و عقب بروند. اجازه دهید بازوهایتان پایین بیایند و سنگین آویزان شوند. این تمرین شما را طولانی تر و سبک تر می کند و به شما امکان می دهد قد خود را افزایش دهید و در قسمت جلو باز شوید.


دستیابی به تعادل در سوارکاری

اکنون با تمریناتی که به شما در رسیدن به آنجا کمک می کند، بررسی می کنیم که یک موقعیت سواری متعادل چیست. برای بیشتر رشته‌ها، در صورتی که گوش، شانه، لگن و پاشنه هم راستا باشید، یک سوارکار متعادل در نظر گرفته می‌شوید. این را نمی توان به سادگی با تلاش برای نگه داشتن بدن خود در آن موقعیت انجام داد.
فقط آن تصویر را در ذهن خود نگه دارید، همانطور که ما در حال انجام این تمرینات هستیم.همچنین ممکن است از کمک یک فرد زمینی برای انتقاد از موقعیت سواری خود استفاده کنید. چیدمان صحیح اغلب برای بدن ما بیگانه است، به این معنی که ما همیشه نمی توانیم زمانی که اشتباه می کنیم احساس کنیم. موقعیتی که در اینجا برای آن تلاش می‌کنید به احتمال زیاد با حالتی که قبلاً روی اسب خود می‌نشستید بسیار متفاوت است. ممکن است به نظر برسد که تعداد بیشتری از شما در زین هستید. این چیز خوبیه! به جای اینکه احتمالاً روی استخوان‌های صندلی خود قرار بگیرید، باید واقعاً احساس کنید که به اسب خود متصل هستید.
این باعث ایجاد یک صندلی مؤثرتر و ایمن تر می شود. به پیاده روی بروید و این حس را به حافظه بدن خود اختصاص دهید. ببینید چقدر بیشتر از حرکت اسب خود را می توانید جذب کرده و با آن حرکت کنید. همچنین توجه کنید که چگونه آهنگ راه رفتن او ممکن است تغییر کرده باشد و چقدر آرام تر می شود.


آموزش حفظ تعادل در سوارکاری

سوارکار ابتدا اسب را کمک می کند تا متعادل و متوازن حرکت کند و هر چه مراحل آموزش پیشرفته تر می شود ، این هماهنگی بیشتر شده و تا به جائی می رسد که سوارکارقادر می شود به نفع حرکت دلخواه خود تعادل اسب را بر هم زده و او را با ثقل خود هماهنگ کند.
مجموعه سوارکاری ماهان در شیراز حضور دارد که بهترین خدمات را در رابطه با تربیت اسب در شیراز و همچنین مشاوره در امر خرید و فروش اسب در شیراز را در اختیار شما عزیزان قرار دهد. برای آشنایی با سایر خدمات، دریافت واطلاع از قیمت ها با کارشناسان ما دراین مجموعه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره های رایگان این مجموعه بهره مند شوید.