advertise

برقراری ارتباط با اسب

برقراری ارتباط با اسب| باشگاه سوار کاری ماهان

اسب ها چگونه ارتباط برقرار می کنند؟

باشگاه سوارکاری ماهان، بهترین باشگاه سوارکاری در شیراز است که خدماتی از جمله آموزش سوارکاری بزرگسالان در شیراز، آموزش سوار کاری به کودکان در شیراز، مشاوره و خرید و فروش اسب و... را برای شما عزیزان در نظر گرفته است. در ادامه این مقاله می توانید اطلاعات کافی در رابطه با برقراری ارتباط با اسب را کسب نمایید.
گله ای از اسب ها را در مرتع تماشا کنید، و به سرعت متوجه خواهید شد که آنها سر و صدای زیادی ندارند. مطمئناً، گهگاه صدای خرخر و جیغ می‌آید، یک ناله اینجا، یک ناله آنجا، اما در بیشتر موارد، اسب‌ها صدا نمی‌کنند. اسب ها به طور گسترده از طریق زبان بدن ارتباط برقرار می کنند. یک اسب بلافاصله احساسات را درک می کند و ظریف ترین حرکات را متوجه می شود.


ارتباطات اسب

به عنوان مثال، گروهی از اسب ها را در نظر بگیرید که با هم چرا می کنند. اگر اسب مسلط تر تصمیم بگیرد که علف خاصی را می خواهد که در آن هم گله دیگری در حال غذا خوردن است، از زبان بدن استفاده می کند تا به زیردستانش بگوید حرکت کند. او سر خود را به سمت اسب "کوچکتر" بلند می کند، معمولاً با چانه بالا و گوش هایش به عقب.
اگر اسب رده پایین‌تر در عرض چند ثانیه از مسیر خود خارج نشود، اسب غالب به سمت او پرتاب می‌شود، دهانش باز می‌شود و گوش‌هایش صاف می‌شود و معمولاً شانه یا قسمت عقبی هم‌گله‌ایش را گاز می‌گیرد. اگر اسب کوچکتر در مقابل پرخاشگری نشان دهد، رهبر معمولاً به اطراف می چرخد و یک سری ضربات سریع شلیک می کند.
اسب غالب، نر یا ماده، به طور غریزی میزان فشار مورد نیاز برای حرکت اسب های دیگر را افزایش می دهد. ما انسان ها می توانیم از این مثال درس عبرت بگیریم. بسیاری از مردم اسب‌های خود را تکان می‌دهند یا لگد محکمی می‌زنند تا آنها را وادار به حرکت کنند. نکته کلیدی این است که با حداقل فشار شروع کنید و فقط در صورتی آن را افزایش دهید که پاسخ مورد نظر خود را دریافت نکنید. به محض اینکه اسب شما پاسخ مناسب داد، فشار را رها کنید. در چنین شرایطی؛ احساسات اسب را نباید نادیده گرفت.


شکارچی در مقابل طعمه

اسب‌ها به‌عنوان حیوانات طعمه دائماً در حال نگهبانی برای شکارچیان هستند. (اسب شما شما را یک شکارچی می داند، مهم نیست چقدر او را دوست دارید.) با توجه به انتخاب، آنها همیشه ترجیح می دهند که بدوند تا مبارزه کنند. این چیزی نیست که آنها یاد بگیرند. این فقط یک غریزه است که آنها با آن متولد می شوند. شما می توانید اسب را در موقعیت های زیادی قرار دهید و اعتماد به نفس او را تقویت کنید، اما او همیشه یک حیوان شکاری باقی می ماند. اگر این را هنگام کار با اسب خود در نظر داشته باشید، یک قدم جلوتر از بسیاری از صاحبان اسب دیگر خواهید بود.

تربیت اسب در شیراز| باشگاه سوارکاری ماهان

تربیت اسب به عنوان شکارچی | باشگاه سوارکاری ماهان

تربیت اسب به عنوان شکارچی

بسیاری از صاحبان این اشتباه را انجام می دهند که با اسب های خود مانند سگ های بزرگ رفتار می کنند. با این حال، سگ‌ها (مانند انسان‌ها) شکارچی هستند، بنابراین از نظر نیازهای عاطفی، زبان بدن و نحوه تعامل و مشاهده عملاً هر موقعیتی متفاوت هستند.در یک گله از اسب های وحشی، همیشه یک رهبر مشخص وجود دارد و آن اسب مسئول ایمنی کل گروه است.
سایر اعضای گله دائماً رهبر را به چالش می کشند تا مطمئن شوند که او (یا او) هنوز به اندازه کافی قوی است تا از آنها محافظت کند. تا زمانی که یک رهبر در کنترل وجود داشته باشد، بقیه اسب ها می توانند آرامش داشته باشند.به عنوان مثال، وقتی یک اسب کوچکتر در گله چیزی شبح آور می بیند، اغلب قبل از توقف بایستد تا به عقب نگاه کند و ببیند آیا واقعاً چیزی که او را می ترساند ارزش فرار از آن را دارد یا خیر. بقیه گروه ممکن است حتی چرا را ترک نکنند.
در مدت کوتاهی، اسب وحشت زده ساکن می شود و به چرا می رود. با این حال، اگر اسب مسلط چیزی را ببیند و تصمیم بگیرد که ارزش فرار از آن را دارد، کل گروه همراهی خواهند کرد. دلیلش این است که همه اسب‌ها به رهبر احترام می‌گذارند، و اگر او بگوید «بریم»، سریع پاسخ می‌دهند.


چگونه می توانید خود را معرفی کنید تا اسب شما شما را به عنوان رهبر ببیند؟

ابتدا مطمئن شوید که به فضای شما احترام می گذارد. این به این معنی است که هر زمان که با او رفتار می کنید، شما باید کسی باشید که او را به حرکت وا می دارید و نه برعکس.
اگر اسب شما قسمت عقبی خود را به سمت شما بچرخاند یا با شانه خود شما را از مسیر خارج کند، او به وضوح از طریق زبان بدن خود به شما می گوید که شما را به عنوان یک رهبر نمی بیند. اگر او سرش را روی شما بمالد یا برای جلب توجه شما به شما نیش بزند، به مرزهای شما احترام نمی گذارد. در این شرایط بهتر اسب با مشکلات رفتاری در اسب ها آشنایی داشته باشید.
(او هرگز این کار را با اسب غالب در گله بدون پرداخت هزینه انجام نمی دهد.) اگر زمانی که شما او را هدایت می کنید جلوتر راه می رود، پس او مسئولیت را بر عهده می گیرد.

اسب ها چگونه ارتباط برقرار می کنند| باشگاه سوارکاری ماهان


تربیت اسب در شیراز

آموزش اسب می تواند سرگرم کننده باشد ، اما همچنین می تواند یک چالش باشد. برای مبتدی ، احتمالاً بهترین کار این است که اسبهای جوان را به مربیان باتجربه تر بسپارید. جوانان بیش از حد قابل پیش بینی نیستند و دانش ، زمان و مهارت برای موفقیت لازم است. اما واقعاً ، ما هر بار که با آنها تعامل داریم ، اسبهای خود را تربیت می کنیم؛ حتی اسبهایی که کاملاً آموزش دیده اند.
وقتی چیز جدیدی به اسب خود یاد می دهید، این بدان معناست که شما نیز چیزی یاد گرفته اید و این بسیار ارزشمند است. بیاموزید که اسب شما چه چیزهایی باید بداند و برای آموزش اسب خود باید چه چیزهایی را بدانید. در اینجا ایده های آموزش سرگرم کننده، آسان و ایمن برای صاحبان اسب برای اولین بار ارائه شده است. باشگاه سوارکاری ماهان، بهترین باشگاه سوارکاری در شیراز، تمامی خدمات تربیت اسب در شیراز  را برای شما فراهم کرده است. برای دریافت مشاوره و راهنمایی می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.