advertise

نکات مهم سوار کاری برای افراد مبتدی

نکات مهم سوار کاری برای افراد مبتدی| باشگاه سوارکاری ماهان

موقعیت نهایی سوارکار بر روی اسب ما

در این مقال قصد داریم درباره نکاتی ساده اما مهم در رابطه با موقعیت نهایی سوارکار بر روی اسب روی زمین صاف بپردازیم. پیش از آن لازم است بدانید که باشگاه سوارکاری ماهان که بهترین باشگاه سوارکاری در شیراز می باشد و ما در این مقاله به بررسی نکاتی در زمینه آموزش سوارکاری به افراد مبتدی پرداخته ایم.
این مجموعه همچنین به عرضه انواع خدمات در زمینه سوارکاری اعم از تربیت اسب در شیراز، مشاوره در امرخرید و فروش اسب در شیراز و .... می پردازد. شما میتوانید جهت مشاهده سایر خدمات این مجموعه بر روی دکمه زیر کلیک نمائید.

راهنمای ساده برای موقعیت نهایی اسب سواری برای سوارکار

برای سواری صاف، اتو رکاب باید درست بالاتر از استخوان مچ پا قرار گیرد، زمانی که پا از رکاب خارج شده و ساق پا شل است. هنگامی که پا در رکاب است، اجازه دهید وزن شما در پاشنه ها فرو برود. 

روی استخوان های صندلی خود بنشینید و تصور کنید که آنها از یکدیگر آب می شوند. این برای خنثی نگه داشتن لگن و کمک به جلوگیری از فشرده شدن عضلات پایین است.

قرار دادن دست باید کمی جلوتر از جثه ها باشد و تقریباً ۲-۳ اینچ از هم فاصله داشته باشد. دست ها را در اطراف مهارها بسته اما آرام نگه دارید.


از تماس یکنواخت ساق پا، قسمت داخلی زانو و ران با اسب اطمینان حاصل کنید.

از جلوی قفسه سینه بلند کنید و تصور کنید که یک تکه نخ وجود دارد که شما را از بالای کلاه خود به سمت آسمان می کشد.

اطمینان حاصل کنید که یک خط عمودی از باسن تا پاشنه پا وجود دارد.

تمرینات اصلی برای اسب سواران

یک هسته قوی برای اسب سواران مهم است. این به جذب ضربه کمک می کند، موقعیت سواری شما را متقارن و متعادل نگه می دارد و اجازه می دهد تا در طول مانورهای دشوارتر مانند چرخش، کنترل بهتری داشته باشید.
عدم ثبات هسته باعث حرکت بیش از حد در زین می شود که می تواند در ارتباط با اسب شما اختلال ایجاد کند. علاوه بر این، یک موقعیت نامتعادل منجر به عدم تقارن در زین می شود و بارهای نامطلوبی را در بدن وارد می کند.
این می تواند منجر به دردهای اسکلتی عضلانی مانند کمردرد و سفتی شود باعث ایجاد محدودیت هایی از جمله:
• عدم پیگیری طولانی مدت پس از ۸ هفته.
• ناهمگونی بین سوارکاران، زین های استفاده شده و اسب ها.

راهنمای ساده برای موقعیت نهایی اسب سواری برای سوارکار| باشگاه سوارکاری ماهان

تمرینات اصلی برای اسب سواران| باشگاه سوارکاری ماهان

مفهوم هسته در اسب سواری

هسته ترکیبی از سه سیستم بدن است که به طور وابسته به یکدیگر برای تثبیت ستون فقرات کار می کنند. در سال ۱۹۹۲، استادی به نام پنجابی یک مدل مناسب برای توصیف هسته ایجاد کرد. هسته متشکل از:
• زیرسیستم‌های فعالی که ماهیچه‌ها را درگیر می‌کنند (عضلات حرکت ایجاد می‌کنند)
• زیرسیستم های غیرفعال که استخوان ها و رباط ها را درگیر می کنند (رباط ها برای تثبیت عمل می کنند)
• زیرسیستم های عصبی که سیستم عصبی مرکزی (مغز و نخاع)، اعصاب نخاعی و گیرنده ها را درگیر می کنند. این گیرنده ها در ماهیچه ها، تاندون ها، استخوان ها و رباط ها قرار دارند.
زیرسیستم عصبی اطلاعات دریافتی را از گیرنده ها دریافت می کند و با ارسال خروجی به عضلات پاسخ می دهد و در نتیجه حرکت ایجاد می کند.


اطلاعاتی درباره عضلات بدن سوارکاران|باشگاه سوارکاری ماهان
اطلاعاتی درباره عضلات بدن سوارکاران| باشگاه سوارکاری ماهان
عضلات بدن سوارکاران| باشگاه سوارکاری ماهان

درگیری عضلات در تمرینات اصلی برای اسب سواران

عضلات مرکزی بدن ما به دو دسته تقسیم می شوند:
۱-عضلات موضعی
۲- ماهیچه های جهانی
ماهیچه های محلی ما کوتاه تر هستند و عمیق تر و نزدیک تر به اسکلت قرار دارند. آنها حاوی فیبرهای عضلانی آهسته انقباض هستند که برای فعالیت های کم تاثیر و طولانی مدت به کار گرفته می شوند.
این ماهیچه‌ها، از جمله شکم عرضی (یک ماهیچه هسته عمیق)، برای بسیاری از فعالیت‌های عادی ما به کار گرفته می‌شوند تا ثبات قطعه‌ای ستون فقرات را فراهم کنند.

درگیری عضلات در تمرینات اصلی برای اسب سواران| باشگاه سوارکاری ماهان

آیا می دانستید که وقتی بازوی خود را در هوا بلند می کنید، عضله عرضی شکم شما قبل از بلند شدن بازو منقبض می شود.
با این حال، در صورت وجود درد و آسیب، این ماهیچه ها می توانند مهار شوند و در نتیجه اندازه/شکل خود را در محل آسیب کاهش دهند. این امر استرس بیشتری را در ناحیه درد ایجاد می کند.

ماهیچه های محلی را می توان به عنوان یک بشکه چوبی در نظر گرفت. کف لگن پایه را تشکیل می دهد، عضلات عمیق ستون فقرات و عضلات شکم طرفین را تشکیل می دهند و دیافراگم سقف را تشکیل می دهد. ماهیچه های جهانی ما بیشتر سطحی در بدن قرار دارند. آنها حاوی فیبرهای عضلانی سریع انقباض هستند.
بنابراین برای فعالیت های کوتاه تر و نیاز به نیروی بیشتری به کار گرفته می شوند. به عنوان مثال، در هنگام پیچش عضلات دوسر بازو. تصور کنید یک سطل آب روی لگن شما نشسته است. سطل را به سمت خود و دور از خود تکان دهید.
سپس نقطه وسطی را پیدا کنید که سطل آب در آن آب نمی ریزد. به این حالت ستون فقرات خنثی گفته می شود. این وضعیت را نگه دارید و تنفس را از طریق بینی و بیرون آوردن از دهان را تمرین کنید.


آموزش سوارکاری در شیراز

باشگاه سوارکاری ماهان تمامی دوره های آموزش سوارکاری بزرگسالان در شیراز و آموزش سوارکاری کودکان در شیراز را در کنار برترین مربیان سوارکاری در شیراز ایجاد می کند. فراگیری سوارکاری هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان می تواند دریچه ای به سوی سلامتی و تندرستی و روحیه بهتر برای آن ها باشد.
چراکه علاوه بر جنبه ورزشی که برای بدن دارد همین که با یک حیوان دوست داشتنی و زیبا مانند اسب ارتباط برقرار کنید می تواند تاثیر بسیار مثبتی در روحیه شما بگذارد.این دوره شما را به خوبی در مسیر رسیدن به توانایی پیاده روی و حرکت یورتمه و ... به طور مستقل بر روی اسبهای با تجربه ما سوق میدهد.
طی هفته ها تعادل و تناسب اندام شما را ایجاد خواهیم کرد و در جهت درک عمیق تری از طبیعت لطیف اسب تلاش خواهیم کرد. فقط نیم ساعت سوارکاری در هفته می تواند احساس سلامتی شما را تقویت کرده و به شما در حفظ سلامتی و انرژی کمک کند. برای اطلاع از هزینه کلاس آموزش سوارکاری در شیراز و ثبت نام می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.