advertise

چرا اسب ها قند دوست دارند؟

آیا قند برای اسب مناسب است؟

هنگامی که به اسب ها و عادات غذایی آنها فکر می کنیم، اغلب رژیم غذایی آنها را شامل یونجه، علف و خوراک غلیظ می دانیم. درست است که بگوییم این تئوری می باشد و اکثر رژیم غذایی اسب از علوفه تشکیل شده است اما این بدان معنا نیست که اسب‌ها نمی‌توانند انواع دیگر غذاها را بخورند و میوه‌ها و سبزیجاتی مانند سیب و هویج برای اسب‌ها کاملاً بی‌خطر هستند و به نظر می‌رسد که خیلی خوب می‌خورند. و اما آیا خوردن خوراکی های شیرین برای اسب ها اشکالی ندارد؟ آیا برای آنها بی خطر است؟ تصمیم گرفتیم کمی بیشتر به این موضوع بپردازیم. 
مجموعه سوارکاری ماهان که بهترین باشگاه سوارکاری در شیراز می باشد و ما در این مقاله به آشنایی با سیر تکامل اسب ها پرداخته ایم. این مجموعه همچنین به عرضه انواع خدمات در زمینه سوارکاری اعم از تربیت اسب در شیراز، آموزش سوارکاری به کودکان در شیراز، آموزش سوارکاری به بزرگسالان در شیراز و ... میپردازد. سایر خدمات ارائه شده در باشگاه سوارکاری ماهان شیراز را می توانید در لینک زیر مشاهده فرمایید.

چرا اسب ها قند دوست دارند؟| باشگاه سوارکاری ماهان

آیا اسب ها قند دوست دارند؟| باشگاه سوارکاری ماهان

آیا اسب ها قند دوست دارند؟

آیا اسب ها حبه قند را دوست دارند؟ آره. به زبان ساده، بیشتر اسب‌ها به همان دلیلی که انسان‌ها دوست دارند، حبه قند را دوست دارند. آنها شیرین هستند و طعم خوبی دارند. با این حال، حبه های قند را فقط باید به عنوان یک خوراکی گاه به گاه به اسب ها داد. در مقادیر زیاد، آنها می توانند باعث پوسیدگی جدی دندان شوند و اسب شما را بیمار کنند.
اسب ها می توانند حبه های قند را در مقادیر مناسب بخورند. حبه های قند را باید به عنوان یک خوراکی گاه به گاه در نظر گرفت و نباید روزانه یا به مقدار زیاد به آنها خورد (اینها مورد علاقه من برای دادن اسب من هستند).
مطمئناً نمی خواهید برای اسب خود حبه های قند را به عنوان وعده غذایی اصلی خود تهیه کنید، زیرا علوفه همان چیزی است که بدن اسب برای تناسب اندام و سالم ماندن نیاز دارد.آنها به لطف بوی شیرین می توانند آنها را در یک کیلومتر دورتر استشمام کنند و به نظر می رسد که طعم آنها را نیز دوست دارند.

آیا حبه قند برای اسب مناسب است؟

به طور کلی حبه های شکر برای اسب ها مناسب است. آنها سمی نیستند و در دوزهای کوچک به اندازه کافی آسیب جدی به دوست اسب شما وارد نمی کنند. آنها نباید هر روز خود را در غذای اسب شما نشان دهند، اما هرازگاهی باید مشکلی نداشته باشد به شرطی که اسب شما هیچ گونه بیماری که ممکن است باعث ایجاد مشکل شود نداشته باشد. تغذیه بیش از حد حبه های قند به اسب ها می تواند کار خطرناکی باشد. شما فکر نمی کنید که فقط دادن چند حبه کوچک شکر اینقدر مشکل ساز باشد، اما متأسفانه، به طور کلی مشکلات زیادی هنگام غذا دادن به اسب ها رخ می دهد.
اسب ها سیستم گوارشی بسیار ظریفی دارند که اغلب در نتیجه تغذیه نادرست می تواند عوارضی مانند قولنج ایجاد کند. قولنج می تواند بسیار تهدید کننده زندگی باشد و معمولاً بدترین کابوس مالک از نظر بیماری های سوارکاری است. شما می توانید آنچه در رابطه با خوراک و تغذیه اسب باید بدانید را در این وبسایت بدست آورید. مضرات استفاده بیش از حد از قند برای اسب عبارتند از:


توجه به این نکته مهم است که اگر اسبی اضافه وزن دارید، نباید به او حبه قند بدهید. این به هیچ وجه شکل یا فرمی نیست که اسب شما را به حالت اولیه بازگرداند و وزن خود را کاهش دهد.
در واقع، تغذیه بیش از حد حبه های قند به اسب شما نیز خطرناک است، زیرا احتمالاً وزن زیادی اضافه می کند که می تواند منجر به چاقی شود. اگر اسب شما کار کافی برای سوزاندن این نوع کالری‌ها را انجام نمی‌دهد، توصیه می‌کنیم از حبه‌های قند و سایر خوراکی‌های شیرین خودداری کنید.

مضرات قند برای اسب| باشگاه سوارکاری ماهان

در نهایت، پرخاشگری غذایی در اسب ها یک چیز واقعی است. این فقط به حبه های شکر مربوط نمی شود، بلکه به میان وعده های شیرین و خوش طعم نیز مربوط می شود.
عشق اسب چیزی بیش از یک خوراکی شیرین نیست و اغلب تمام تلاش خود را می کند تا اینها را از شما دریافت کند.
همراه با این واقعیت که به احتمال زیاد از دست خود برای تغذیه آنها استفاده می کنید، می تواند ترکیب بدی باشد.


اگر اسب مبتلا به لامینیت یا اسبی دارید که بسیار مستعد ابتلا به این بیماری است، به نفع اسب شما است که به او حبه قند یا سایر خوراکی های شیرین ندهید.
لامینیت یک بیماری دردناک است که اغلب عود کننده است. این یک بیماری التهابی است که بر بافت از دیواره سم تا استخوان های پدال تأثیر می گذارد. حبه های قند حاوی باکتری هایی هستند که سموم را در روده اسب شما آزاد می کنند.
این اغلب واکنشی را ایجاد می کند که جریان خون را مختل می کند که به نوبه خود می تواند باعث التهاب لامینیت شود.

آیا قند برای اسب مناسب است؟| باشگاه سوارکاری ماهان

سالم نگه داشتن دندان های اسب به اندازه سالم نگه داشتن دندان های خود مهم است. همیشه به ما گفته شده است که از خوردن غذاها و نوشیدنی های شیرین پرهیز کنید تا دندان های خود را سالم و قوی نگه دارید.
در مورد اسب شما هم همینطور.حبه های قند در مقادیر زیاد دندان ها را از بین می برند و باعث پوسیدگی می شوند.
سعی کنید تعداد حبه های قندی را که به اسب خود می دهید و تعداد دفعات آن را محدود کنید تا از مشکلات دندانی در آینده جلوگیری کنید.


یک مشت حبه قند کافی است. معمولاً حدود ۴ تا ۵ مکعب برای رفع قند کافی است، اگرچه می توانید مطمئن باشید که اسب شما همیشه بیشتر از این می خواهد.
این ایده خوبی نیست که هر روز حبه های قند برای اسب خود تهیه کنید و برخی معتقدند که این نوع خوراکی ها فقط باید به عنوان ستایش و پاداش برای آموزش و انجام یک کار خوب استفاده شوند.

چند حبه قند می توانید به اسب بدهید| باشگاه سوارکاری ماهان

بگویم آب نبات، به طور کلی، برای اسب ها خوب نیست و انواع دیگری از تنقلات و خوراکی های شیرین در بازار وجود دارد که در دراز مدت برای اسب شما بسیار بهتر خواهد بود. با این حال، مقداری آب نبات در دوزهای کوچک برای اسب شما خوب است تا زمانی که مصرف آنها را محدود کنید. برخی از انواع آب نبات در بازار وجود دارد، از جمله شکلات که حاوی مواد شیمیایی سمی برای اسب است. یکی از مواردی که اغلب در آب نبات دیده می شود، ماده شیمیایی به نام "تئوبرومین" است.
اسب ها باید به هر قیمتی از این ماده شیمیایی اجتناب کنند زیرا می تواند به سیستم عصبی مرکزی، کلیه ها و قلب آسیب جدی وارد کند. زایلیتول یکی دیگر از مواد محبوب مورد استفاده در آب نبات است. تحقیقات نشان داده است که اسب ها نسبت به این ماده حساسیت نشان می دهند و همچنین یک واقعیت شناخته شده است که زایلیتول برای سگ ها بسیار سمی است. با این حال، این درست است که بگوییم اگر به اسب شما بستگی داشت، بدون در نظر گرفتن عواقب آن، هر چیزی و هر چیزی که طعم خوبی داشت می‌خوردند. همیشه بهتر است سعی کنید اسب خود را با غذاهای شیرین طبیعی مانند میوه ها تغذیه کنید. اغلب می بینید که اسب شما به اندازه یک آب نبات از یک سیب یا یک مشت کشمش هیجان زده است.


تغذیه و رژیم غذایی اسب

به تغذیه و رژیم غذایی اسب نیز مانند سایر حیوانات اهمیت زیادی دارد باید به آن دقت زیادی داشت. به عنوان صاحب اسب، ما معمولاً از مراقبت از همراهان خود لذت می بریم و این اغلب به معنای ارائه بهترین خوراک ممکن به آنها است.
با این حال، افراط در فید آسان است. تغذیه بیش از حد می تواند منجر به مشکلات چاقی از جمله سندرم متابولیک اسب شود و می تواند منجر به لامینیت شود. اگر متوجه شدید که برای اسبی که نیازی به غذای غیرمعمول یا خاصی ندارد تبدیل به یک سرآشپز چیره دست می شوید، ممکن است در خطر تغذیه بیش از حد اسب خود باشید. برای آشنایی با اصول تغذیه و رژیم غذایی اسب می توانید با کارشناسان مجموعه در تماس باشید.