advertise

اصول مراقبت از اسب

آشنایی با اصول مراقبتی اسب

مجموعه سوارکاری ماهان که بهترین باشگاه سوارکاری در شیراز می باشد که به عرضه انواع خدمات در زمینه سوارکاری اعم از آموزش سوارکاری به کودکان در شیراز، آموزش سوارکاری به بزرگسالان در شیراز و ... نیز میپردازد. ما در این مقاله به بررسی اصول مراقبت از اسب پرداخته ایم. پس برای آشنایی با اصول مراقبتی اسب با ما در ادامه همراه باشید.
قبل از اینکه اسب جدید خود را به خانه بیاورید، باید در مورد اصول مراقبت از اسب خوب بیاموزید. نحوه غذا دادن، نگهداری و مراقبت از اسب یا اسب خود را بیاموزید. کشف کنید که چگونه مراقبت از اسب با مراقبت از اسب متفاوت است، سلامتی خوب چگونه است و چه زمانی باید با دامپزشک تماس بگیرید. 

اصول مراقبت از اسب | باشگاه سوار کاری ماهان

اصول مراقبت از اسب | باشگاه سوارکاری ماهان

بررسی نیاز های اسب

یک اسب حداقل یکی از  موارد زیر نیاز دارد:
• مرتعی عاری از خطراتی مانند سوراخ ها، ماشین آلات کشاورزی زنگ زده و نرده های سیمی شل
• نرده های ایمن مانند ریل های چوبی، پلاستیکی یا وینیل یا نرده های سیم مشبک
• علف برای چرا یا مقدار معادل آن یونجه با کیفیت خوب
• عرضه نامحدود آب تمیز تازه
• دسترسی به نمک
• یک منطقه خشک تمیز برای دراز کشیدن
• نظارت روزانه برای آسیب یا بیماری

نکات مهم در مراقبت از اسب

تغذیه و رژیم غذایی اسب

همچنین مراقبت از اسب شامل علوفه مرغوب است. در حالی که علف غذای طبیعی اسب است، همیشه در دسترس نیست و ممکن است در برخی شرایط کافی نباشد. اطلاعات کامل تر درباره تغذیه و رژیم غذایی اسب را می توانید در وبسایت باشگاه مطالعه فرمایید.

نظافت و تمیزی اسب ها

نظافت و تمیزی بخش مهمی از مراقبت از اسب است. حداقل اسب شما باید قبل از سواری یا رانندگی آراسته شود. نظافت سریع هر روز یک راه خوب برای بررسی وضعیت پوست و سم اسب شما است. توصیه می شود با نکاتی در مورد حمام کردن اسب ها آشنا باشید.

ملزومات سلامتی اسب

این یک واقعیت تاسف بار است که اسب ها می توانند بیمار و مجروح شوند. کلید مراقبت از اسب این است که بتوانیم مشکلات سلامتی را شناسایی کنیم و به سرعت آنها را درمان کنیم. یاد بگیرید که چگونه علائم حیاتی اسب خود را اندازه گیری کنید.


بررسی نیاز های اسب | باشگاه سوارکاری ماهان

ارائه بهترین محیط برای اسب

اسب ها نیاز به محیطی آرام و سرشار از انرژی های خالص و تازه همراه با علوفه مغزی در کنار دیگر اسب ها می باشند. بنابراین هر کسی نمی تواند از اسب های خود در ملک خود مراقبت کند.
مراقبت شبانه روزی بهترین چیز بعدی برای ارائه مراقبت از اسب شما است. شما می خواهید بهترین اصطبل را پیدا کنید که در آن خود و اسبتان خوشحال هستید.


پناهگاه مناسب برای اسب

اکثر اسب ها بخشی از وقت خود را در داخل یک غرفه می گذرانند. برای مراقبت و ایمنی خوب اسب، انبارها، سوله ها و غرفه ها باید به درستی طراحی شوند. یاد بگیرید که چگونه انبارها و انبارهای خود را طراحی و نگهداری کنید.
اگر انباری ندارید، یا حتی اگر دارید، راندن مکانی به اسب شما می دهد تا از باد خارج شود و خیس شود. برای آن ها اصطبل بسازید. ساختن یا اصلاح ساختمانی برای اسب ها هیجان انگیز است. اندازه ایده آل برای غرفه ها، گزینه های کفپوش و ارتفاع سقف را بیابید.

طراحی اصطبل برای اسب ها | باشگاه سوار کاری ماهان

اصول طراحی اصطبل برای اسب ها

اسب ها بسته به مدیریت، ، سلامت و زمان ، زمان های مختلفی را در اصطبل خود می گذرانند. مهم این است که اطمینان حاصل کنید که آسایش و رفاه اسب شما تا زمانی که در اصطبل است به خطر نمی افتد، زیرا ساختارهای نامناسب می توانند احتمال آسیب، مشکلات سلامتی و خطر آتش سوزی را افزایش دهند.
برای آشنایی بیشتر، اصطبل استاندارد برای اسب ها در شیراز را مطالعه فرمایید. مجموعه سوارکاری ماهان در شیراز حضور دارد که بهترین خدمات را در رابطه با آموزش سوارکاری، تربیت اسب در شیراز و همچنین مشاوره در امر خرید و فروش اسب در شیراز را در اختیار شما عزیزان قرار دهد. برای آشنایی با سایر خدمات، دریافت واطلاع از قیمت ها با کارشناسان ما دراین مجموعه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره های رایگان این مجموعه بهره مند شوید.