advertise

وبلاگ باشگاه سوارکاری ماهان

تغذیه و رژیم غذایی اسب

تغذیه و رژیم غذایی اسب

اسب ها نیازهای غذایی بسیار خاصی دارند زیرا آنها گیاهخوار هستند و دستگاه گوارش منحصر به فردی دارند که کاملاً متفاوت از دستگاه ما است. در ادامه مطلب خلاصه ای کوتاه از آنچه اسب ها می خورند و چند چیز که نباید می خورند آورده شده است.

اسب ها چند سال عمر می کنند؟

اسب ها چند سال عمر می کنند؟

بیش از ۷ میلیون اسب اهلی در ایالات متحده به عنوان حیوان خانگی و کار نگهداری می شود، بیش از ۱ میلیون اسب و بیش از ۴۵۰۰۰۰ مزرعه مخصوص اسب وجود دارد. وقتی اسب ها توسط صاحبانشان نگهداری می شوند چقدر عمر می کنند؟

آشنایی با سیر تکامل اسب ها

آشنایی با سیر تکامل اسب ها

اسب‌های وحشی از دوران ماقبل تاریخ از آسیای مرکزی تا اروپا شناخته شده‌اند، با اسب‌های اهلی و سایر اسب‌ها به طور گسترده‌تری در دنیای قدیم توزیع می‌شوند. برای آشنایی بیشتر ادامه مقاله را دنبال کنید.

نوازش اسب ها

نوازش اسب ها

برای نوازش اسب ها ابتدا باید از آن ها اجازه بگیرید.بیاموزید که چگونه به بهترین نحو به اسب نزدیک شوید و نوازش کنید تا هر دو از این تجربه لذت ببرید.پس با مجموعه سوارکاری ماهان در ادامه همراه باشید تا به بررسی بیشتر این موضوع بپردازیم.

تعریق در اسب ها

تعریق در اسب ها

اسب ها نیز مانند انسان ها برای دفع گرما عرق می کنند. اسب‌ها در شرایط بسیار گرم و زمانی که به شدت ورزش می‌کنند، به‌ویژه زمانی که تناسب ندارند، بیش از حد عرق می‌کنند. با ما در ادامه همراه باشید تا به بررسی بیشتر این موضوع بپردازیم.

مشکلات رفتاری در اسب ها

مشکلات رفتاری در اسب ها

امروزه با شیوه تغییر زندگی اسب ها در اهلی کردن آنها به وسیله انسان باعث تغییر در شیوه ی زندگی اسب ها می شود که باعث بروز مشکلات و اختلالات روانی در اسب ها می شود.برای اطلاعات بیشتر درباره این موضوع مارا در ادامه مطلب نیز همراهی کنید.

میوه و سبزیجات مورد علاقه اسبها

میوه و سبزیجات مورد علاقه اسبها

باید به اسب ها سبزیجات و میوه های تازه و مورد علاقه ی آنها را داد اسب ها بیشتر به سبزیجات و میوه ای ریشه ای علاقه بیشتری دارند؛ برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما همراه باشد

دانستنی های جالب درباره حس بینایی اسب ها

دانستنی های جالب درباره حس بینایی اسب ها

دید اسب ها با دید یک انسان متفاوت است و آن ها به طور کامل دنیا را متفاوت از ما می بینند و نسبت به محرک های مختلف واکنش نشان دهند. با مجموعه سوارکاری ماهان همراه باشید تا با حس بینایی در اسب ها بیشتر آشنا شوید.

سواری استقامتی چیست ؟

سواری استقامتی چیست ؟

سواری های استقامتی مسابقاتی هستند که در مسیری ۵۰ تا ۱۵۰ مایلی قرار دارند و می تواند چالش برانگیز باشد که معمولاً طی یک تا سه روز برگزار می شوند.با مجموعه ماهان همراه باشید تا با سواری استقامتی بیشتر آشنا شویم.

چرا اسب های نر اخته می شوند؟

چرا اسب های نر اخته می شوند؟

اخته کردن یک عمل جراحی است که توسط دامپزشک انجام می شود و به عنوان برداشتن بیضه یک اسب نر تعریف می شود. با ما در مجموعه سوارکاری ماهان همراه باشید تا به بررسی بیشتر این موضوع بپردازیم.

نکاتی در مورد حمام کردن اسب ها

نکاتی در مورد حمام کردن اسب ها

اگرچه حمام کردن اسب از نظر فنی چالش برانگیز نیست، اما چند ابزار وجود دارد که این کار را به کار را به طرز بی‌اندازه‌ای آسان‌تر می‌کنند.با مجموعه سوارکاری ماهان همراه باشید تا به بررسی این ابزار بپردازیم.

اسبها از چه چیزهایی می ترسند؟

اسبها از چه چیزهایی می ترسند؟

اسب‌ها ممکن است رفتارهای عجیبی از خود بروز دهند تا به ما هشدار دهند که دچار استرس، نگرانی یا درد هستند.با باشگاه سوارکاری ماهان در ادامه همراه باشید تا به بررسی بیشتر این موضوع بپردازیم.

درساژ چیست ؟

درساژ چیست ؟

خود درساژ راهی برای آموزش و اسب سواری است و به معنای تربیت کردن تکامل یافته است. رشته‌های مختلف اسب‌سواری اسب‌سواری از درساژ کلاسیک، سوارکاری غربی گرفته تا پرش، مهار و مسابقات اسب‌سواری وجود دارد.

میزان آب مورد نیاز اسب ها

میزان آب مورد نیاز اسب ها

در مجموعه ماهان در شیراز آب رسانی یا هیدروته نمودن اسبها با بهترین روش ها و همچنین استفاده از آبخوری های مکانیزه صورت می پذیرد.با باشگاه سواری ماهان همراه باشید تا به بررسی بیشتر این موضوع بپردازیم.

تکامل سم

تکامل سم

تحقیقاتی که انجام شده نشان میدهد که اسب ها در گذشته نسب به حال کوچکتر بوده‌اند هرکدام از پاهای آن ها چهار انگشت داشته‌اند. اما به مرور زمان انگشتان پاهایشان از بین رفت و در نهایت به یک انگشت واحد سم دار تبدیل شد.